En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
An Post Ras
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
21/05
Nenagh
Listowel
141.1 km
Result
Standings
1
Sam Bennett
An Post - Chainreaction
3u23'29"
2
Morten Ollegaard
Blue Water Cycling
z.t
3
Marcin Bialoblocki
Team UK Youth
z.t
4
Joshua Hunt
Team UK Youth
z.t
5
Owain Doull
z.t
6
Nicolas Vereecken
An Post - Chainreaction
z.t
7
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
8
Kris Dahl
z.t
9
Rico Dene Thomas Rogers
Synergy Baku Cycling Project
z.t
10
Tim Mertens
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
11
Simon Yates
z.t
12
Bouke Kuiper
Koga Cycling Team
z.t
13
Michael Fitzgerald
z.t
14
Daniel Bichlmann
z.t
15
Rasmus Guldhammer
Blue Water Cycling
z.t
16
Shane Archbold
An Post - Chainreaction
z.t
17
Martin Hunal
AC Sparta Praha
z.t
18
Bryan McCrystal
z.t
19
Connor McConvey
Synergy Baku Cycling Project
z.t
20
Wouter Sybrandy
Team IG - Sigma Sport
z.t
21
Robert Hassan
z.t
22
Keagan Atkinson
z.t
23
Chris McAloran
z.t
24
Rostislav Krotky
AC Sparta Praha
z.t
25
Con Collis
z.t
26
Matt Green
z.t
27
Sean Patrick Downey
An Post - Chainreaction
z.t
28
Michael Nicolson
Doltcini - Flanders
z.t
29
Evan Oliphant
Team Raleigh
z.t
30
Sam Harrison
z.t
31
Elliott Porter
Rapha Condor JLT
z.t
32
Moreno De Pauw
z.t
33
Alexander Cataford
Equipe Garneau - Québecor
z.t
34
James Lowsley Williams
Team UK Youth
z.t
35
Jacob Rytlewski
z.t
36
Adam Homolka
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
37
Stephen Halpin
Polygon Sweet Nice
z.t
38
Lars Vierbergen
Koga Cycling Team
z.t
39
Javan Nulty
z.t
40
Ryan Aitcheson
z.t
41
Ben Greenwood
z.t
42
Jasper De Buyst
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
43
Steven Lampier
Node 4 - Giordana Racing
z.t
44
Sean Lacey
z.t
45
Tomas Holub
AC Sparta Praha
z.t
46
Philipp Becker
z.t
47
Joseph Fenlon
z.t
48
Daniel Holm Foder
Blue Water Cycling
z.t
49
Thomas Lavery
z.t
50
James Moss
Team IG - Sigma Sport
z.t
51
Christian Varley
Node 4 - Giordana Racing
z.t
52
Garrett McLeod
z.t
53
Edward Laverack
Rapha Condor JLT
z.t
54
Kiryll Pozdnyakov
Synergy Baku Cycling Project
z.t
55
Cathal Moynihan
z.t
56
Alistair Slater
z.t
57
Robert Partridge
Team UK Youth
z.t
58
Richard Handley
Rapha Condor JLT
z.t
59
Ryan Sherlock
Polygon Sweet Nice
z.t
60
Ronan Mc Laughlin
An Post - Chainreaction
z.t
61
Matthew Slattery
z.t
62
John McCarthy
z.t
63
Liam Frawley
z.t
64
Patrick Clarke
z.t
65
Richard Tanguy
Team UK Youth
z.t
66
Michael Lucey
z.t
67
Joe Kelly
z.t
68
Rémi Pelletier-Roy
Equipe Garneau - Québecor
z.t
69
Henry Stuart
z.t
70
Jacob Nielsen
Blue Water Cycling
z.t
71
Eoin Morton
z.t
72
Kenny De Ketele
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
73
Mark Sehested Pedersen
Blue Water Cycling
z.t
74
Stuart Wight
z.t
75
Michael Cuming
Rapha Condor JLT
z.t
76
Conor Dunne
z.t
77
Cameron Harrison
z.t
78
Joseph Perrett
Team IG - Sigma Sport
z.t
79
James McMaster
z.t
80
Michael James Northey
Node 4 - Giordana Racing
z.t
81
Devon Mcilwaine
z.t
82
Christoph Schweizer
Synergy Baku Cycling Project
z.t
83
Mark Dowling
Polygon Sweet Nice
z.t
84
Timothy O'Regan
z.t
85
Andreas Mueller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
86
Aaron O'Donoghue
z.t
87
Geoff Sheehan
z.t
88
Padraig Marrey
z.t
89
Charles John Prendergast
Polygon Sweet Nice
z.t
90
Art McManus
z.t
91
Timo Schäfer
z.t
92
Matthias Schnapka
z.t
93
Rodger Aiken
z.t
94
Christopher Reilly
z.t
95
Coulton Hartrich
z.t
96
Conor Hanna
z.t
97
Ciarán Clarke
z.t
98
John Bohn Ebsen
Synergy Baku Cycling Project
z.t
99
David Watson
z.t
100
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
101
Damien Shaw
z.t
102
Tomas Okrouhlicky
AC Sparta Praha
z.t
103
James Davenport
z.t
104
Anthony Walsh
z.t
105
Eric Downey
z.t
106
Thomas Martin
z.t
107
Tomás Medek
AC Sparta Praha
z.t
108
Owen Jeffries
z.t
109
Michael Storan
z.t
110
Conor Murphy (1)
z.t
111
Ultan Coyle
z.t
112
Mark Quigley
z.t
113
Shem Rodger
Node 4 - Giordana Racing
z.t
114
Marc Potts
z.t
115
Andrew Meehan
z.t
116
Alex Coutts
z.t
117
John Dempsey
z.t
118
Gareth McCormack
z.t
119
Frazer Duncan
z.t
120
Mike Ryder
z.t
121
Karsten Keunecke
z.t
122
Daniel Barry
Node 4 - Giordana Racing
z.t
123
Adam Petrie-Armstrong
z.t
124
Nigel Forde
z.t
125
Michael Fitzgerald
z.t
126
Colin Robinson
z.t
127
Darach Behan
z.t
128
Eoghan Clifford
z.t
129
Stuart Cox
z.t
130
Colm Quinn
z.t
131
Aimé Degendt
op 30"
132
Frank O'Connor
op 1'14"
133
John Lynch
op 1'16"
134
Nick Stopler
Koga Cycling Team
op 0"
135
Aidan Crowley
op 4'22"
136
Umberto Atzori
Koga Cycling Team
op 5'02"
137
Michael Butler
z.t
138
Greg Dempsey
op 12'20"
139
Diarmuid Collins
z.t
140
Aidan Collins
z.t
141
Barrick Parker
z.t
142
David Early
op 15'50"
143
Anthony Murray
z.t
144
Michael Gilvarry
op 18'30"
145
Derek Joyce
op 19'59"
146
Matty Blayney
z.t
147
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
148
Stephen O'Sullivan
z.t
149
Eugene Moriarty
op 28'33"
150
Martin Mizgayski
z.t
151
Mark Sherman
z.t
152
Tim Barry
z.t
153
Stephen Enright
z.t
154
Niall O'Hagan
z.t
155
Odhrán Connors
z.t
156
Michael Doyle
z.t
157
John James Flaherty
z.t
158
Olan Barrett
z.t
159
Nick Coughlan
z.t
160
Brendan Moloney
z.t
161
Eoin McCarthy
z.t
162
Brian Cullen
z.t
163
Simon Ryan
z.t
164
Alan Burke
z.t
165
David Duke
z.t
166
Brian McKinney
z.t
167
Neil O'Leary
z.t
168
Arron Buggle
Rapha Condor JLT
z.t
169
Roy Eefting
Koga Cycling Team
z.t
170
Ger Conlan
op 40'10"
171
Dave Whitty
z.t
172
Hugh Byrne
z.t
173
Finbarr Power
op 40'23"
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares