En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini
Result
1
Thomas Boudat
Direct Energie
4u27'20"
2
Yannis Yssaad
Armee de Terre
z.t
3
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
4
Emiel Vermeulen
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
5
Kristoffer Skjerping
Joker Icopal
z.t
6
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
7
Anthony Maldonado
HP BTP - Auber 93
z.t
8
Gabriel Cullaigh
Seg Racing Academy
z.t
9
August Jensen
Team Coop
z.t
10
Antoine Warnier
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
11
Piet Allegaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
12
Pit Leyder
Leopard Pro Cycling
z.t
13
Julen Irizar Laskurain
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
14
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
15
Julien Mortier
AGO - Aqua Service
z.t
16
Dries Van Gestel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
17
Fabien Touze
HP BTP - Auber 93
z.t
18
Kevin Le Cunff
HP BTP - Auber 93
z.t
19
Romain Cardis
Direct Energie
z.t
20
Jarl Salomein
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
21
Markus Hoelgaard
Joker Icopal
z.t
22
Anthony Debuy
AGO - Aqua Service
z.t
23
Joeri Calleeuw
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
24
Corentin Ermenault
Team WIGGINS
z.t
25
Kenny Molly
AGO - Aqua Service
z.t
26
Ole Andre Austevoll
Team Coop
z.t
27
Vegard Breen
Joker Icopal
z.t
28
Pierre Goebeert
AGO - Aqua Service
z.t
29
Pierre Gouault
HP BTP - Auber 93
z.t
30
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
31
Benjamin Declercq
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
32
Lucas Eriksson
Seg Racing Academy
z.t
33
Hartthijs de Vries
Seg Racing Academy
z.t
34
Jérémy Bescond
HP BTP - Auber 93
z.t
35
Stephen Williams
Seg Racing Academy
z.t
36
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
37
Fabien Grellier
Direct Energie
z.t
38
Fabien Canal
Armee de Terre
z.t
39
Ryan Anderson
Direct Energie
z.t
40
Ruben Apers
Lotto - Soudal U23
z.t
41
Sam Harrison
Team WIGGINS
z.t
42
Alexis Guerin
z.t
43
Felix Pouilly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
44
Martin Palm
AGO - Aqua Service
z.t
45
Florian Deriaux
z.t
46
Antoine Didier
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
47
Anders Skaarseth
Joker Icopal
z.t
48
Jan Maas
Seg Racing Academy
z.t
49
Paul Ourselin
Direct Energie
z.t
50
Aaron Verwilst
Lotto - Soudal U23
z.t
51
Ludovic Robeet
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
52
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
53
Stan Dewulf
Lotto - Soudal U23
z.t
54
Nicolas Baldo
HP BTP - Auber 93
z.t
55
Jeremy Cornu
Direct Energie
z.t
56
Clément Penven
z.t
57
Stijn Steels
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
58
Robbe Debuyck
Lotto - Soudal U23
z.t
59
Garez Raphaël
z.t
60
Benjamin Thomas
Armee de Terre
z.t
61
Romain Guillemois
Direct Energie
z.t
62
Jérémy Leveau
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
63
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
64
Jeremy Lecroq
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
65
Krister Hagen
Team Coop
z.t
66
Philip Lindau
Team Coop
z.t
67
Marvin Tasset
AGO - Aqua Service
z.t
68
Quentin Tanis
z.t
69
Adrián Gonzalez Velasco
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
70
Stéphane Poulhiès
Armee de Terre
z.t
71
Antoine Leleu
z.t
72
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Joker Icopal
z.t
73
Richard Weinzheimer
Team Lotto - Kern Haus
z.t
74
Guillaume Delvaux
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
75
Mikel Bizkarra Etxegibel
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
76
Charlie Quarterman
Leopard Pro Cycling
z.t
77
Lander Seynaeve
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
78
Romain Bacon
z.t
79
Samuel Leroux
z.t
Julien Antomarchi
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Quentin Bernard
DNF
Erlend Blikra
Team Coop
DNF
Julian Braun
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Auxence Buntinx
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Adrien Carpentier
DNF
Jonas Castrique
DNF
Merlijn Decoster
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Sébastien Delfosse
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Thomas Deruette
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Frederik Einhaus
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Leonardo Fedrigo
Team WIGGINS
DNF
Romain Feillu
HP BTP - Auber 93
DNF
Nicolas Garbet
DNF
Francisco Tomas Garcia Rodriguez
DNF
Vincent Ginelli
DNF
Aitor Gonzalez
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Guillaume Haag
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Gregory Habeaux
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Carl Fredrik Hagen
Joker Icopal
DNF
Kristoffer Halvorsen
Joker Icopal
DNF
Marc Hester
DNF
Rhys Howells
Team WIGGINS
DNF
Pierre Hubau
DNF
Mikel Iturria Segurola
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Joni Kanerva
DNF
Dylan Kerfoot-Robson
Team WIGGINS
DNF
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Morgan Kneisky
DNF
Iver Knotten
Joker Icopal
DNF
Anthony Kuentz
DNF
Kevin Lalouette
DNF
Nicolas Legras
DNF
Jordan Levasseur
Armee de Terre
DNF
Julien Loubet
Armee de Terre
DNF
Oivind Lukkedal
Team Coop
DNF
Dany Maffeïs
DNF
John Mandrysch
Leopard Pro Cycling
DNF
Silver Mäoma
DNF
Nicolas Moncomble
DNF
Oskar Nisu
DNF
Peio Olaberria
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Yann Pestiaux
AGO - Aqua Service
DNF
Thomas Petit
AGO - Aqua Service
DNF
Christopher Piry
DNF
Peeter Pung
DNF
Risto Raid
DNF
Even Rege
Team Coop
DNF
Robert Retschke
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Jens Reynders
Leopard Pro Cycling
DNF
Melvin Rulliere
DNF
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Pit Schlechter
Leopard Pro Cycling
DNF
Robert Scott
Team WIGGINS
DNF
Grégoire Somogyi
DNF
Joshua Stritzinger
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Gwen Talonneau
DNF
Luc Turchi
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Richard Valentin
DNF
Julien Van Haverbeke
DNF
Bram Van Renterghem
DNF
Laurent Vandenbak
Leopard Pro Cycling
DNF
Harm Vanhoucke
DNF
Maxime Vekeman
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Joey Walker
Team WIGGINS
DNF
Alfdan De Decker
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Info
Parcours
Result
Palmares