En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour de Hongrie
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3a
Stage 3b
Stage 4
Stage 5
15/06
Karcag
Kékesteto
138 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
3u20'40"
2
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
3
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
4
Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 13"
5
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
op 24"
6
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 27"
7
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
op 38"
8
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
op 42"
9
Mathias Le Turnier
Cofidis
op 45"
10
Karel Hnik
Elkov - Author
op 53"
11
Lionel Mawditt
Team BridgeLane
op 1'00"
12
Kristian Aasvold
Team Coop
op 1'06"
13
Jan Barta
Elkov - Author
op 1'14"
14
Francesco Manuel Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 1'20"
15
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
op 1'23"
16
Adne Van Engelen
Bike Aid
z.t
17
Jaime Alberto Restrepo Diosa
op 1'28"
18
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
19
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
20
Michal Paluta
CCC Development Team
op 1'34"
21
Erik Fetter
Pannon Cycling Team
z.t
22
Hayden McCormick
Team BridgeLane
op 1'40"
23
Louis Bendixen
Team Coop
op 1'49"
24
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
25
Dominik Neumann
Elkov - Author
op 2'13"
26
Thomas Deruette
Team Differdange - GeBa
op 2'23"
27
August Jensen
Israel Cycling Academy
z.t
28
Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 2'52"
29
Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
30
Luis Angel Mate Mardones
Cofidis
z.t
31
Viktor Filutas
Pannon Cycling Team
op 3'28"
32
Martin Haring
Dukla Banska Bystrica
op 3'34"
33
Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
op 3'46"
34
Andrej Galovic
op 3'52"
35
Andras Szatmary
Cube - Csomor MTB Team
op 4'01"
36
Albert Muela Galvez
EvoPro Racing
op 4'38"
37
Mekseb Debesay
Bike Aid
op 4'52"
38
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
op 5'29"
39
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
op 5'33"
40
Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
41
Tom Thill
Team Differdange - GeBa
z.t
42
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
z.t
43
Roberto Gonzalez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 6'12"
44
Scott Bowden
Team BridgeLane
z.t
45
Yehor Dementyev
z.t
46
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
op 6'33"
47
Omer Goldstein
Israel Cycling Academy
op 7'10"
48
Eirik Lunder
Team Coop
op 7'23"
49
Jon Bozic
Adria Mobil
z.t
50
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
op 7'27"
51
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
op 8'16"
52
Jakub Otruba
Elkov - Author
op 9'55"
53
Victor Lafay
Cofidis
op 10'12"
54
Mehmet Sampiyonbisiklet (Gabriel Muller)
Team Differdange - GeBa
op 10'14"
55
Balazs Vas
op 10'47"
56
Hugo Hofstetter
Cofidis
op 10'50"
57
Filippo Fortin
Cofidis
z.t
58
Dusan Rajovic
Adria Mobil
z.t
59
Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
z.t
60
Nicholas White
Unisa - Australia
z.t
61
Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
op 10'53"
62
Wilmar Molina Rico
op 11'06"
63
Balázs Rozsa
Team Differdange - GeBa
op 11'35"
64
Krisztián Lovassy
z.t
65
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
66
Daniel Arroyave Canas
Equipo Continental Orgullo Paisa
z.t
67
Djordje Duric
z.t
68
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
69
Daniel Bichlmann
Bike Aid
z.t
70
Matej Zahalka
Elkov - Author
z.t
71
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
72
Daniel Moricz
z.t
73
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
74
Gorazd Per
Adria Mobil
z.t
75
Marko Danilovic
z.t
76
Ádám Kristóf Karl
z.t
77
Aljaz Jarc
Adria Mobil
z.t
78
Daire Feeley
EvoPro Racing
z.t
79
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
80
Michele Gazzoli
Kometa Cycling Team
z.t
81
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
82
Toni Franz
Team Differdange - GeBa
z.t
83
Cyrus Monk
EvoPro Racing
z.t
84
Stefan Stefanovic
z.t
85
Harry Sweeny
EvoPro Racing
z.t
86
Antonio Puppio
Kometa Cycling Team
z.t
87
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
88
Petr Malan
AC Sparta Praha
z.t
89
Frantisek Sisr
Elkov - Author
z.t
90
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
91
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
92
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
93
Peter Koning
EvoPro Racing
z.t
94
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
95
Ferenc Szollosi
z.t
96
Ayden Toovey
Unisa - Australia
z.t
97
Alois Kankovsky
Elkov - Author
op 11'43"
98
Wouter Wippert
EvoPro Racing
op 12'02"
99
Ádám Pápai
op 12'06"
100
Dusan Veselinovic
op 13'37"
101
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
op 13'49"
102
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
op 15'12"
103
Carol-Eduard Novak
op 15'16"
104
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
op 15'19"
105
Pedroso Daniel Viegas
Kometa Cycling Team
op 15'39"
106
Damian Papierski
CCC Development Team
op 15'50"
107
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
z.t
108
Luke Mudgway
EvoPro Racing
z.t
109
Trond Hakon Trondsen
Team Coop
op 16'29"
Ziga Groselj
Adria Mobil
DNF
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
DNF
Ziga Horvat
Adria Mobil
DNS
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2007
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares