En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Presidential Cycling Tour of Turkey
Turkey
1
Ahmet Orken
2
Nazim Bakirci
3
Ahmet Akdylek
4
Onur Balkan
5
Serkan Balkan
6
Feritcan Samli
7
Batuhan Özgür
8
Muhammet Atalay
Astana Pro Team
11
Andrey Zeits
12
Dmitriy Gruzdev
13
Jesper Hansen
14
Sergei Chernetski
DNF rit 2
15
Riccardo Minali
16
Ruslan Tleubayev
17
Zhandos Bizhigitov
18
Nikita Stalnov
Bora - HansGrohe
21
Shane Archbold
22
Sam Bennett
23
Silvio Herklotz
24
Leopold Konig
25
Gregor Muhlberger
DNS rit 5
26
Matteo Pelucchi
27
Aleksejs Saramotins
28
Michael Schwarzmann
DNS rit 6
Trek - Segafredo
31
Eugenio Alafaci
DNS rit 6
32
Fumiyuki Beppu
33
Marco Coledan
34
Jarlinson Pantano Gomez
35
Kiel Reijnen
36
Edward Theuns
37
Gregory Daniel
38
Boy van Poppel
UAE Team Emirates
41
John Darwin Atapuma Hurtado
42
Simone Consonni
43
Przemyslaw Niemiec
44
Marko Kump
45
Vegard Stake Laengen
46
Edward Ravasi
47
Diego Ulissi
48
Federico Zurlo
Caja Rural - Seguros RGA
51
Danilo Celano
52
Rafael Ferreira Reis
53
Eduard Prades Reverte
54
Antonio Molina
55
Christopher Butler
56
Hector Saez Benito
DNF rit 1
57
David Arroyo Duran
58
Diego Rubio Hernandez
CCC Sprandi Polkowice
61
Frantisek Sisr
62
Jonas Koch
63
Piotr Brozyna
64
Leszek Plucinski
65
Kamil Malecki
66
Michal Paluta
67
Mateusz Taciak
68
Patryk Stosz
Gazprom - Rusvelo
71
Nikolay Trusov
72
Alexander Porsev
DNS rit 2
73
Ildar Arslanov
74
Sergey Firsanov
75
Sergey Lagutin
76
Ivan Rovny
77
Igor Boev
78
Pavel Brutt
Wilier Triestina
81
Manuel Belletti
82
Daniel Felipe Martinez
83
Miguel Eduardo Florez Lopez
DNS rit 6
84
Yonder Godoy
85
Ilia Koshevoy
86
Liam Bertazzo
87
Alex Turrin
88
Alberto Cecchin
Soul Brasil Pro Cycling Team
91
Murilo Affonso
92
Flavio Cardoso Santos
93
Pedro Autran Dourado Dutra Nicacio
94
Jordi Simon Casulleras
95
Raphael Pires
DNF rit 5
96
Victor Ranghetti
DNF rit 5
97
Roberto Pinheiro da Silva
98
Lincoln Silva
WB Veranclassic Aquality Protect
101
Justin Jules
DNF rit 1
102
Jimmy Duquennoy
103
Gregory Habeaux
104
Thomas Deruette
105
Christophe Masson
106
Julien Stassen
107
Lukas Spengler
108
Ludovic Robeet
Bardiani CSF
111
Vincenzo Albanese
112
Enrico Barbin
113
Mirco Maestri
114
Marco Maronese
115
Paolo Simion
116
Simone Sterbini
117
Alessandro Tonelli
118
Edoardo Zardini
Androni Giocattoli
121
Davide Ballerini
122
Marco Benfatto
123
Marco Frapporti
DNS rit 3
124
Mattia Frapporti
125
Francesco Gavazzi
126
Matteo Spreafico
127
Fausto Masnada
128
Andrea Vendrame
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares