En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
20/05
Piechowice
Piechowice
120.7 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Philipp Walsleben
13u37'13"
2
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
op 1'05"
3
Pawel Cieslik
CCC Sprandi Polkowice
op 2'27"
4
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
op 2'45"
5
Viktor Manakov
op 3'18"
6
Jonas Rapp
Hrinkow Advarics Cycleang
op 4'18"
7
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
op 4'59"
8
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
op 7'05"
9
Anton Kuzmin
Astana City
op 7'07"
10
Dominik Hrinkow
Hrinkow Advarics Cycleang
op 7'08"
11
Dion Beukeboom
Vlasman CT
op 7'12"
12
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
op 7'16"
13
Vladimir Tsoy
Astana City
op 7'18"
14
Galym Akhmetov
Astana City
op 7'24"
15
Anton Vorobyev
op 7'26"
16
Vladislav Kulikov
op 7'31"
17
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
op 7'33"
18
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
op 7'52"
19
Beau Duvigneau
Vlasman CT
op 7'54"
20
Joann Leinau
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
op 7'56"
21
Denis Nekrasov
op 8'02"
22
Andreas Graf
Hrinkow Advarics Cycleang
op 8'05"
23
Alberto Marengo
Kobanya Cycling Team
op 8'40"
24
Markus Freiberger
Hrinkow Advarics Cycleang
op 9'51"
25
Sergey Luchshenko
Astana City
op 9'52"
26
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
op 10'54"
27
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
op 10'57"
28
Hannes Bergström Frisk
Memil CCN Pro Cycling
op 11'02"
29
Florian Nowak
Team Lotto - Kern Haus
z.t
30
Adam Wojcik
op 11'07"
31
Andreas Hofer
Hrinkow Advarics Cycleang
op 11'19"
32
Lukas Malgay
op 11'23"
33
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
op 11'30"
34
Matvey Nikitin
Astana City
op 11'31"
35
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
op 11'38"
36
Philipp Mamos
op 11'42"
37
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
op 11'47"
38
Julian Braun
Team Dauner D&DQ Akkon
op 11'48"
39
Vladislav Duiunov
op 11'52"
40
Sindre Haugsvaer
op 12'02"
41
Jasper Bovenhuis
Vlasman CT
op 12'11"
42
Joost Van der Burg
Vlasman CT
op 12'13"
43
Nicolas Brandt
op 12'19"
44
Carl Ljunggren
op 12'23"
45
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
op 12'24"
46
Markus Wille
z.t
47
Patryk Kostecki
op 12'25"
48
Stefan Brandlmeier
op 12'33"
49
Yoeri Havik
Vlasman CT
op 12'37"
50
Bjørnar Vevatne Overland
Kobanya Cycling Team
op 12'38"
51
Karl-Arnold Vendelin
op 12'40"
52
Dominik Röber
op 12'48"
53
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
op 12'50"
54
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
op 12'59"
55
Sven Thurau
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
56
Peter Clauss
op 13'00"
57
Daniel Eichinger
Hrinkow Advarics Cycleang
op 13'04"
58
Mamyr Stash
Lokosphinx
z.t
59
Ivan Zaitsev
Astana City
op 13'16"
60
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
op 13'38"
61
Fabian Schormaier
Team Lotto - Kern Haus
op 14'03"
62
Andrey Prostokshin
op 14'47"
63
Krisztián Lovassy
Kobanya Cycling Team
op 15'18"
64
Wojciech Ziólkowski
op 18'45"
65
Julius Gärtner
op 20'54"
66
Jonathan Dinkler
op 22'31"
67
Andrey Sazanov
op 27'22"
68
David Kasko
op 32'06"
Aleh Ahiyevich
DNF
Benjamin Ahrendt
DNF
Yauheni Akhramenka
DNF
Patrick Altefrohne
DNF
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
DNF
Michel Aschenbrenner
DNF
Adrian Babic
DNF
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
DNF
Marco Barke
DNF
Andrzej Bartkiewicz
Team Hurom
DNF
Alexander Bauer
DNF
Dominik Bauer
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Bendegúz Bence Bernard
Kobanya Cycling Team
DNF
Kanstantsin Bialiauski
DNF
Kirill Bochkov
DNF
Fabian Bramer
DNF
Björn Büttner
DNF
Marc Clauss
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Artur Detko
DNF
Jan Deutschmann
DNF
Robin Fischer
DNF
Alexander Franz
DNF
Erik From
DNF
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
DNF
Aaron Grosser
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Christopher Heider
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Michal Hloza
DNF
Felix Holst
DNF
Robert Jägeler
DNF
Hermann Keller
DNF
Gert Kivistik
DNF
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
DNF
Richard Larsen
DNF
Jeremy Lendowski
DNF
Thomas Lienert
DNF
Bence Loki
Kobanya Cycling Team
DNF
Dmitrii Markov
DNF
Yannick Mayer
DNF
Dominik Merseburg
DNF
Silias Motzkus
DNF
Per Christian Münstermann
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Patrick Nagler
DNF
Timo Niesing
DNF
Jan Henrik Otto
DNF
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
DNF
Tobiasz Pawlak
DNF
Kristo Prangel
DNF
Peeter Pung
DNF
Jaroslaw Rebiewski
DNF
Tim Rieckmann
DNF
Fritjof Schubert
DNF
Christoph Schweizer
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Mikhail Shemetau
DNF
Jonas Sonnleitner
DNF
Andrej Strmiska
DNF
Maxim Sukhov
DNF
Adam Szász
DNF
Evgenii Tikhonin
DNF
Raman Tsishkou
DNF
Norman Vahtra
DNF
Jesko Vietense
DNF
Jacob Wihk
DNF
Kamil Zielinski
Team Hurom
DNF
Johannes Banzer
DNS
Bastian Becker
DNS
Benedikt Becker
DNS
Sven Kirsten
DNS
Erik Köhler
DNS
Alexander Müller
DNS
Justin Rudolph
DNS
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
DNS
Patrick Schubert
DNS
Filip Vanco
DNS
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
DNS
Eryk Laton
Team Hurom
DNS
Adrian Rips
DNS
Franz Schiewer
DNS
Felix Wilhelm
DNS
Robin Fischer
DNF
Adrián Foltan
Dukla Banska Bystrica
DNF
Severin Gießibl
DNF
Marten Joeaar
DNF
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
DNF
Christoph Kaspera
DNF
Mateusz Manowski
Team Hurom
DNF
Sergey Mosin
DNF
Victor Müller
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Patrick Nagler
DNF
Jan Henrik Otto
DNF
Stefan Wahner
DNF
Balazs Czeh
Kobanya Cycling Team
DNF
Daniel Erb
DNF
Hardzei Tsishchanka
DNF
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares