En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
18/05
Goleniów
Chociwel
165.9 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Andriy Kulyk
Kolss Cycling Team
4u01'57"
2
Pawel Franczak
Team Hurom
z.t
3
Grzegorz Stepniak
Wibatech 7R Fuji
z.t
4
Johim Ariesen
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
5
Kacper Gronkiewicz
Domin Sport
z.t
6
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
7
Maximilian Beyer
Rad-Net Rose Team
z.t
8
Adrian Banaszek
Kolss Cycling Team
z.t
9
Dennis van der Horst
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
10
Nurbolat Kulimbetov
Astana City
z.t
11
Kamil Zielinski
Domin Sport
z.t
12
Eryk Laton
Team Hurom
z.t
13
Stefan Schäfer
z.t
14
Jasper Hamelink
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
15
Toni Franz
z.t
16
Sindre Haugsvaer
z.t
17
Bob Olieslagers
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
18
Anders Oddli
z.t
19
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
20
Dusan Vala
z.t
21
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
22
Gediminas Kaupas
Staki - Technorama
z.t
23
Jan Kohnen
z.t
24
Ansel Dickey
CCB Velotooler
z.t
25
Patrick Collins
CCB Velotooler
z.t
26
Adrian Babic
z.t
27
Jonathan Dinkler
z.t
28
John Harris
CCB Velotooler
z.t
29
Dominik Merseburg
z.t
30
Nicolas Pietrula
z.t
31
Konrad Tomasiak
Team Hurom
z.t
32
Alexander Müller
z.t
33
Yuriy Natarov
Astana City
z.t
34
Nikita Panassenko
Astana City
z.t
35
Marek Rutkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
36
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
37
Jarno Gmelich
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
38
Sam Rosenholtz
CCB Velotooler
z.t
39
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
40
Vladyslav Soltasiuk
Kolss Cycling Team
z.t
41
Willi Thielebeule
z.t
42
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
43
Grigoriy Shtein
Astana City
z.t
44
Adam Stachowiak
z.t
45
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
z.t
46
Wojciech Sykala
Wibatech 7R Fuji
z.t
47
Sylwester Janiszewski
Wibatech 7R Fuji
z.t
48
Jan Kraus
z.t
49
Bartosz Warchol
Team Hurom
z.t
50
Pawel Bernas
z.t
51
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
52
Lluis Llibert Sendros
Kolss Cycling Team
z.t
53
Jakub Najs
Voster Uniwheels Team
z.t
54
Patrick Schubert
z.t
55
Wojciech Franczak
Team Hurom
z.t
56
Jelle Nieuwpoort
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
57
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
z.t
58
Dawid Czubak
Voster Uniwheels Team
z.t
59
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
60
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
61
Michael Gannopolskiy
z.t
62
Vasyl Malynivskyi
Kolss Cycling Team
z.t
63
Lars Van den Berg
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
64
Sven Kirsten
z.t
65
Sandro Kuhmel
z.t
66
Hannes Bergström Frisk
z.t
67
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
68
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
69
Pavlo Bondarenko
Kolss Cycling Team
z.t
70
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
z.t
71
Adrián Foltan
Dukla Banska Bystrica
z.t
72
Alexander Bauer
z.t
73
Adrian Honkisz
z.t
74
Tim Mitchell
CCB Velotooler
z.t
75
Matyá Strupek
z.t
76
Kasparas Punkrys
Staki - Technorama
z.t
77
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
z.t
78
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
z.t
79
Jacob Wihk
z.t
80
Robert Walther
z.t
81
Michal Hloza
z.t
82
Cameron Beard
CCB Velotooler
z.t
83
Artur Detko
Domin Sport
z.t
84
Antti Sizko
CCB Velotooler
z.t
85
Tobias Ohlenschläger
z.t
86
Carsten Siegel
z.t
87
Halvard Schommartz
z.t
88
Benedikt Becker
z.t
89
Pawel Charucki
z.t
90
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
z.t
91
Piotr Skarzynski
Domin Sport
z.t
92
Mykyta Skorenko
Kolss Cycling Team
z.t
93
Mykolas Raciunas
Staki - Technorama
z.t
94
Miklos Szabo
z.t
95
Jeski Vietense
z.t
96
Stefan Kreder
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
97
Hans Hutschenreuter
z.t
98
Jaroslaw Rebiewski
Domin Sport
z.t
99
Vadim Pronskiy
Astana City
z.t
100
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
z.t
101
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
z.t
102
Jaroslaw Marycz
Domin Sport
z.t
103
Mikolaj Gutek
Team Hurom
z.t
104
Jonas Orset
z.t
105
Erik From
z.t
106
Eiko Valentin Berlitz
z.t
107
Michal Kohoutek
z.t
108
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
109
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
110
Jiri Hochmann
op 22"
111
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
op 24"
112
Bastian Becker
op 50"
113
Martin Bauer
op 2'24"
114
Robert Wittenburg
op 6'52"
115
Daniel Erb
op 13'48"
116
Lukas Diederich
op 23'35"
Martin Blaha
DNF
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares