En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
26/05
Piechowice
Karpacz
91.4 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Kamil Malecki
CCC Development Team
12u41'19"
2
Attila Valter
CCC Development Team
op 29"
3
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
op 30"
4
Michal Paluta
CCC Development Team
op 39"
5
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
op 51"
6
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
op 58"
7
Anton Kuzmin
Astana City
op 1'00"
8
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
op 1'03"
9
Patryk Stosz
CCC Development Team
op 1'05"
10
Piotr Brozyna
CCC Development Team
op 1'11"
11
Piotr Pekala
CCC Development Team
op 1'28"
12
Iver Knotten
op 1'53"
13
Karol Domagalski
Team Hurom
op 1'55"
14
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
15
Christian Maximilian Koch
LKT Team Brandenburg
z.t
16
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
op 2'09"
17
Paul Rudys
LKT Team Brandenburg
op 2'15"
18
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
op 2'22"
19
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
20
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
op 2'26"
21
Sindre Haugsvaer
op 2'42"
22
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
op 2'44"
23
Matthias Wiele
op 2'48"
24
Damian Bieniek
op 2'49"
25
Rupert Graham
op 2'55"
26
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
op 2'57"
27
Jon-Anders Bekken
op 3'11"
28
Philipp Mamos
Team Dauner | Akkon
op 3'20"
29
Beau Duvigneau
Vlasman Track/Road CT
op 3'28"
30
Henrik Pakalski
op 3'30"
31
Joost Van der Burg
Vlasman Track/Road CT
op 3'32"
32
Nurbergen Nurlykhassym
Astana City
op 3'52"
33
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
op 4'00"
34
Adrian Rips
op 4'33"
35
Fabian Schormaier
P & S Metalltechnik
op 4'38"
36
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
op 5'23"
37
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
op 5'28"
38
Patryk Gieracki
op 5'47"
39
Fabian Kässmann
P & S Metalltechnik
op 6'11"
40
Kamil Zielinski
Team Hurom
op 6'22"
41
Richard Banusch
LKT Team Brandenburg
op 6'41"
42
Leon Mazzone
op 6'43"
43
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
op 7'00"
44
Kasper Wurtz Schmidt
op 7'07"
45
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
op 7'11"
46
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
op 7'57"
47
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
48
Halvard Schommartz
op 8'05"
49
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
op 8'33"
50
Ken Eikeland
op 8'47"
51
Julian Braun
Team Dauner | Akkon
op 9'38"
52
Fredrik Dversnes
op 9'50"
53
Marius BlÅlid
op 9'55"
54
Henrik Hamm
op 10'02"
55
Jesper Bundgaard Winkel
op 10'33"
56
Patrick Reißig
op 10'47"
57
Johan Andreas Hole Mohr
op 10'59"
58
Dominic BÖke
op 11'02"
59
Martin Fatnes
op 11'03"
60
Gregor Hoops
op 11'22"
61
Victor HillerstrÖm
op 11'24"
62
Jacob Ahlsson
op 11'46"
63
Oskar Gebauer
op 12'02"
64
Sven Thurau
Team Dauner | Akkon
op 12'04"
65
Leon Frosch
op 12'12"
66
Ramis Dinmukhametov
Astana City
op 12'42"
67
Yoeri Havik
Vlasman Track/Road CT
op 13'01"
68
Robert Kessler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
69
Peter Förster
op 13'12"
70
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
op 13'23"
71
George Clark
op 13'25"
72
Benedikt Becker
op 14'11"
73
Frederik Muff
op 14'12"
74
Tor Arne Gilje
op 15'38"
75
Andreas Wolfmayr
op 15'42"
76
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
op 16'43"
77
Leif Christian Tallaksen
op 16'56"
78
Marcel Fröse
op 16'58"
79
Vilgot Lindh
op 17'01"
80
Kilian Steigner
Team Dauner | Akkon
op 17'04"
81
Ivan Yatsenko
op 17'26"
82
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
op 18'15"
83
Niklas Jagerstal
op 18'33"
84
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
op 18'50"
85
Sergey Belyakov
op 19'07"
86
Daniel Moricz
op 19'14"
87
Tom Mazzone
op 19'16"
88
Fabian Schupper
op 19'24"
89
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
op 19'35"
90
Franz Werner
LKT Team Brandenburg
op 19'42"
91
Christoph Kaspera
op 19'47"
92
Paul Hopfgartner
op 20'11"
93
Tobiasz Pawlak
Team Hurom
op 20'15"
94
Maximilian Meyer
op 20'16"
95
Christopher Heider
Team Dauner | Akkon
op 20'22"
96
Tom Mai
op 20'58"
97
Jonas Sonnleitner
op 21'35"
98
Chris Dredge
op 22'23"
99
Mikolaj Konieczny
op 22'41"
100
Gustav Johansson
op 23'03"
101
Rudolph Poul
op 23'05"
102
Hannes Augustin
op 23'54"
103
Karol Kuklewicz
op 24'00"
104
Philipp Grebner
op 24'20"
105
Markus Waage
op 24'28"
106
Alexander Müller
op 25'21"
107
Yannick Mayer
op 25'39"
108
Timo Niesing
op 25'42"
109
Bastian Becker
op 25'54"
110
Max Benz-kuch
op 26'03"
111
János Pelikán
Pannon Cycling Team
op 26'50"
112
Eric Polansek
op 27'03"
113
Severin Gießibl
op 28'07"
114
Denas Masiulis
op 28'08"
115
Mantas Januskevicius
op 28'32"
116
Aristidas Kelmelis
op 28'42"
117
Patrick Schubert
op 28'58"
118
Vitus Obermann
op 30'09"
119
Axel Scheinpflug
op 30'32"
120
Peter Richter
op 30'33"
121
Nikolai Potekalo
op 30'54"
122
Fabian Langer
op 33'47"
123
Johannes Glameyer
op 35'55"
124
Tristan Hoffmann
op 45'23"
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
DNF
Norbert Banaszek
Team Hurom
DNF
Nikita Bondarchuk
DNF
Mikkel Eide
DNF
Pawel Kasprzyk
DNF
Simon Laib
Team Dauner | Akkon
DNF
Richard Larsen
DNF
Samuel Lord
DNF
Emil Lundmark
DNF
Marian Reineck
DNF
Joachim Strindin
DNF
Edvardt Tuko
DNF
Pepe Voss
DNF
Matthias Herrmann
DNS
Alexander Bauer
OTL
Christoph Fiebig
OTL
Milan Kowalewsky
OTL
Laurynas Kuras
OTL
Piotr Mierzynski
OTL
Peter Ochsenhofer
OTL
Ben Poschadel
OTL
Jesko Vietense
OTL
Rasmus Lund
DNF
Jonas Onnecken
DNS
Lasse Eland
DNF
Anton Benedix
DSQ
Charles Walker
DNF
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares