En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltic Chain Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
25/08
Jelgava
Sigulda
170 km
Result
Standings
1
Benjamin Birro
3u57'08"
2
Trond Hakon Trondsen
Team Sparebanken Sor
op 7"
3
Maris Bogdanovics
Rietumu Banka - Riga
z.t
4
Jaakko Hänninen
z.t
5
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
z.t
6
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
7
Herman Dahl
Team Sparebanken Sor
z.t
8
Sindre Haugsvaer
z.t
9
Fridtjof Roeinaas
Team Sparebanken Sor
z.t
10
Silver Mäoma
z.t
11
Peeter Pruus
Rietumu Banka - Riga
op 12"
12
Andris Vosekalns
Rietumu Banka - Riga
op 17"
13
Eriks Toms Gavars
Rietumu Banka - Riga
op 19"
14
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
15
Kristian Johansen
op 27"
16
Trond Larsen
z.t
17
Marius Bernatonis
z.t
18
Oskari Vainionpää
z.t
19
Joni Kanerva
z.t
20
Gert Kivistik
z.t
21
Steven Kalf
op 41"
22
Arnoldas Valiausa
op 44"
23
Oskar Nisu
op 47"
24
Lukas Talacka
op 53"
25
Kaspars Sergis
z.t
26
Marcis Kalnins
z.t
27
Jacob Wihk
z.t
28
Erik From
z.t
29
Darijus Dzervus
z.t
30
Edgaras Kovaliovas
op 59"
31
Antti Sizko
CCB Velotooler
op 1'03"
32
Kristo Prangel
z.t
33
Arunas Gliaudelis
op 1'11"
34
Justas Beniusis
z.t
35
Rojus Adomaitis
op 1'18"
36
Sten-Erik Ottender
op 1'20"
37
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
op 1'21"
38
Deins Kanepejs
Rietumu Banka - Riga
op 1'24"
39
Greg Hallop
op 1'30"
40
Itmar Einhorn
Israel Cycling Academy
z.t
41
Klaus Rubenis
Rietumu Banka - Riga
op 1'35"
42
Armands Becis
Rietumu Banka - Riga
z.t
43
Kristian Aasvold
Team Sparebanken Sor
op 1'42"
44
Jonas Orset
op 1'45"
45
Hannes Bergström Frisk
z.t
46
Gert Joeaar
z.t
47
Iustas Klimavicius
op 1'57"
48
Jesse Kaislavuo
op 2'24"
49
Mihkel Kalja
z.t
50
Hiski Kanerva
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
z.t
51
Airidas Videika
op 3'14"
52
Povilas Sideikis
z.t
53
Viljar Kuljus
op 3'52"
54
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
z.t
55
Jason Lowndes
Israel Cycling Academy
z.t
56
Andreas Erland
Team Sparebanken Sor
op 5'09"
57
Andreas Vangstad
Team Sparebanken Sor
z.t
58
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
op 7'13"
59
Viesturs Luksevics
Rietumu Banka - Riga
op 8'43"
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares