En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Paris-Roubaix Espoirs
Result
1
Filippo Ganna
4u28'52"
2
Jenthe Biermans
SEG Racing Academy
op 49"
3
Hamish Schreurs
Klein Constantia
z.t
4
Oliviero Troia
z.t
5
Edward Planckaert
Lotto - Soudal U23
z.t
6
Justin Oien
Axeon - Hagens Berman
z.t
7
Piet Allegaert
z.t
8
Peter Lenderink
Rabobank Development Team
z.t
9
Henrik Evensen
SEG Racing Academy
op 1'08"
10
Ivan Garcia Cortina
Klein Constantia
op 1'13"
11
Bas Tietema
BMC Development Team
z.t
12
Przemyslaw Kasperkiewicz
Klein Constantia
z.t
13
Seid Lizde
z.t
14
Nathan Van Hooydonck
BMC Development Team
z.t
15
Pavel Sivakov
BMC Development Team
z.t
16
Stan Dewulf
Lotto - Soudal U23
z.t
17
Damien Touzé
z.t
18
Fabio Jakobsen
SEG Racing Academy
z.t
19
Charles Herbert
z.t
20
Lionel Taminiaux
Color Code - Arden'Beef
z.t
21
Cedric Beullens
z.t
22
Jayson Rousseau
z.t
23
Joachim Vanreyten
Lotto - Soudal U23
z.t
24
Maximilien Picoux
Color Code - Arden'Beef
z.t
25
Christophe Noppe
z.t
26
Théo Menant
z.t
27
Jaap de Jong
z.t
28
Guillaume Millasseau
z.t
29
Willi Willwohl
LKT Team Brandenburg
z.t
30
Antoine Loy
Color Code - Arden'Beef
z.t
31
Joris Nieuwenhuis
Rabobank Development Team
z.t
32
Tijs Delbaere
z.t
33
Lukas Spengler
BMC Development Team
z.t
34
Mario Spengler
BMC Development Team
z.t
35
Hugo Pigeon
z.t
36
Tyler Williams
Axeon - Hagens Berman
z.t
37
Florian Maitre
z.t
38
Senne Leysen
Lotto - Soudal U23
z.t
39
Martijn Budding
Rabobank Development Team
z.t
40
Adrien Costa
Axeon - Hagens Berman
z.t
41
Tao Geoghegan Hart
Axeon - Hagens Berman
z.t
42
Michael Thompson
Team Wiggins
z.t
43
Franklin Six
Color Code - Arden'Beef
z.t
44
Julien Kaise
z.t
45
Oskar Nisu
z.t
46
Simon Sellier
z.t
47
Willem Ariesen
SEG Racing Academy
z.t
48
Davy Gunst
Rabobank Development Team
z.t
49
Carl Soballa
LKT Team Brandenburg
z.t
50
Zhi Hui Jiang
SEG Racing Academy
z.t
51
Julius van den Berg
SEG Racing Academy
z.t
52
Jeremy Lecroq
z.t
53
Elie Gesbert
z.t
54
Stylianos Farantakis
z.t
55
Paul Ourselin
z.t
56
Thomas Chassagne
z.t
57
Enzo Wouters
Lotto - Soudal U23
z.t
58
Samuel Lowe
Team Wiggins
z.t
59
Guillaume Delvaux
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
60
Alexandre Pacot
z.t
61
Killian Michiels
z.t
62
Pascal Eenkhoorn
BMC Development Team
z.t
63
Thomas Denis
z.t
64
Krists Neilands
Axeon - Hagens Berman
z.t
65
Roman Lehky
Klein Constantia
z.t
66
Christopher Latham
Team Wiggins
z.t
67
Vincent Ginelli
z.t
68
Loïc Guillaume
z.t
69
Pierre Idjouadienne
z.t
70
Dylan Kowalski
z.t
71
Wouter Leten
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
72
Mathieu Morichon
z.t
73
Ciske Aneca
z.t
74
Jari Heyse
z.t
75
Steven Moons
z.t
76
Wim Reynaerts
z.t
77
Wesley Van Dyck
z.t
78
Maxime Teuliere
z.t
79
Arne Van Roosbroeck
z.t
80
Rémi Aubert
z.t
81
Jordy Vanmeenen
z.t
82
Victor Tournieroux
z.t
83
Riccardo Minali
z.t
84
Samuel Leroux
z.t
85
Sieben Wouters
Rabobank Development Team
z.t
86
Cees Bol
Rabobank Development Team
z.t
87
Philip O'Donnell
Axeon - Hagens Berman
z.t
88
Jasper Frahm
LKT Team Brandenburg
z.t
89
Simone Bevilacqua
z.t
90
John-Ross Clauw
z.t
91
Martin Rapin
z.t
92
Anthony Morel
z.t
93
Louis Louvet
z.t
94
Mathieu Rigolot
z.t
95
Robert Kessler
LKT Team Brandenburg
z.t
96
Adrien Garel
z.t
97
Cyril Dendievel
z.t
98
Dylan Sunderland
State of Matter / Maap
z.t
99
Tony Periou
z.t
100
Enzo Bernard
z.t
101
Johan Hemroulle
Color Code - Arden'Beef
z.t
102
Youenn Mahe
z.t
103
Fabien Lebreton
z.t
104
Florian Van Eslander
z.t
105
Killian Evenot
z.t
106
Pierre Barbier
z.t
107
Matthieu Garnier
z.t
Willy Artus
DNF
Kévin Avoine
DNF
Joseph Berlin-Semon
DNF
Maxime Blampain
DNF
Dylan Bodchon
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Jonas Bokeloh
Klein Constantia
DNF
Auxence Buntinx
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Adrien Carpentier
DNF
Rémi Cavagna
Klein Constantia
DNF
Priscillien Chambet
DNF
Guillaume Gauthier
DNF
Alexis Guilcher
DNF
Bavo Haemels
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Luc Hall
Team Wiggins
DNF
Sebastien Havot
DNF
Max Kanter
LKT Team Brandenburg
DNF
Valentin Lucas
DNF
Théo Nicolas
DNF
Michael O'Loughlin
Team Wiggins
DNF
Laurent Pieters
DNF
Emiel Planckaert
Lotto - Soudal U23
DNF
Damien Poisson
DNF
Leon Rohde
LKT Team Brandenburg
DNF
Martin Salmon
DNF
Alexandre Seny
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Guillaume Seye
DNF
Quentin Simon
DNF
Julien Souton
DNF
Matthias Vandewalle
DNF
Jordi Warlop
DNF
Alfdan De Decker
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
Info
Parcours
Result
Palmares