En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
17/05
Zbaszynek
Zbaszynek
121.2 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jeremy Lendowski
2u38'09"
2
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
z.t
3
Yoeri Havik
Vlasman CT
z.t
4
Adrian Rips
z.t
5
Sven Thurau
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
6
Aaron Grosser
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
7
Maxim Sukhov
z.t
8
Eryk Laton
Team Hurom
z.t
9
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
z.t
10
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
z.t
11
Andreas Hofer
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
12
Norman Vahtra
z.t
13
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
14
Artur Detko
z.t
15
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
16
Christopher Heider
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
17
Alberto Marengo
Kobanya Cycling Team
z.t
18
Sindre Haugsvaer
z.t
19
Julius Gärtner
z.t
20
Fabian Schormaier
Team Lotto - Kern Haus
z.t
21
Beau Duvigneau
Vlasman CT
z.t
22
Mamyr Stash
Lokosphinx
z.t
23
Vladislav Kulikov
z.t
24
Tobiasz Pawlak
z.t
25
Robert Jägeler
z.t
26
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
27
Justin Rudolph
z.t
28
Karl-Arnold Vendelin
z.t
29
Yauheni Akhramenka
z.t
30
Anton Vorobyev
z.t
31
Per Christian Münstermann
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
32
Hermann Keller
z.t
33
Yannick Mayer
z.t
34
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
35
Jasper Bovenhuis
Vlasman CT
z.t
36
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
z.t
37
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
38
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
z.t
39
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
z.t
40
Pawel Cieslik
CCC Sprandi Polkowice
z.t
41
Denis Nekrasov
z.t
42
Erik Köhler
z.t
43
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
44
Andrzej Bartkiewicz
Team Hurom
z.t
45
Adrian Babic
z.t
46
Jacob Wihk
z.t
47
Marco Barke
z.t
48
Marc Clauss
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
49
Silias Motzkus
z.t
50
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
z.t
51
Vladimir Tsoy
Astana City
z.t
52
Franz Schiewer
z.t
53
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
z.t
54
Philipp Mamos
z.t
55
Benjamin Ahrendt
z.t
56
Dominik Merseburg
z.t
57
Filip Vanco
z.t
58
Alexander Müller
z.t
59
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
60
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
61
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
62
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
63
Alexander Franz
z.t
64
Gert Kivistik
z.t
65
Bjørnar Vevatne Overland
Kobanya Cycling Team
z.t
66
Severin Gießibl
z.t
67
Adam Wojcik
z.t
68
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
69
Felix Holst
z.t
70
Krisztián Lovassy
Kobanya Cycling Team
z.t
71
Kamil Zielinski
Team Hurom
z.t
72
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
73
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
74
Joann Leinau
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
75
Carl Ljunggren
z.t
76
Dominik Bauer
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
77
Jaroslaw Rebiewski
z.t
78
Patryk Kostecki
z.t
79
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
80
Andreas Graf
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
81
Vladislav Duiunov
z.t
82
Johannes Banzer
z.t
83
Jonas Sonnleitner
z.t
84
Philipp Walsleben
z.t
85
Tim Rieckmann
z.t
86
Peeter Pung
z.t
87
Raman Tsishkou
z.t
88
Dominik Hrinkow
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
89
Jonas Rapp
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
90
Markus Freiberger
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
91
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
92
Jonathan Dinkler
z.t
93
Dion Beukeboom
Vlasman CT
z.t
94
Lukas Malgay
z.t
95
Florian Nowak
Team Lotto - Kern Haus
z.t
96
Dominik Röber
z.t
97
Viktor Manakov
z.t
98
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
z.t
99
Dmitrii Markov
z.t
100
Nicolas Brandt
z.t
101
Richard Larsen
z.t
102
Wojciech Ziólkowski
z.t
103
Andrey Prostokshin
z.t
104
Marten Joeaar
z.t
105
Joost Van der Burg
Vlasman CT
op 14"
106
Michel Aschenbrenner
z.t
107
Julian Braun
Team Dauner D&DQ Akkon
op 20"
108
Alexander Bauer
op 23"
109
Mikhail Shemetau
z.t
110
Sergey Mosin
z.t
111
Ivan Zaitsev
Astana City
z.t
112
Stefan Brandlmeier
z.t
113
Markus Wille
z.t
114
Hannes Bergström Frisk
Memil CCN Pro Cycling
z.t
115
Robin Fischer
z.t
116
Peter Clauss
z.t
117
Andrej Strmiska
z.t
118
Patrick Altefrohne
z.t
119
Kanstantsin Bialiauski
z.t
120
Evgenii Tikhonin
op 29"
121
Fabian Bramer
z.t
122
Michal Hloza
z.t
123
Adam Szász
z.t
124
Patrick Schubert
z.t
125
Christoph Kaspera
z.t
126
Daniel Eichinger
Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
127
Thomas Lienert
z.t
128
Aleh Ahiyevich
z.t
129
Andrey Sazanov
z.t
130
Victor Müller
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
131
Mateusz Manowski
Team Hurom
z.t
132
Sven Kirsten
z.t
133
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
134
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
z.t
135
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
136
Christoph Schweizer
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
op 34"
137
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
op 38"
138
Jan Henrik Otto
op 45"
139
Benedikt Becker
z.t
140
Björn Büttner
z.t
141
David Kasko
z.t
142
Jesko Vietense
z.t
143
Erik From
z.t
144
Fritjof Schubert
z.t
145
Bendegúz Bence Bernard
Kobanya Cycling Team
z.t
146
Adrián Foltan
Dukla Banska Bystrica
op 50"
147
Bastian Becker
op 56"
148
Kirill Bochkov
op 1'20"
149
Kristo Prangel
op 1'33"
150
Patrick Nagler
op 2'19"
151
Bence Loki
Kobanya Cycling Team
op 3'03"
152
Timo Niesing
op 3'05"
153
Jan Deutschmann
op 3'07"
154
Felix Wilhelm
op 4'14"
155
Stefan Wahner
op 13'03"
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares