En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
63 Dookola Mazowsza
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
18/07
Kozienice
Kozienice
165 km
Result
Final Classification
Points
1
Felix Gross
Rad - Net Rose Team
3u35'58"
2
Filippo Fortin
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
3
Sylwester Janiszewski
Voster Ats Team
z.t
4
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
5
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
6
Alois Kankovsky
Elkov - Kasper
z.t
7
Marcel Franz
z.t
8
Samuele Zambelli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
9
Daniel Babor
Tufo Pardus Prostejov
z.t
10
Filippo Bertone
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
11
Colin Heiderscheid
Leopard Pro Cycling
z.t
12
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
13
Filip Prokopyszyn
z.t
14
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
z.t
15
Pawel Bernas
Mazowsze Serce Polski
z.t
16
Tomas Barta
Tufo Pardus Prostejov
z.t
17
Daniel Staniszewski
Mazowsze Serce Polski
z.t
18
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
19
Bartlomiej Proc
z.t
20
Pawel Franczak
Voster Ats Team
z.t
21
Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
z.t
22
Jakub Murias
Voster Ats Team
z.t
23
Piotr Mierzynski
z.t
24
Maciej Paterski
z.t
25
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
26
Mantas Januskevicius
z.t
27
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
28
Petr Kelemen
CCC Development Team
z.t
29
Mateusz Kostanski
z.t
30
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
31
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
32
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
z.t
33
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
34
Michael Kukrle
Elkov - Kasper
z.t
35
Andi Bajc
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
36
Matthias Krizek
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
37
Bartosz Rudyk
z.t
38
Patrick Haller
Leopard Pro Cycling
z.t
39
Adrian Krupa
z.t
40
Jakub Scibior
z.t
41
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
42
Wojciech Sykala
Voster Ats Team
z.t
43
Gediminas Bagdonas
z.t
44
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
45
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
46
Robin Plamondon
Israel Cycling Academy
z.t
47
Adam Nocen
z.t
48
Leon Rohde
Rad - Net Rose Team
z.t
49
Jiri Petrus
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
50
Jakub Otruba
Elkov - Kasper
z.t
51
Jan Lamaszewski
z.t
52
Damian Slawek
z.t
53
Adam Stachowiak
Voster Ats Team
z.t
54
Karel Tyrpekl
Tufo Pardus Prostejov
z.t
55
Antti-Jussi Juntunen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
56
Szymon Krawczyk
CCC Development Team
z.t
57
Filip Reha
Tufo Pardus Prostejov
z.t
58
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
59
Carson Miles
Israel Cycling Academy
z.t
60
Ben Zwiehoff
Team Centurion - Vaude
z.t
61
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
z.t
62
Alan Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
63
Manuel Bosch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
64
Pawel SzÓstka
z.t
65
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
66
Richard Habermann
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
67
Jan Barta
Elkov - Kasper
z.t
68
Rokas Kmieliauskas
z.t
69
Lahav Davidzon
Israel Cycling Academy
z.t
70
Luca Regalli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
71
Miguel Heidemann
Leopard Pro Cycling
z.t
72
Dawid Kloc
z.t
73
Adam Kus
z.t
74
Michal Schlegel
Elkov - Kasper
z.t
75
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
76
Adrian Teklinski
z.t
77
Patrick Schubert
z.t
78
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
79
Jozef Mank
z.t
80
Tomasz Bala
z.t
81
Jan Fijak
z.t
82
Pavol Kramar?Ík
z.t
83
Matteo Tarolla
z.t
84
Jasper Frahm
Rad - Net Rose Team
z.t
85
Hubert Drobek
z.t
86
Ziga Groselj
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
87
Simon Nagy
z.t
88
Wojciech Pszczolarski
Tufo Pardus Prostejov
z.t
89
Maximilian Beyer
Rad - Net Rose Team
z.t
90
Dawid Sedzik
z.t
91
Michal Wenglorz
z.t
92
Mateusz Manowski
z.t
93
Marek Gajdula
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
94
Paul Hopfgartner
z.t
95
Wojciech Bystrzycki
z.t
96
Theo Reinhardt
Rad - Net Rose Team
z.t
97
Krzysztof Parma
Voster Ats Team
z.t
98
Mateusz Rajtak
z.t
99
Matej Blasko
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
100
Samuel Oros
z.t
101
Bruno Sto?ek
Tufo Pardus Prostejov
z.t
102
Marcin Zarebski
z.t
103
Lukasz Michalski
z.t
104
Philipp Lang
z.t
105
Antonin Kostiha
z.t
106
Krzysztof Domin
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
107
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
108
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
109
Moritz Malcharek
LKT Team Brandenburg
z.t
110
Gleb Karpenko
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
111
Peter Ochsenhofer
z.t
112
Denas Masiulis
z.t
113
Matúš Baniar
z.t
114
Freddy Ovett
Israel Cycling Academy
z.t
115
Matteo Furlan
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
116
Richard Coma
z.t
117
Kristers Ansons
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
118
Patryk Dabski
z.t
119
Patryk Gieracki
z.t
120
Thomas Umhaller
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
121
Justas Beniusis
z.t
122
Pavol Rovder
Dukla Banska Bystrica
z.t
123
Martin Chren
Dukla Banska Bystrica
z.t
124
Marceli Boguslawski
z.t
125
Andrej Liska
z.t
Dawid Burczak
DNF
Wojciech Ceniuch
DNF
Nikodem Grzenkowicz
DNF
Radoslaw Kiraga
DNF
Jan Krukowski
DNF
Maciej Nocen
DNF
Szymon Potasznik
DNF
Stefan SÖlkner
DNF
Jakub Soszka
DNF
Jakub Rutkowski
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares