En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Presidential Cycling Tour of Turkey
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
30/04
Fethiye
Marmaris
128.6 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Sacha Modolo
Lampre - Merida
3u15'14"
2
Manuel Belletti
Wilier Triestina - Southeast
z.t
3
Marco Zanotti
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
4
Grzegorz Stepniak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
5
Daniele Colli
Nippo - Vini Fantini
z.t
6
Alberto Cecchin
Team Roth
z.t
7
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
z.t
8
Kris Boeckmans
Lotto - Soudal
z.t
9
Roberto Ferrari
Lampre - Merida
z.t
10
Domingos André Maciel Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
11
Christophe Laborie
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
12
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
13
Eduard-Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini
z.t
14
Mauro Finetto
Unieuro Wilier
z.t
15
Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Southeast
z.t
16
Kristofers Racenajs
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
17
Pawel Cieslik
Verva Activejet Pro Cycling Team
op 4"
18
Quentin Pacher
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
19
Karel Hnik
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
20
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
z.t
21
Adam Hansen
Lotto - Soudal
z.t
22
Stig Broeckx
Lotto - Soudal
z.t
23
Peter Schulting
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
24
Lukas Jaun
Team Roth
z.t
25
Gert Dockx
Lotto - Soudal
z.t
26
Ricardo Vilela
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
27
Jasper Ockeloen
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
28
José Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
29
Dominik Hrinkow
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
30
Fatih Keles
Torku Sekerspor
z.t
31
Fredrik Strand Galta
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
32
Luis Mas Bonet
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
33
David Arroyo Duran
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
34
Sven van Luijk
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
35
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
36
Viesturs Luksevics
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
37
Gregory Henderson
Lotto - Soudal
z.t
38
Nikita Stalnov
Astana City
z.t
39
Jochem Hoekstra
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
40
Giovanni Carboni
Unieuro Wilier
z.t
41
Jaime Roson Garcia
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
42
Davide Rebellin
CCC Sprandi Polkowice
z.t
43
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
44
Antonio Piedra Perez
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
45
Przemyslaw Niemiec
Lampre - Merida
z.t
46
Sylwester Szmyd
CCC Sprandi Polkowice
z.t
47
Kristijan Durasek
Lampre - Merida
op 12"
48
Simone Petilli
Lampre - Merida
op 15"
49
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Southeast
op 33"
50
Ilia Koshevoy
Lampre - Merida
op 1'18"
51
Jan Hirt
CCC Sprandi Polkowice
z.t
52
Nicola Toffali
Team Roth
op 1'59"
53
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
op 2'20"
54
Bram Nolten
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 2'30"
55
Frederik Frison
Lotto - Soudal
op 2'38"
56
Alexander Meier
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
57
Kazushige Kuboki
Nippo - Vini Fantini
z.t
58
Jakub Mareczko
Wilier Triestina - Southeast
op 3'50"
59
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
z.t
60
Andre De Souza Almeida
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
61
Colin Chris Stüssi
Team Roth
z.t
62
Raphael Hammerschmid
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
63
Massimo Graziato
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
64
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
65
Vadim Galeyev
Astana City
z.t
66
Matteo Draperi
Wilier Triestina - Southeast
op 4'27"
67
Branislau Samoilau
CCC Sprandi Polkowice
z.t
68
Grischa Janorschke
Team Roth
z.t
69
Adrian Banaszek
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
70
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
71
Andris Smirnovs
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
72
Rémy Di Gregorio
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
73
Daniel Diaz
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
74
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
75
Michal Podlaski
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
76
Remco Te Brake
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
77
Alessandro Malaguti
Unieuro Wilier
op 5'01"
78
Antonio Viola
Nippo - Vini Fantini
z.t
79
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
z.t
80
Andreas Graf
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
81
Florian Gaugl
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
82
Manabu Ishibashi
Nippo - Vini Fantini
z.t
83
Pablo Urtasun Perez
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
84
David Belda Garcia
Team Roth
z.t
85
Francisco Ramon Chamorro Piva
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
86
Maxim Satlikov
Astana City
op 5'39"
87
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
88
Yuriy Chsherbinin
Astana City
z.t
89
Nurbolat Kulimbetov
Astana City
op 5'40"
90
Nicolas Baldo
Team Roth
op 7'38"
91
Enrico Salvador
Unieuro Wilier
z.t
92
Simone Ravanelli
Unieuro Wilier
z.t
93
Mirko Tedeschi
Wilier Triestina - Southeast
op 7'41"
94
Giovanni Pedretti
Unieuro Wilier
op 8'57"
95
Marco Molteni
Unieuro Wilier
z.t
96
Matteo Malucelli
Unieuro Wilier
z.t
Pello Bilbao Lopez de Armentia
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Lucas Gaday Orozco
Team Roth
DNF
Roberto Pinheiro da Silva
Funvic Soul Cycles - Carrefour
DNF
Matvey Nikitin
Astana City
DNS
Gang Xu
Lampre - Merida
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares