En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour de Hongrie
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3a
Stage 3b
Stage 4
Stage 5
16/06
Kecskemét
Székesfehérvár
169 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Wouter Wippert
EvoPro Racing
3u53'47"
2
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
3
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
4
Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
5
Trond Hakon Trondsen
Team Coop
z.t
6
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
7
Michele Gazzoli
Kometa Cycling Team
z.t
8
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
9
Frantisek Sisr
Elkov - Author
z.t
10
Wilmar Molina Rico
z.t
11
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
12
Ádám Kristóf Karl
z.t
13
Antonio Puppio
Kometa Cycling Team
z.t
14
Louis Bendixen
Team Coop
z.t
15
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
z.t
16
Jaime Alberto Restrepo Diosa
z.t
17
Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
18
Daniel Moricz
z.t
19
Nicholas White
Unisa - Australia
z.t
20
Dusan Rajovic
Adria Mobil
z.t
21
Luis Angel Mate Mardones
Cofidis
z.t
22
Djordje Duric
z.t
23
Filippo Fortin
Cofidis
z.t
24
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
25
Dominik Neumann
Elkov - Author
z.t
26
August Jensen
Israel Cycling Academy
z.t
27
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
28
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
29
Toni Franz
Team Differdange - GeBa
z.t
30
Karel Hnik
Elkov - Author
z.t
31
Thomas Deruette
Team Differdange - GeBa
z.t
32
Jan Barta
Elkov - Author
z.t
33
Kristian Aasvold
Team Coop
z.t
34
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
35
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
36
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
37
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
z.t
38
Balázs Rozsa
Team Differdange - GeBa
z.t
39
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
z.t
40
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
41
Scott Bowden
Team BridgeLane
z.t
42
Ádám Pápai
z.t
43
Dusan Veselinovic
z.t
44
Erik Fetter
Pannon Cycling Team
z.t
45
Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
46
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
47
Viktor Filutas
Pannon Cycling Team
z.t
48
Martin Haring
Dukla Banska Bystrica
z.t
49
Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
50
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
51
Gorazd Per
Adria Mobil
z.t
52
Hayden McCormick
Team BridgeLane
z.t
53
Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
z.t
54
Balazs Vas
z.t
55
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
56
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
57
Mathias Le Turnier
Cofidis
z.t
58
Lionel Mawditt
Team BridgeLane
op 11"
59
Tom Thill
Team Differdange - GeBa
z.t
60
Albert Muela Galvez
EvoPro Racing
z.t
61
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
62
Pedroso Daniel Viegas
Kometa Cycling Team
z.t
63
Andras Szatmary
Cube - Csomor MTB Team
z.t
64
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
z.t
65
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
66
Stefan Stefanovic
z.t
67
Daniel Arroyave Canas
Equipo Continental Orgullo Paisa
z.t
68
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
69
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
70
Mehmet Sampiyonbisiklet (Gabriel Muller)
Team Differdange - GeBa
z.t
71
Krisztián Lovassy
z.t
72
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
73
Eirik Lunder
Team Coop
z.t
74
Francesco Manuel Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
75
Roberto Gonzalez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
76
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
77
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
z.t
78
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
z.t
79
Adne Van Engelen
Bike Aid
op 23"
80
Harry Sweeny
EvoPro Racing
op 24"
81
Petr Malan
AC Sparta Praha
op 26"
82
Ferenc Szollosi
z.t
83
Yehor Dementyev
z.t
84
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
85
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
op 29"
86
Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
87
Daire Feeley
EvoPro Racing
z.t
88
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
89
Mekseb Debesay
Bike Aid
op 32"
90
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
op 35"
91
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
z.t
92
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
z.t
93
Victor Lafay
Cofidis
z.t
94
Jon Bozic
Adria Mobil
z.t
95
Omer Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
96
Ayden Toovey
Unisa - Australia
z.t
97
Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
op 40"
98
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
op 51"
99
Peter Koning
EvoPro Racing
op 1'28"
100
Daniel Bichlmann
Bike Aid
op 2'14"
101
Andrej Galovic
z.t
102
Carol-Eduard Novak
z.t
103
Cyrus Monk
EvoPro Racing
op 2'53"
104
Matej Zahalka
Elkov - Author
z.t
105
Jakub Otruba
Elkov - Author
op 3'19"
106
Marko Danilovic
op 4'26"
107
Luke Mudgway
EvoPro Racing
op 4'31"
Alois Kankovsky
Elkov - Author
DNF
Aljaz Jarc
Adria Mobil
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2007
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares