En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
17/06
Jodlownik
Rabka Zdrój
166 km
Result
Standings
1
Marek Rutkiewicz
CCC Polsat Polkowice
3u25'40"
2
Lukasz Bodnar
CCC Polsat Polkowice
op 2"
3
Adrian Kurek
z.t
4
Tomasz Marczynski
CCC Polsat Polkowice
z.t
5
Kevin Pauwels
Sunweb - Revor
op 5'10"
6
Adam Pierzga
z.t
7
Michal Olejnik
z.t
8
Robert Radosz
z.t
9
Mariusz Gil
Baboco
z.t
10
Patrik Tybor
Dukla Trencin Merida
z.t
11
Michal Podlaski
z.t
12
Karol Domagalski
z.t
13
Ivan Savitskiy
z.t
14
Pawel Cieslik
Bank BGZ
z.t
15
Matej Jurco
Dukla Trencin Merida
z.t
16
Damian Walczak
z.t
17
Matej Vysna
Dukla Trencin Merida
z.t
18
Krzysztof Tracz
z.t
19
Jim Aernouts
Sunweb - Revor
z.t
20
Jacek Morajko
CCC Polsat Polkowice
z.t
21
Tijmen Eising
Sunweb - Revor
z.t
22
Matvey Zubov
z.t
23
Jiri Polnický
Sunweb - Revor
z.t
24
Mariusz Witecki
CCC Polsat Polkowice
z.t
25
Klaas Vantornout
Sunweb - Revor
z.t
26
Andzs Flaksis
z.t
27
Vadim Maslennikov
z.t
28
Artur Detko
Bank BGZ
z.t
29
Jaroslaw Dabrowski
z.t
30
Dariusz Baranowski
z.t
31
Janis Dakteris
z.t
32
Mateusz Komar
z.t
33
Marcin Sapa
z.t
34
Radoslaw Romianik
Bank BGZ
z.t
35
Dariusz Rudnicki
op 5'19"
36
Oleksandr Sheydyk
ISD - Lampre Continental
op 8'36"
37
Sven Beelen
Sunweb - Revor
op 8'39"
38
Marcin Ziemianek
z.t
39
Roman Kolstov
z.t
40
Evgeny Reshetko
op 8'55"
41
Peter Renner
op 14'37"
42
Kirill Yatsevich
op 14'44"
43
Wolfgang Brandl
z.t
44
Alexander Sulimov
op 14'47"
45
Piotr Krajewski
op 14'53"
46
Marc Reyness
PSK Whirlpool - Author
z.t
47
Joshua Lucas Prete
PSK Whirlpool - Author
z.t
48
Xandro Meurisse
Baboco
z.t
49
Kristof Zegers
Baboco
z.t
50
Andris Smirnovs
z.t
51
Fabian Holzmeier
z.t
52
Lukasz Strzedula
z.t
53
Denys Karnulin
ISD - Lampre Continental
z.t
54
Wojciech Wrega
z.t
55
Adam Wadecki
z.t
56
Gianni Denolf
Baboco
z.t
57
Michal Malejka
z.t
58
Artis Pujats
z.t
59
Damian Ziemianin
z.t
60
Pawel Kister
z.t
61
Ritchie Denolf
Baboco
z.t
62
Krzysztof Jezowski
Bank BGZ
z.t
63
Valdis Zogota
z.t
64
Tomasz Lisowicz
Bank BGZ
z.t
65
Spas Gyurov
z.t
66
Christopher Schunk
z.t
67
Wojciech Migdal
z.t
68
Arkadiusz Kogut
z.t
69
Andrzej Gaj
z.t
70
Frantisek Padour
PSK Whirlpool - Author
z.t
71
Radostin Yordanov
z.t
72
Jakub Vecera
PSK Whirlpool - Author
z.t
73
Vojtech Dlouhy
PSK Whirlpool - Author
z.t
74
Alexey Belov
z.t
75
Valentin Stoenchev
z.t
76
Alexander Foliforov
z.t
77
Jaroslaw Rebiewski
Bank BGZ
z.t
78
Blazej Janiaczyk
CCC Polsat Polkowice
z.t
79
Jan Sipeky
Dukla Trencin Merida
z.t
80
Aleksey Velikanov
z.t
81
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
z.t
82
Indulis Bekmanis
z.t
83
Martin Mahdar
Dukla Trencin Merida
z.t
84
Grzegorz Kwiatkowski
z.t
Aleksandar Aleksiev
DNF
Pieter De Meyer
DNF
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
DNF
Daniel Rattelmüller
DNF
Patryk Rzeznikiewicz
DNF
Victor Sudeykin
DNF
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
DNF
Gregory De Mulder
DNF
Maximilian Hornung
DNS
Adrian Sliwa
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares