En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
25/05
Kowary
Przel. Okraj
11.6 km
Result
Standings
Points
1
Kamil Malecki
CCC Development Team
25'29"
2
Frederik Muff
op 30"
3
Attila Valter
CCC Development Team
op 37"
4
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
op 43"
5
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
op 45"
6
Jacob Ahlsson
op 46"
7
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
op 48"
8
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
op 51"
9
Michal Paluta
CCC Development Team
op 53"
10
Patryk Stosz
CCC Development Team
op 55"
11
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
op 58"
12
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
op 59"
13
Anton Kuzmin
Astana City
op 1'00"
14
Piotr Brozyna
CCC Development Team
op 1'01"
15
Julian Braun
Team Dauner | Akkon
op 1'16"
16
Joachim Strindin
op 1'23"
17
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
18
Jesper Bundgaard Winkel
op 1'24"
19
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
op 1'36"
20
Rupert Graham
op 1'40"
21
Sindre Haugsvaer
op 1'41"
22
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
23
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
24
Karol Domagalski
Team Hurom
op 1'45"
25
Damian Bieniek
op 1'47"
26
Iver Knotten
op 1'49"
27
Edvardt Tuko
op 1'53"
28
Paul Rudys
LKT Team Brandenburg
op 1'56"
29
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
op 1'57"
30
Fredrik Dversnes
op 2'00"
31
Max Benz-kuch
op 2'01"
32
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
op 2'04"
33
Patryk Gieracki
op 2'07"
34
Andreas Wolfmayr
op 2'10"
35
Christian Maximilian Koch
LKT Team Brandenburg
op 2'11"
36
Kilian Steigner
Team Dauner | Akkon
op 2'12"
37
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
z.t
38
Beau Duvigneau
Vlasman Track/Road CT
op 2'22"
39
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
z.t
40
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
41
Benedikt Becker
op 2'25"
42
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
op 2'26"
43
Johan Andreas Hole Mohr
op 2'33"
44
Dominic BÖke
op 2'35"
45
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
op 2'36"
46
Ken Eikeland
op 2'41"
47
Matthias Wiele
op 2'43"
48
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
49
Tor Arne Gilje
z.t
50
Kamil Zielinski
Team Hurom
op 2'46"
51
Sergey Belyakov
op 2'48"
52
Martin Fatnes
op 2'50"
53
Fabian Kässmann
P & S Metalltechnik
z.t
54
Henrik Pakalski
op 2'54"
55
Halvard Schommartz
op 2'56"
56
Patrick Reißig
op 2'57"
57
Victor HillerstrÖm
op 2'58"
58
Joost Van der Burg
Vlasman Track/Road CT
op 3'01"
59
Leon Frosch
op 3'02"
60
Oskar Gebauer
op 3'03"
61
Gregor Hoops
op 3'04"
62
Jon-Anders Bekken
op 3'06"
63
Nikita Bondarchuk
op 3'07"
64
Matthias Herrmann
op 3'10"
65
Marcel Fröse
op 3'13"
66
Fabian Schupper
op 3'15"
67
Leon Mazzone
op 3'16"
68
Richard Larsen
op 3'18"
69
Richard Banusch
LKT Team Brandenburg
op 3'19"
70
Marius BlÅlid
z.t
71
Philipp Mamos
Team Dauner | Akkon
op 3'20"
72
Robert Kessler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
73
Samuel Lord
op 3'22"
74
Chris Dredge
op 3'31"
75
Ivan Yatsenko
op 3'34"
76
Nurbergen Nurlykhassym
Astana City
z.t
77
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
78
Ramis Dinmukhametov
Astana City
op 3'35"
79
Kasper Wurtz Schmidt
op 3'39"
80
Jonas Sonnleitner
z.t
81
Vilgot Lindh
z.t
82
Aristidas Kelmelis
z.t
83
Mikolaj Konieczny
op 3'41"
84
Leif Christian Tallaksen
op 3'46"
85
Gustav Johansson
op 3'48"
86
Paul Hopfgartner
op 3'50"
87
Sven Thurau
Team Dauner | Akkon
op 3'51"
88
Franz Werner
LKT Team Brandenburg
op 3'53"
89
Adrian Rips
op 3'56"
90
Niklas Jagerstal
op 3'59"
91
Tom Mai
op 4'00"
92
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
op 4'01"
93
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
op 4'03"
94
János Pelikán
Pannon Cycling Team
z.t
95
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
op 4'06"
96
Henrik Hamm
z.t
97
Mikkel Eide
op 4'11"
98
Philipp Grebner
z.t
99
Denas Masiulis
op 4'13"
100
Bastian Becker
op 4'17"
101
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
op 4'18"
102
Alexander Müller
op 4'26"
103
Peter Förster
op 4'32"
104
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
105
Johannes Glameyer
op 4'33"
106
Pepe Voss
op 4'35"
107
Norbert Banaszek
Team Hurom
op 4'37"
108
Mantas Januskevicius
z.t
109
Fabian Schormaier
P & S Metalltechnik
op 4'38"
110
Christoph Kaspera
op 4'39"
111
Markus Waage
op 4'40"
112
Yoeri Havik
Vlasman Track/Road CT
z.t
113
Tobiasz Pawlak
Team Hurom
op 4'43"
114
Tom Mazzone
op 4'48"
115
Emil Lundmark
z.t
116
Patrick Schubert
op 4'51"
117
George Clark
op 4'54"
118
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
op 5'01"
119
Axel Scheinpflug
op 5'08"
120
Karol Kuklewicz
z.t
121
Marian Reineck
op 5'12"
122
Simon Laib
Team Dauner | Akkon
op 5'15"
123
Maximilian Meyer
op 5'16"
124
Nikolai Potekalo
op 5'18"
125
Pawel Kasprzyk
op 5'20"
126
Hannes Augustin
op 5'24"
127
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
op 5'26"
128
Yannick Mayer
op 5'27"
129
Rudolph Poul
op 5'28"
130
Fabian Langer
op 5'29"
131
Timo Niesing
op 5'30"
132
Daniel Moricz
op 5'37"
133
Vitus Obermann
op 5'50"
134
Severin Gießibl
op 5'51"
135
Eric Polansek
op 5'55"
136
Christopher Heider
Team Dauner | Akkon
op 6'07"
137
Tristan Hoffmann
op 6'11"
138
Peter Richter
op 6'14"
Alexander Bauer
OTL
Christoph Fiebig
OTL
Milan Kowalewsky
OTL
Laurynas Kuras
OTL
Piotr Mierzynski
OTL
Peter Ochsenhofer
OTL
Ben Poschadel
OTL
Jesko Vietense
OTL
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares