En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
GP de Plouay-Bretagne
Result
1
Elizabeth Armitstead-Deignan
Boels Dolmans Cycling Team
3u09'26"
2
Emma Johansson
Orica - Ais
z.t
3
Pauline Ferrand-Prévot
Rabo Liv Women Cycling Team
z.t
4
Ashleigh Moolman-Pasio
Bigla Pro Cycling Team
z.t
5
Claudia Lichtenberg-Häusler
Team Liv-Plantur
z.t
6
Anna van der Breggen
Rabo Liv Women Cycling Team
z.t
7
Elena Cecchini
Lotto - Soudal Ladies
z.t
8
Evelyn Stevens
Boels Dolmans Cycling Team
z.t
9
Elisa Longo Borghini
Wiggle Honda
z.t
10
Rasa Leleivyte
Aromitalia Vaiano
op 38"
11
Susanna Zorzi
Lotto - Soudal Ladies
op 39"
12
Lucinda Brand
Rabo Liv Women Cycling Team
op 41"
13
Ane Santesteban Gonzalez
Inpa Sottoli Giusfredi
z.t
14
Megan Guarnier
Boels Dolmans Cycling Team
z.t
15
Rachel Neylan
Orica - Ais
z.t
16
Katrin Garfoot
Orica - Ais
z.t
17
Amélie Rivat
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
z.t
18
Flavia Oliveira
Ale Cipollini
z.t
19
Carlee Taylor
Lotto - Soudal Ladies
z.t
20
Giorgia Bronzini
Wiggle Honda
z.t
21
Anna Zita Maria Stricker
Inpa Sottoli Giusfredi
op 2'59"
22
Eugenia Bujak
BTC City Ljubljana
z.t
23
Lizzie Williams
Orica - Ais
z.t
24
Lenore Pipes
z.t
25
Jermaine Post
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
26
Lara Vieceli
S.C. Michela Fanini Rox
z.t
27
Kristabel Doebel-Hickok
Team Tibco - SVB
z.t
28
Lauren Stephens
Team Tibco - SVB
z.t
29
Shara Gillow
Rabo Liv Women Cycling Team
z.t
30
Elise Delzenne
Velocio - Sram
z.t
31
Aurore Verhoeven
Lointek
z.t
32
Uenia Fernandes Da Souza
Ale Cipollini
z.t
33
Francesca Cauz
Ale Cipollini
z.t
34
Severine Eraud
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
z.t
35
Georgia Williams
BEPINK Laclassica
z.t
36
Jessie Daams
Lotto - Soudal Ladies
z.t
37
Victorie Guilman
z.t
38
Polona Batagelj
BTC City Ljubljana
z.t
39
Aude Biannic
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
z.t
40
Mayuko Hagiwara
Wiggle Honda
z.t
41
Edwige Pitel
S.C. Michela Fanini Rox
z.t
42
Elena Kuchinskaya
Servetto Footon
z.t
43
Amanda Spratt
Orica - Ais
z.t
44
Roxane Knetemann
Rabo Liv Women Cycling Team
z.t
45
Sara Mustonen
Team Liv-Plantur
z.t
46
Joelle Numainville
Bigla Pro Cycling Team
op 3'06"
47
Floortje Mackaij
Team Liv-Plantur
op 5'53"
48
Katarzyna Niewiadoma
Rabo Liv Women Cycling Team
z.t
49
Laura Camila Lozano Ramirez
S.C. Michela Fanini Rox
z.t
50
Rozanne Slik
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
51
An-Li Pretorius-Kachelhoffer
z.t
52
Sheyla Gutierrez Ruiz
Lointek
z.t
53
Cherise Stander Taylor
z.t
54
Alicia Gonzalez Blanco
Lointek
z.t
55
Yevgeniya Vysotska
z.t
56
Sarah Roy
Orica - Ais
z.t
57
Riejanne Markus
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
58
Sharon Laws
Bigla Pro Cycling Team
z.t
59
Anna Potokina
Servetto Footon
z.t
60
Marta Bastianelli
Aromitalia Vaiano
z.t
61
Lucia Gonzalez Blanco
Lointek
z.t
62
Michela Pavin
Servetto Footon
z.t
63
Kathrin Hammes
Team Tibco - SVB
z.t
64
Pauliena Rooijakkers
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
65
Anisha Vekemans
Lotto - Soudal Ladies
z.t
66
Ewelina Szybiak
Aromitalia Vaiano
z.t
67
Urska Pintar
BTC City Ljubljana
z.t
68
Jessie Walker
Servetto Footon
z.t
69
Molly Weaver
Team Liv-Plantur
z.t
70
Lieselot Decroix
Lotto - Soudal Ladies
z.t
71
Tetiana Riabchenko
Inpa Sottoli Giusfredi
z.t
72
Joanne Hogan
Team Tibco - SVB
z.t
73
Jip van den Bos
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
74
Elena Berlato
Ale Cipollini
z.t
75
Mara Abbott
Wiggle Honda
z.t
76
Fanny Leleu
op 6'17"
77
Pascale Jeuland-Tranchant
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
z.t
78
Emily Collins
Team Tibco - SVB
z.t
79
Audrey Cordon-Ragot
Wiggle Honda
z.t
80
Doris Schweizer
Bigla Pro Cycling Team
z.t
81
Amber Neben
BEPINK Laclassica
z.t
82
Kendall Ryan
Team Tibco - SVB
op 7'24"
83
Marion Sicot
op 9'34"
84
Clara Koppenburg
Bigla Pro Cycling Team
op 11'38"
85
Demi de Jong
Boels Dolmans Cycling Team
z.t
86
Heidi Dalton
z.t
87
Christine Majerus
Boels Dolmans Cycling Team
z.t
88
Anja Rugelj
BTC City Ljubljana
z.t
89
Jessica Marcela Parra Rojas
Aromitalia Vaiano
z.t
90
Daiva Tuslaite-Ragazinskiene
Inpa Sottoli Giusfredi
z.t
91
Katarzyna Pawlowska
Boels Dolmans Cycling Team
z.t
92
Anabelle Dreville
z.t
93
Alba Teruel Ribes
Lointek
z.t
94
Eugénie Duval
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
z.t
95
Emilie Rochedy
z.t
96
Riccarda Mazzotta
Servetto Footon
z.t
97
Julia Soek
Team Liv-Plantur
z.t
98
Nicole Hanselmann
Bigla Pro Cycling Team
z.t
99
Eider Merino Cortazar
Lointek
z.t
100
Ilaria Sanguineti
BEPINK Laclassica
z.t
101
Beatrice Rossato
Ale Cipollini
z.t
Michela Balducci
S.C. Michela Fanini Rox
DNF
Valentina Bastianelli
Inpa Sottoli Giusfredi
DNF
Anna Christian
Wiggle Honda
DNF
Ana Maria Covrig
BEPINK Laclassica
DNF
Jelena Eric
BTC City Ljubljana
DNF
Lija Laizane
Aromitalia Vaiano
DNF
Alessia Martini
Aromitalia Vaiano
DNF
Tereza Medvedova
BEPINK Laclassica
DNF
Federica Nicolai
S.C. Michela Fanini Rox
DNF
Carla Oberholzer
DNF
Charlene Roux
DNF
Anna Trevisi
Inpa Sottoli Giusfredi
DNF
Urska Zigart
DNF
Katrin Garfoot
Orica - Ais
OTL
Ilona Hoeksma
Parkhotel Valkenburg Continental Team
OTL
Eyerusalem Kelil
S.C. Michela Fanini Rox
OTL
Kyara Stijns
Team Liv-Plantur
OTL
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Info
Parcours
Result
Palmares