En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
17/05
Kolobrzeg
Slawno
145 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Johim Ariesen
Metec - TKH p/b Mantel
3u16'17"
2
Kamil Zielinski
Domin Sport
op 4"
3
Andriy Kulyk
Kolss Cycling Team
op 6"
4
Alexander Müller
op 7"
5
Marek Rutkiewicz
Wibatech 7R Fuji
op 8"
6
Sergey Luchshenko
Astana City
op 9"
7
Grzegorz Stepniak
Wibatech 7R Fuji
op 10"
8
Kacper Gronkiewicz
Domin Sport
z.t
9
Pawel Bernas
z.t
10
Adrian Banaszek
Kolss Cycling Team
z.t
11
Bob Olieslagers
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
12
Toni Franz
z.t
13
Bartosz Warchol
Team Hurom
z.t
14
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
15
Dominik Merseburg
z.t
16
Sylwester Janiszewski
Wibatech 7R Fuji
z.t
17
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
18
Sindre Haugsvaer
z.t
19
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
20
Nurbolat Kulimbetov
Astana City
z.t
21
Dennis van der Horst
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
22
Lars Van den Berg
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
23
Vladyslav Soltasiuk
Kolss Cycling Team
z.t
24
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
25
Nikita Panassenko
Astana City
z.t
26
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
27
Jan Kraus
z.t
28
Robert Walther
z.t
29
Sam Rosenholtz
CCB Velotooler
z.t
30
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
z.t
31
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
32
Jasper Hamelink
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
33
John Harris
CCB Velotooler
z.t
34
Jonathan Dinkler
z.t
35
Ansel Dickey
CCB Velotooler
z.t
36
Adrian Honkisz
z.t
37
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
38
Adrián Foltan
Dukla Banska Bystrica
z.t
39
Adam Stachowiak
z.t
40
Sven Kirsten
z.t
41
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
z.t
42
Wojciech Sykala
Wibatech 7R Fuji
z.t
43
Piotr Skarzynski
Domin Sport
z.t
44
Patrick Schubert
z.t
45
Grigoriy Shtein
Astana City
z.t
46
Halvard Schommartz
z.t
47
Jan Kohnen
z.t
48
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
49
Gediminas Kaupas
Staki - Technorama
z.t
50
Konrad Tomasiak
Team Hurom
z.t
51
Mykyta Skorenko
Kolss Cycling Team
z.t
52
Kasparas Punkrys
Staki - Technorama
z.t
53
Pavlo Bondarenko
Kolss Cycling Team
z.t
54
Vasyl Malynivskyi
Kolss Cycling Team
z.t
55
Mykolas Raciunas
Staki - Technorama
z.t
56
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
57
Lluis Llibert Sendros
Kolss Cycling Team
z.t
58
Nicolas Pietrula
z.t
59
Tobias Ohlenschläger
z.t
60
Alexander Bauer
z.t
61
Patrick Collins
CCB Velotooler
z.t
62
Matyá Strupek
z.t
63
Pawel Charucki
z.t
64
Vadim Pronskiy
Astana City
z.t
65
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
66
Stefan Schäfer
z.t
67
Jacob Wihk
z.t
68
Willi Thielebeule
z.t
69
Wojciech Franczak
Team Hurom
z.t
70
Hannes Bergström Frisk
z.t
71
Jelle Nieuwpoort
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
72
Adrian Babic
z.t
73
Stefan Kreder
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
74
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
z.t
75
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
76
Dusan Vala
z.t
77
Jonas Orset
z.t
78
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
z.t
79
Artur Detko
Domin Sport
z.t
80
Tim Mitchell
CCB Velotooler
z.t
81
Jaroslaw Rebiewski
Domin Sport
z.t
82
Cameron Beard
CCB Velotooler
z.t
83
Yuriy Natarov
Astana City
z.t
84
Michael Gannopolskiy
z.t
85
Martin Blaha
z.t
86
Michal Hloza
z.t
87
Dawid Czubak
Voster Uniwheels Team
z.t
88
Antti Sizko
CCB Velotooler
z.t
89
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
z.t
90
Jeski Vietense
z.t
91
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
z.t
92
Hans Hutschenreuter
z.t
93
Sandro Kuhmel
z.t
94
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
z.t
95
Jakub Najs
Voster Uniwheels Team
z.t
96
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
z.t
97
Michal Kohoutek
z.t
98
Robert Wittenburg
z.t
99
Benedikt Becker
z.t
100
Jiri Hochmann
z.t
101
Bastian Becker
z.t
102
Erik From
z.t
103
Eiko Valentin Berlitz
z.t
104
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
105
Jarno Gmelich
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
106
Maximilian Beyer
Rad-Net Rose Team
z.t
107
Anders Oddli
z.t
108
Miklos Szabo
z.t
109
Jaroslaw Marycz
Domin Sport
z.t
110
Eryk Laton
Team Hurom
z.t
111
Pawel Franczak
Team Hurom
z.t
112
Carsten Siegel
op 41"
113
Daniel Erb
z.t
114
Mikolaj Gutek
Team Hurom
z.t
115
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
op 53"
116
Martin Bauer
op 2'12"
117
Lukas Diederich
op 7'42"
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares