En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gracia
Stage information
Stage 1
Stage 2a
Stage 2b
Stage 3
Stage 4
05/05
Orlová
Orlová
101.6 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Marta Bastianelli
Team Virtu Cycling Women
10u14'43"
2
Julie Van De Velde
Lotto Soudal Ladies
op 4'24"
3
Maria Novolodskaya
Cogeas - Mettler Pro Cycling Team
op 5'05"
4
Anna Plichta
Trek - Segafredo Ladies
op 5'43"
5
Rachel Neylan
Team Virtu Cycling Women
op 5'44"
6
Rotem Gafinovitz
Canyon // Sram Racing
op 5'46"
7
Hanna Solovey
op 6'18"
8
Johanna Nilsson
BTC City Ljubljana
op 6'35"
9
Martina Ritter
op 6'46"
10
Nikol Plosaj
op 6'48"
11
Birgitte Andersen Nilssen
op 6'57"
12
Kelly Van den Steen
Lotto Soudal Ladies
op 6'58"
13
Daria Malkova
op 7'00"
14
Diana Klimova
op 7'05"
15
Monika Brzezna
op 7'06"
16
Katarzyna Wilkos
op 7'18"
17
Marieke van Witzenburg-de Groot
Jos Feron Lady Force
op 7'24"
18
Beate Zanner
op 7'53"
19
Laura Asencio
Ceratizit-WNT
op 7'59"
20
Lone Meertens
op 8'09"
21
Nikola Bajgerova
op 8'11"
22
Olha Kulynych
op 8'15"
23
Jacqueline Dietrich
op 8'36"
24
Karolina Perekitko
op 8'45"
25
Marie Le Net
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
op 9'58"
26
Caroline Schiff
op 10'11"
27
Maryna Ivaniuk
z.t
28
Spela Kern
op 10'17"
29
Louise Norman Hansen
Team Virtu Cycling Women
op 10'23"
30
Suzanne Verhoeven
Health Mate - Ladies Team
op 11'36"
31
Lucja Pietrzak
op 12'10"
32
Hanna Tserah
Minsk Cycling Club
op 14'45"
33
Angelika Tazreiter
op 15'09"
34
Maelle Grossetete
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
op 15'10"
35
Mieke Kroger
Team Virtu Cycling Women
op 16'23"
36
Urska Pintar
BTC City Ljubljana
op 17'17"
37
Polina Kirillova
op 17'43"
38
Melissa Van Neck
op 18'45"
39
Ann-Sophie Duyck
Parkhotel Valkenburg
op 19'17"
40
Jade Wiel
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
op 19'39"
41
Lisa Fischer
op 20'31"
42
Julia Borgström
op 20'37"
43
Tereza Neumanová
op 21'02"
44
Mariia Miliaeva
op 21'06"
45
Sara Penton
Team Virtu Cycling Women
op 21'21"
46
Lisa Robb
op 21'28"
47
Karolina Kumiega
op 21'33"
48
Céline Van Houtum
Jos Feron Lady Force
op 21'35"
49
Liisa Ehrberg
Jos Feron Lady Force
op 21'39"
50
Sara Mustonen
op 22'23"
51
Kamila Janu
op 23'32"
52
Etelka Matuz
op 31'43"
53
Dorota Przezak
op 33'12"
54
Iryna Semenova
op 33'52"
55
Gudrun Stock
op 34'45"
56
Lucie Jounier
op 37'31"
57
Weronika Humelt
op 37'37"
58
Marianna Findrova
op 38'22"
59
Veronika Jandova
z.t
60
Taisa Naskovich
Minsk Cycling Club
op 47'00"
61
Bianca Bernhard
op 50'28"
62
Hannah Gruber-stadler
Jos Feron Lady Force
op 50'59"
Klotz Sandra
DNF
Alina Abramenka
DNF
Barbara Benko
Ghost Factory Racing
DNF
Ema Cetkovska
DNF
Severine Eraud
Doltcini - Van Eyck Sport
DNF
Hannah Fandel
DNF
Lea Feder
DNF
Senna Feron
Jos Feron Lady Force
DNF
Sylvia Gehnbock
DNF
Joanna Golec
DNF
Tatiana Jasekova
DNF
Marta Jaskulska
DNF
Nastassia Kiptsikava
Minsk Cycling Club
DNF
Corinna Lechner
DNF
Clara Lundmark
DNF
Jarmila Machacova
DNF
Katerina Mudrikova
DNF
Sara Olsson
DNF
Daria Pikulik
DNF
Barbora Prudkova
DNF
Kaja Rysz
DNF
Anna Sagan
DNF
Tina Schulz
DNF
Omer Shapira
Canyon // Sram Racing
DNF
Eszter Temela
DNF
Elizabeth Ungermanova
DNF
Anisha Vekemans
Doltcini - Van Eyck Sport
DNF
Nada Voracova
DNF
Urska Zigart
BTC City Ljubljana
DNF
Tereza Korvasová
DNF
Tereza Medvedova
BePink
DNF
Paulina Pastuszek
DNF
Christina Perchtold
Health Mate - Ladies Team
DNF
Ida Wanggren
DNF
Avital Gez
DNS
Kaat Hannes
Jos Feron Lady Force
DNS
Esther Meisels
Health Mate - Ladies Team
DNS
Alice Andersson
DNF
Karina Kasenova
Cogeas - Mettler Pro Cycling Team
DNF
Magdalena Sadlecka
DNF
Eugenia Bujak
BTC City Ljubljana
DNS
Daniela Trcková
DNF
Karolina Sowa
DSQ
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares