En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gracia Orlova
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
27/04
Orlová
Stramberk
110 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Riejanne Markus
WM3 Pro Cycling Team
3u01'53"
2
Anouska Koster
WM3 Pro Cycling Team
op 24"
3
Moniek Tenniglo
WM3 Pro Cycling Team
op 47"
4
Christina Perchtold
Cervélo Bigla Pro Cycling
op 1'01"
5
Valentina Scandolara
WM3 Pro Cycling Team
op 2'11"
6
Jarmila Machacova
op 2'12"
7
Johanna Nilsson
BTC City Ljubljana
z.t
8
Martina Ritter
Drops Cycling Team
z.t
9
Alicja Ratajczak
op 2'16"
10
Anastasiia Iakovenko-Chursina
op 2'19"
11
Daria Pikulik
z.t
12
Beate Zanner
z.t
13
Stine Andersen Borgli
op 2'23"
14
Githa Michiels
Versluys Team
op 2'34"
15
Clara Koppenburg
Cervélo Bigla Pro Cycling
z.t
16
Katarzyna Wilkos
op 2'41"
17
Polona Batagelj
BTC City Ljubljana
op 2'43"
18
Melissa Van Neck
z.t
19
Rotem Gafinovitz
WM3 Pro Cycling Team
op 2'53"
20
Sara Olsson
op 3'34"
21
Liane Lippert
Team Sunweb
op 4'24"
22
Ida Erngren
op 5'27"
23
Polina Kirillova
op 6'22"
24
Ewelina Szybiak
op 6'56"
25
Kathrin Hammes
Team Tibco - Silicon Valley Bank
z.t
26
Anna Ceoloni
S.C. Michela Fanini
z.t
27
Martyna Klekot
op 7'01"
28
Nikol Plosaj
op 7'03"
29
Svetlana Kuznetsova-Vasilieva
z.t
30
Lotte Rotman
z.t
31
Urska Zigart
BTC City Ljubljana
z.t
32
Olga Shekel
z.t
33
Milagro Mena
z.t
34
Kathrin Schweinberger
z.t
35
Pavla Havlikova
Kooperativa Cyclocross Team
z.t
36
Karolina Perekitko
z.t
37
Viktoria Aliekseva
z.t
38
Charlotte Becker
Hitec Products
z.t
39
Michela Balducci
Giusfredi Bianchi
z.t
40
Asja Paladin
Top Girls Fassa Bortolo
z.t
41
Vania Canvelli
Giusfredi Bianchi
z.t
42
Aurela Nerlo
z.t
43
Nikola Bajgerova
z.t
44
Marta Lach
op 7'33"
45
Julia Karlsson
z.t
46
Michela Pavin
Top Girls Fassa Bortolo
z.t
47
Iris Sachet
SAS - Macogep
z.t
48
Tatsiana Sharakova
Minsk Cycling Club
z.t
49
Katerina Kohoutková
z.t
50
Elena Büchler
z.t
51
Caroline Thorvik Olsen
z.t
52
Maryna Ivaniuk
z.t
53
Yevgeniya Vysotska
Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti
op 7'35"
54
Martine Fon
z.t
55
Patrycja Lorkowska
z.t
56
Galina Chernyshova
z.t
57
Tereza Neumanová
z.t
58
Tereza Korvasová
z.t
59
Anna Bohata
z.t
60
Dariya Stepanova
z.t
61
Anastasia Safonava
Minsk Cycling Club
z.t
62
Greta Karasiovaite
z.t
63
Annina Jenal
z.t
64
Summer Moak
z.t
65
Simona Bortolotti
Giusfredi Bianchi
z.t
66
Laura Neumann
z.t
67
Birgitte Ravndal
op 7'39"
68
Pauline Allin
op 7'49"
69
Monika Rastauskaite
z.t
70
Irina Ivanova
op 7'56"
71
Martina Mikulaskova
CEZ Cyklo Team Tábor
op 7'59"
72
Valeriya Kononenko
S.C. Michela Fanini
z.t
73
Rasa Leleivyte
Aromitalia Vaiano
z.t
74
Daniela-Georgina Dumitru
Giusfredi Bianchi
op 8'06"
75
Emmy Thelberg
z.t
76
Lucie Hochmann
op 8'15"
77
Hanna Tserah
Minsk Cycling Club
z.t
78
Gudrun Stock
op 11'54"
79
Beatrice Rossato
Top Girls Fassa Bortolo
z.t
80
Julie Van De Velde
op 14'59"
81
Taisa Naskovich
Minsk Cycling Club
z.t
82
Francesca Cauz
Giusfredi Bianchi
op 15'10"
83
Darya Datsyk
Minsk Cycling Club
z.t
84
Laura Süßemilch
z.t
85
Karolina Kumiega
z.t
86
Karina Birkenes
z.t
87
Karin Penko
op 15'15"
88
Alijah Beatty
z.t
89
Katja Jeretina
z.t
90
Natalia Nowotarska
op 15'22"
91
Ingrid Lorvik
z.t
92
Tereza Gargelova
op 15'27"
93
Nathalie Verschelden
Lensworld - Kuota
z.t
94
Alisa van Oijen
z.t
95
Kira Payer
z.t
96
Dorota Przezak
z.t
97
Lisa Fischer
z.t
98
Nada Voracova
z.t
99
Paige Shumskas
z.t
100
Jutatip Maneephan
S.C. Michela Fanini
op 15'34"
101
Isabelle Beckers
Lotto Soudal Ladies
op 15'36"
102
Edyta Jasinska
op 15'39"
103
Francesca Balducci
S.C. Michela Fanini
op 15'51"
104
Ema Cetkovska
op 16'00"
105
Kotryna Vaicyte
op 16'04"
106
Tanja Elsner
BTC City Ljubljana
op 16'06"
107
Katerina Mudrikova
op 18'36"
108
Lea Feder
op 20'21"
109
Nina Hruzevych
op 20'56"
110
Marina Shevchenka
Minsk Cycling Club
op 21'17"
111
Sasa Zavbi Kunaver
BTC City Ljubljana
op 21'31"
112
Kim de Baat
Lensworld - Kuota
op 21'43"
113
Kseniya Fedotova
op 23'08"
114
Malin Berlin
op 23'55"
115
Miriam Bar-On
op 24'07"
116
Gal Hadash
op 24'16"
117
Roni Fishman
op 25'33"
118
Elena Leonardi
Top Girls Fassa Bortolo
z.t
119
Noa Borochovitch
z.t
120
Natálie Valuchova
z.t
121
Avital Gez
op 25'47"
122
Beatrice Bartelloni
Top Girls Fassa Bortolo
op 25'48"
123
Natalia Rutkowska
op 26'11"
124
Hilla Yizhaq
z.t
Agnieszka Bacinska
DNF
Marjolaine Bazin
SAS - Macogep
DNF
Ana Maria Covrig
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Monika Graczewska
DNF
Weronika Humelt
DNF
Justina Jovaisyte
DNF
Monika Kiraly
S.C. Michela Fanini
DNF
Veronika Kotalová
DNF
Eva Luca
DNF
Anna Plichta
WM3 Pro Cycling Team
DNF
Omer Shapira
Giusfredi Bianchi
DNF
Regina Stegvilaite
DNF
Moriah Swan
DNF
Tereza Valentova
DNF
Melanie Wotsch
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares