En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Belgrade Banjaluka
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
19/04
Vlasenica
Brcko
160 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Wouter Wippert
EvoPro Racing
3u22'40"
2
Patrick Haller
Heizomat Rad-Net
z.t
3
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
z.t
4
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
5
Jodok Salzmann
Maloja Pushbikers
z.t
6
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
z.t
7
Leonardo Bonifazio
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
8
Federico Burchio
d'Amico - UM Tools
z.t
9
Jacopo Mosca
d'Amico - UM Tools
z.t
10
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
11
Christopher Hatz
Herrmann Radteam
z.t
12
Marcel Franz
Heizomat Rad-Net
z.t
13
Daniel Auer
Maloja Pushbikers
z.t
14
Paolo Toto
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
15
Dario Puccioni
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
16
Robert Jenko
z.t
17
Matic Veber
z.t
18
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
z.t
19
Benjamin Hill
Ljubljana Gusto Santic
z.t
20
Timon Loderer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
21
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
z.t
22
Dusan Kalaba
z.t
23
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
24
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
25
Eduardo Estrada
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
26
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
27
Dominik Hrinkow
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
28
Erik Fetter
Pannon Cycling Team
z.t
29
Franco Gabriel Orocito
d'Amico - UM Tools
z.t
30
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
31
Justin Wolf
Bike Aid
z.t
32
Tomas Barta
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
33
Luke Mudgway
EvoPro Racing
z.t
34
Karel Tyrpekl
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
35
Florian Obersteiner
Herrmann Radteam
z.t
36
Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
37
Aaron Gate
EvoPro Racing
z.t
38
Nikodemus Holler
Bike Aid
z.t
39
Marvin Hammerschmid
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
40
Jan Ryba
AC Sparta Praha
z.t
41
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
z.t
42
Daniel Crista
Giotti Victoria
z.t
43
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
z.t
44
Florenz Knauer
Herrmann Radteam
z.t
45
Michael Holland
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
46
Daire Feeley
EvoPro Racing
z.t
47
Johnatan Cañaveral Vargas
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
48
Ziga Rucigaj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
49
Cyrus Monk
EvoPro Racing
z.t
50
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
z.t
51
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
52
Matic Groselj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
53
Jan Tschernoster
Heizomat Rad-Net
z.t
54
Orlando Pitzanti
d'Amico - UM Tools
z.t
55
Stefan Kolb
Maloja Pushbikers
z.t
56
Juri Hollmann
Heizomat Rad-Net
z.t
57
Stefan Brandlmeier
Herrmann Radteam
z.t
58
Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
z.t
59
Nikolai Shumov
Minsk Cycling Club
z.t
60
Raphael Hammerschmid
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
61
Johan Moreno Ramirez
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
62
Jakub Varhanovsky
Dukla Banska Bystrica
z.t
63
Timothy Guy
Ljubljana Gusto Santic
z.t
64
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
65
Aljaz Prah
Ljubljana Gusto Santic
z.t
66
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
z.t
67
Julian Gruber
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
68
Lukas Schlemmer
Maloja Pushbikers
z.t
69
Leon Rohde
Heizomat Rad-Net
z.t
70
Jakob Geßner
Heizomat Rad-Net
z.t
71
Leon Echtermann
Herrmann Radteam
z.t
72
Martin Haring
Dukla Banska Bystrica
z.t
73
Dusan Veselinovic
z.t
74
Johannes Schinnagel
Maloja Pushbikers
z.t
75
Ziga Horvat
Adria Mobil
z.t
76
Luka Lakota
z.t
77
Brayan Hernandez Gomez
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
78
Kristijan Hocevar
z.t
79
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
80
Marino Kobayashi
Giotti Victoria
z.t
81
Adne Van Engelen
Bike Aid
z.t
82
Felix Ritzinger
Maloja Pushbikers
z.t
83
Pascal Treubel
Heizomat Rad-Net
z.t
84
Ciprian Jitaru
Giotti Victoria
op 23"
85
Wojciech Pszczolarski
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
86
Andrej Galovic
z.t
87
Andras Szatmary
Cube - Csomor MTB Team
z.t
88
Stefan Poll
z.t
89
Roman Kustadinchev
d'Amico - UM Tools
z.t
90
Balazs Vas
z.t
91
Vladimir Miksanik
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
92
Vlad-Nicolae Dobre
Giotti Victoria
op 31"
93
Djordje Duric
op 37"
94
Ludek Lichnovsky
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
95
Dusan Rajovic
Adria Mobil
z.t
96
Eugenio Alafaci
EvoPro Racing
z.t
97
Michele Scartezzini
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
98
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
99
Angelo Raffaele
d'Amico - UM Tools
z.t
100
Aljaz Jarc
Adria Mobil
z.t
101
Daniel Bichlmann
Bike Aid
z.t
102
Peter Koning
Bike Aid
z.t
103
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
104
Martin Mahdar
Dukla Banska Bystrica
z.t
105
Petr Fiala
AC Sparta Praha
z.t
106
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
107
Viktor Filutas
Pannon Cycling Team
op 50"
108
Riccardo Stabentheiner
z.t
109
Luka Vrhovnik
Ljubljana Gusto Santic
z.t
110
Thomas Umhaller
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
111
Nils Friedl
z.t
112
Stevan Klisuric
z.t
113
Emil Dima
Giotti Victoria
z.t
114
Tim Roskar
z.t
115
Niccolo' Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
116
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
117
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
118
Matthias Schnapka
Bike Aid
z.t
119
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
120
Marko Kump
Adria Mobil
z.t
121
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
z.t
122
Daniel Kock
z.t
123
David Per
Adria Mobil
z.t
124
Stefan Stefanovic
z.t
125
Marko Danilovic
z.t
126
Denis Rugovac
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
127
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
128
William David Munoz Perez
Coldeportes Bicicletas Strongman
z.t
129
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
130
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
op 1'26"
131
Moran Vermeulen
op 1'28"
132
Lukas Reckendorfer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
133
Lukas Viehberger
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
134
Ane Skok
Ljubljana Gusto Santic
op 1'39"
135
Pavel Stöhr
AC Sparta Praha
op 2'02"
136
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
137
Marek Dolnícek
Pardus - Tufo Prostejov
op 2'11"
138
Luka Sagadin
z.t
139
Jan Rajchart
AC Sparta Praha
op 2'35"
140
Alexander Gratzer
op 2'48"
141
Vlad-Lucian Pacurar
Giotti Victoria
z.t
142
Diego Alejandro Jaramillo Velez
Coldeportes Bicicletas Strongman
op 3'12"
143
Radoslav Rogina
Adria Mobil
op 0"
144
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
op 5'01"
145
Eugert Zhupa
EvoPro Racing
z.t
146
Manuel Porzner
Herrmann Radteam
z.t
147
Gergo Gonczy
op 6'31"
148
Luka Cotar
op 7'22"
149
Stefan Mastaller
Sport.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
z.t
150
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
op 0"
Markus Freiberger
Team Hrinkow Advarics Cycleang
DNF
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
DNF
Valentin Götzinger
Maloja Pushbikers
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares