En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Presidential Cycling Tour of Turkey
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
11/10
Fethiye
Marmaris
137 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Sam Bennett
Bora - HansGrohe
3u16'27"
2
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
z.t
3
John Degenkolb
Trek - Segafredo
z.t
4
Patrick Bevin
BMC Racing Team
z.t
5
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
6
Ivan Garcia Cortina
Bahrein - Merida
z.t
7
Alexey Lutsenko
Astana Pro Team
z.t
8
Nathan Haas
Team Katusha Alpecin
z.t
9
Przemyslaw Kasperkiewicz
Delko Marseille Provence KTM
z.t
10
Mikel Aristi Gardoki
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
11
Nikias Arndt
Team Sunweb
z.t
12
Eliot Lietaer
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
13
Gonzalo Serrano
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
14
Julien Trarieux
Delko Marseille Provence KTM
z.t
15
Eduard Prades Reverte
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
16
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
z.t
17
Manuel Antunes Amaro
CCC Sprandi Polkowice
z.t
18
Dimitri Peyskens
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
19
Ruben Guerreiro
Trek - Segafredo
z.t
20
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
z.t
21
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
22
Rafael Ferreira Reis
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
23
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
z.t
24
Louis Vervaeke
Team Sunweb
z.t
25
Onur Balkan
Torku Sekerspor
z.t
26
Thomas Sprengers
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
27
Reto Hollenstein
Team Katusha Alpecin
z.t
28
Fabio Felline
Trek - Segafredo
z.t
29
Jhojan Orlando Garcia Sosa
Manzana Postobon Team
z.t
30
Jon Irisarri Ricon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
31
Kristijan Durasek
UAE Team Emirates
z.t
32
Hernan Ricardo Aguirre Calpa
Manzana Postobon Team
z.t
33
Delio Fernández Cruz
Delko Marseille Provence KTM
z.t
34
Jean-Pierre Drucker
BMC Racing Team
z.t
35
Mike Teunissen
Team Sunweb
z.t
36
Ricardo Vilela
Manzana Postobon Team
z.t
37
Steff Cras
Team Katusha Alpecin
z.t
38
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
z.t
39
José Joao Pimenta Costa Mendes
Burgos - BH
z.t
40
Tom Bohli
BMC Racing Team
z.t
41
Zdenek Stybar
Quick Step Floors
z.t
42
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
43
Diego Rubio Hernandez
Burgos - BH
z.t
44
Fabricio Ferrari Barcelo
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
45
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
z.t
46
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
47
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
48
Mark Padun
Bahrein - Merida
z.t
49
Nicholas Roche
BMC Racing Team
z.t
50
Mauro Finetto
Delko Marseille Provence KTM
z.t
51
Tim Declercq
Quick Step Floors
z.t
52
Matteo Fabbro
Team Katusha Alpecin
z.t
53
Sergio Pardilla Bellon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
54
Pawel Cieslik
CCC Sprandi Polkowice
z.t
55
Tsgabu Gebremaryam Grmay
Trek - Segafredo
z.t
56
Fernando Orjuela Gutierrez
Manzana Postobon Team
z.t
57
Kilian Frankiny
BMC Racing Team
z.t
58
James Knox
Quick Step Floors
z.t
59
Brent Bookwalter
BMC Racing Team
z.t
60
Danilo Wyss
BMC Racing Team
z.t
61
Josu Zabala
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
62
Oscar Cabedo Carda
Burgos - BH
z.t
63
Mathias Van Gompel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
64
Valerio Conti
UAE Team Emirates
z.t
65
Joaquim Silva
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
66
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
z.t
67
Kiel Reijnen
Trek - Segafredo
z.t
68
Laurens ten Dam
Team Sunweb
z.t
69
Javier Moreno Bazan
Delko Marseille Provence KTM
z.t
70
Domen Novak
Bahrein - Merida
z.t
71
Lukas Pöstlberger
Bora - HansGrohe
z.t
72
Maciej Bodnar
Bora - HansGrohe
z.t
73
Grega Bole
Bahrein - Merida
z.t
74
Daniil Fominykh
Astana Pro Team
z.t
75
Heinrich Haussler
Bahrein - Merida
z.t
76
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
z.t
77
Moreno Moser
Astana Pro Team
z.t
78
Koen de Kort
Trek - Segafredo
z.t
79
Vegard Stake Laengen
UAE Team Emirates
op 11"
80
Aleksejs Saramotins
Bora - HansGrohe
op 31"
81
Mustafa Sayar
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 1'18"
82
Iljo Keisse
Quick Step Floors
z.t
83
Edward Theuns
Team Sunweb
z.t
84
James Mitri
Burgos - BH
z.t
85
Szymon Wojciech Sajnok
CCC Sprandi Polkowice
z.t
86
Yevgeniy Gidich
Astana Pro Team
z.t
87
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
z.t
88
Johannes Fröhlinger
Team Sunweb
z.t
89
Jetse Bol
Burgos - BH
z.t
90
Dmitrii Kozonchuk
Gazprom - Rusvelo
z.t
91
Simone Consonni
UAE Team Emirates
z.t
92
Stepan Kuriyanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
93
Juraj Sagan
Bora - HansGrohe
z.t
94
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
95
Yecid Arturo Sierra Sanchez
Manzana Postobon Team
z.t
96
Nicolas Sessler
Burgos - BH
z.t
97
Kamil Gradek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
98
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
99
Zhandos Bizhigitov
Astana Pro Team
op 1'24"
100
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
op 1'48"
101
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM
z.t
102
Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
103
Alexander Porsev
Gazprom - Rusvelo
z.t
104
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
op 2'02"
105
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
106
Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
op 2'13"
107
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
108
Maxim Belkov
Team Katusha Alpecin
z.t
109
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
op 2'35"
110
Jorge Cubero Galvez
Burgos - BH
op 2'45"
111
Enrique Sanz
Euskadi Basque Country - Murias
op 3'56"
112
Julien Mortier
WB Veranclassic Aquality Protect
op 4'14"
113
Nikolay Mihaylov
Delko Marseille Provence KTM
z.t
114
Luca Pacioni
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
115
Boy van Poppel
Trek - Segafredo
z.t
116
Ruslan Tleubayev
Astana Pro Team
z.t
117
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
op 6'39"
118
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
op 6'45"
119
Ramunas Navardauskas
Bahrein - Merida
op 7'40"
120
David Per
Bahrein - Merida
z.t
121
Artyom Zakharov
Astana Pro Team
z.t
122
Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
123
Sven Erik Bystrøm
UAE Team Emirates
z.t
124
Mads Würtz Schmidt
Team Katusha Alpecin
z.t
125
Fernando Barcelo Aragon
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
126
Przemyslaw Niemiec
UAE Team Emirates
z.t
127
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
128
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
z.t
129
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
130
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
131
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
132
Simone Bevilacqua
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
133
Matteo Pelucchi
Bora - HansGrohe
z.t
134
Massimo Rosa
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
135
Julien Stassen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
136
Jay McCarthy
Bora - HansGrohe
z.t
137
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
op 9'29"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares