En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gracia Orlova
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
30/04
Orlová
Orlová
101.6 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Ida Erngren
2u48'37"
2
Ewelina Szybiak
z.t
3
Gudrun Stock
op 5"
4
Tatsiana Sharakova
Minsk Cycling Club
op 20"
5
Anastasiia Iakovenko-Chursina
op 29"
6
Marta Lach
op 33"
7
Nathalie Verschelden
Lensworld - Kuota
op 56"
8
Anouska Koster
WM3 Pro Cycling Team
op 59"
9
Polona Batagelj
BTC City Ljubljana
z.t
10
Liane Lippert
Team Sunweb
z.t
11
Beate Zanner
z.t
12
Kathrin Hammes
Team Tibco - Silicon Valley Bank
z.t
13
Johanna Nilsson
BTC City Ljubljana
z.t
14
Christina Perchtold
Cervélo Bigla Pro Cycling
z.t
15
Rasa Leleivyte
Aromitalia Vaiano
z.t
16
Githa Michiels
Versluys Team
z.t
17
Clara Koppenburg
Cervélo Bigla Pro Cycling
z.t
18
Michela Balducci
Giusfredi Bianchi
z.t
19
Jarmila Machacova
z.t
20
Lotte Rotman
z.t
21
Julia Karlsson
z.t
22
Nikol Plosaj
z.t
23
Ingrid Lorvik
z.t
24
Riejanne Markus
WM3 Pro Cycling Team
z.t
25
Martina Ritter
Drops Cycling Team
z.t
26
Moniek Tenniglo
WM3 Pro Cycling Team
z.t
27
Katarzyna Wilkos
z.t
28
Olga Shekel
z.t
29
Kathrin Schweinberger
z.t
30
Alicja Ratajczak
z.t
31
Milagro Mena
z.t
32
Charlotte Becker
Hitec Products
z.t
33
Birgitte Ravndal
z.t
34
Galina Chernyshova
z.t
35
Urska Zigart
BTC City Ljubljana
z.t
36
Yevgeniya Vysotska
Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti
z.t
37
Hanna Tserah
Minsk Cycling Club
z.t
38
Daniela-Georgina Dumitru
Giusfredi Bianchi
z.t
39
Rotem Gafinovitz
WM3 Pro Cycling Team
z.t
40
Emmy Thelberg
z.t
41
Francesca Cauz
Giusfredi Bianchi
z.t
42
Annina Jenal
z.t
43
Francesca Balducci
S.C. Michela Fanini
z.t
44
Patrycja Lorkowska
op 1'14"
45
Jutatip Maneephan
S.C. Michela Fanini
z.t
46
Caroline Thorvik Olsen
z.t
47
Nikola Bajgerova
z.t
48
Marina Shevchenka
Minsk Cycling Club
z.t
49
Tereza Korvasová
z.t
50
Asja Paladin
Top Girls Fassa Bortolo
z.t
51
Martine Fon
z.t
52
Simona Bortolotti
Giusfredi Bianchi
z.t
53
Michela Pavin
Top Girls Fassa Bortolo
op 1'23"
54
Valentina Scandolara
WM3 Pro Cycling Team
z.t
55
Kim de Baat
Lensworld - Kuota
z.t
56
Beatrice Rossato
Top Girls Fassa Bortolo
op 1'27"
57
Viktoria Aliekseva
z.t
58
Lisa Fischer
z.t
59
Polina Kirillova
z.t
60
Julie Van De Velde
z.t
61
Isabelle Beckers
Lotto Soudal Ladies
z.t
62
Anna Ceoloni
S.C. Michela Fanini
op 1'45"
63
Katja Jeretina
op 1'50"
64
Monika Rastauskaite
z.t
65
Karolina Perekitko
z.t
66
Karin Penko
z.t
67
Nada Voracova
z.t
68
Katerina Kohoutková
op 1'53"
69
Anastasia Safonava
Minsk Cycling Club
op 1'56"
70
Irina Ivanova
op 2'04"
71
Taisa Naskovich
Minsk Cycling Club
op 2'30"
72
Anna Bohata
op 2'54"
73
Lucie Hochmann
z.t
74
Tereza Gargelova
z.t
75
Ema Cetkovska
z.t
76
Tereza Neumanová
op 3'39"
77
Alijah Beatty
op 7'49"
78
Dorota Przezak
z.t
79
Dariya Stepanova
op 8'41"
80
Valeriya Kononenko
S.C. Michela Fanini
op 11'55"
81
Miriam Bar-On
op 16'05"
82
Greta Karasiovaite
z.t
83
Maryna Ivaniuk
op 16'16"
Pauline Allin
DNF
Darya Datsyk
Minsk Cycling Club
DNF
Lea Feder
DNF
Kseniya Fedotova
DNF
Avital Gez
DNF
Karolina Kumiega
DNF
Summer Moak
DNF
Katerina Mudrikova
DNF
Aurela Nerlo
DNF
Laura Neumann
DNF
Natalia Nowotarska
DNF
Sara Olsson
DNF
Natalia Rutkowska
DNF
Laura Süßemilch
DNF
Kotryna Vaicyte
DNF
Melissa Van Neck
DNF
Alisa van Oijen
DNF
Stine Andersen Borgli
DNS
Elena Büchler
DNS
Svetlana Kuznetsova-Vasilieva
DNS
Kira Payer
DNS
Daria Pikulik
DNS
Iris Sachet
SAS - Macogep
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares