En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltic Chain Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
27/08
Helsinki
Helsinki
165 km
Result
Final Classification
1
Herman Dahl
Team Sparebanken Sor
3u30'13"
2
Maris Bogdanovics
Rietumu Banka - Riga
z.t
3
Lukas Talacka
z.t
4
Trond Larsen
z.t
5
Oskar Nisu
z.t
6
Darijus Dzervus
z.t
7
Airidas Videika
z.t
8
Benjamin Birro
z.t
9
Silver Mäoma
z.t
10
Jason Lowndes
Israel Cycling Academy
z.t
11
Marius Bernatonis
z.t
12
Greg Hallop
z.t
13
Sten-Erik Ottender
z.t
14
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
15
Joni Kanerva
z.t
16
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
z.t
17
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
18
Jaakko Hänninen
z.t
19
Armands Becis
Rietumu Banka - Riga
z.t
20
Steven Kalf
z.t
21
Erik From
z.t
22
Rojus Adomaitis
z.t
23
Andris Vosekalns
Rietumu Banka - Riga
z.t
24
Eriks Toms Gavars
Rietumu Banka - Riga
z.t
25
Jacob Wihk
z.t
26
Justas Beniusis
z.t
27
Viesturs Luksevics
Rietumu Banka - Riga
z.t
28
Trond Hakon Trondsen
Team Sparebanken Sor
z.t
29
Klaus Rubenis
Rietumu Banka - Riga
z.t
30
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
z.t
31
Kristian Johansen
z.t
32
Gert Kivistik
z.t
33
Hannes Bergström Frisk
z.t
34
Iustas Klimavicius
z.t
35
Arnoldas Valiausa
z.t
36
Peeter Pruus
Rietumu Banka - Riga
z.t
37
Sindre Haugsvaer
z.t
38
Mihkel Kalja
z.t
39
Jonas Orset
z.t
40
Fridtjof Roeinaas
Team Sparebanken Sor
z.t
41
Edgaras Kovaliovas
z.t
42
Marcis Kalnins
op 6u29'47"
43
Oskari Vainionpää
z.t
44
Andreas Vangstad
Team Sparebanken Sor
z.t
45
Hiski Kanerva
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
op 11u29'47"
46
Gert Joeaar
op 15u29'47"
47
Jesse Kaislavuo
op 17u29'47"
48
Kristo Prangel
z.t
49
Kristian Aasvold
Team Sparebanken Sor
z.t
50
Kaspars Sergis
op 38u29'47"
51
Deins Kanepejs
Rietumu Banka - Riga
op 47u29'47"
52
Itmar Einhorn
Israel Cycling Academy
op 53u29'47"
53
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
op 1u59'00"
54
Andreas Erland
Team Sparebanken Sor
op 3'47"
55
Viljar Kuljus
op 3u30'47"
56
Povilas Sideikis
op 15u46'47"
57
Arunas Gliaudelis
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares