En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
22/05
Kolobrzeg
Trzcianka
173.8 km
Result
Standings
Points
1
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
3u37'05"
2
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
z.t
3
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
4
Rudolph Poul
z.t
5
Robert Kessler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
6
Yoeri Havik
Vlasman Track/Road CT
z.t
7
Sven Thurau
Team Dauner | Akkon
z.t
8
Sindre Haugsvaer
z.t
9
Christian Maximilian Koch
LKT Team Brandenburg
z.t
10
Patryk Stosz
CCC Development Team
z.t
11
Rasmus Lund
z.t
12
Ken Eikeland
z.t
13
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
14
Martin Fatnes
z.t
15
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
z.t
16
Norbert Banaszek
Team Hurom
z.t
17
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
z.t
18
Adrian Rips
z.t
19
Henrik Pakalski
z.t
20
Johan Andreas Hole Mohr
z.t
21
Leon Mazzone
z.t
22
Nurbergen Nurlykhassym
Astana City
z.t
23
Karol Kuklewicz
z.t
24
Richard Larsen
z.t
25
Jon-Anders Bekken
z.t
26
Karol Domagalski
Team Hurom
z.t
27
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
28
Daniel Moricz
z.t
29
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
30
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
31
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
z.t
32
Henrik Hamm
z.t
33
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
34
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
z.t
35
Simon Laib
Team Dauner | Akkon
z.t
36
Christopher Heider
Team Dauner | Akkon
z.t
37
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
z.t
38
Peter Förster
z.t
39
George Clark
z.t
40
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
41
Emil Lundmark
z.t
42
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
43
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
z.t
44
Yannick Mayer
z.t
45
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
z.t
46
Severin Gießibl
z.t
47
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
z.t
48
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
z.t
49
Maximilian Meyer
z.t
50
Tobiasz Pawlak
Team Hurom
z.t
51
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
52
Matthias Wiele
z.t
53
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
54
Iver Knotten
z.t
55
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
56
Tom Mazzone
z.t
57
Rupert Graham
z.t
58
Patryk Gieracki
z.t
59
Beau Duvigneau
Vlasman Track/Road CT
z.t
60
Leif Christian Tallaksen
z.t
61
Vilgot Lindh
z.t
62
Hannes Augustin
z.t
63
Paul Rudys
LKT Team Brandenburg
z.t
64
Richard Banusch
LKT Team Brandenburg
z.t
65
Kasper Wurtz Schmidt
z.t
66
Mantas Januskevicius
z.t
67
Alexander Bauer
z.t
68
Marius BlÅlid
z.t
69
Philipp Mamos
Team Dauner | Akkon
z.t
70
Mikkel Eide
z.t
71
Ramis Dinmukhametov
Astana City
z.t
72
Marcel Fröse
z.t
73
Niklas Jagerstal
z.t
74
Gustav Johansson
z.t
75
Joachim Strindin
z.t
76
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
z.t
77
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
z.t
78
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
79
Joost Van der Burg
Vlasman Track/Road CT
z.t
80
Aristidas Kelmelis
z.t
81
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
82
Jesper Bundgaard Winkel
z.t
83
Andreas Wolfmayr
z.t
84
Ivan Yatsenko
z.t
85
Oskar Gebauer
z.t
86
Dominic BÖke
z.t
87
Fredrik Dversnes
z.t
88
Gregor Hoops
z.t
89
Franz Werner
LKT Team Brandenburg
z.t
90
Halvard Schommartz
z.t
91
Vitus Obermann
z.t
92
Fabian Kässmann
P & S Metalltechnik
z.t
93
Peter Richter
z.t
94
Tor Arne Gilje
z.t
95
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
96
Patrick Reißig
z.t
97
Christoph Kaspera
z.t
98
Leon Frosch
z.t
99
Frederik Muff
z.t
100
Timo Niesing
z.t
101
Mikolaj Konieczny
z.t
102
Denas Masiulis
z.t
103
Victor HillerstrÖm
z.t
104
Fabian Schupper
z.t
105
Kamil Zielinski
Team Hurom
z.t
106
Kilian Steigner
Team Dauner | Akkon
z.t
107
Edvardt Tuko
z.t
108
Julian Braun
Team Dauner | Akkon
z.t
109
Damian Bieniek
z.t
110
Sergey Belyakov
z.t
111
Matthias Herrmann
op 29"
112
Fabian Schormaier
P & S Metalltechnik
op 0"
113
Samuel Lord
op 57"
114
Jacob Ahlsson
z.t
115
Paul Hopfgartner
z.t
116
Milan Kowalewsky
z.t
117
Anton Benedix
op 1'06"
118
Tom Mai
op 1'23"
119
Jonas Onnecken
z.t
120
Ben Poschadel
z.t
121
Benedikt Becker
z.t
122
Bastian Becker
z.t
123
János Pelikán
Pannon Cycling Team
z.t
124
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
125
Axel Scheinpflug
z.t
126
Tristan Hoffmann
z.t
127
Fabian Langer
z.t
128
Philipp Grebner
op 1'29"
129
Piotr Mierzynski
op 0"
130
Chris Dredge
op 1'38"
131
Pawel Kasprzyk
op 2'02"
132
Max Benz-kuch
op 0"
133
Nikita Bondarchuk
op 2'29"
134
Nikolai Potekalo
z.t
135
Laurynas Kuras
z.t
136
Marian Reineck
z.t
137
Markus Waage
op 0"
138
Kamil Malecki
CCC Development Team
z.t
139
Lasse Eland
op 2'54"
140
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
z.t
141
Christoph Fiebig
z.t
142
Alexander Müller
op 0"
143
Jonas Sonnleitner
op 3'23"
144
Pepe Voss
z.t
145
Patrick Schubert
z.t
146
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
op 0"
147
Eric Polansek
z.t
148
Johannes Glameyer
z.t
149
Peter Ochsenhofer
op 5'30"
150
Jesko Vietense
op 5'39"
Charles Walker
DNF
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares