En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Arno Wallaard Memorial
Result
1
Alexandar Richardson
Canyon dhb p/b Bloor Homes
3u57'22"
2
Matt Walls
z.t
3
Gianni Marchand
Cibel
z.t
4
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
5
Alberto Dainese
SEG Racing Academy
z.t
6
Piotr Havik
Beat Cycling Club
z.t
7
Jacob Hennessy
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
8
Miguel Bryon
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
z.t
9
Coen Vermeltfoort
Alecto Cycling Team
z.t
10
David Dekker
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
11
Luuc Bugter
Beat Cycling Club
z.t
12
Ethan Hayter
z.t
13
Adam Toupalik
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
14
Andrew Tennant
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
15
Marijn van den Berg
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
16
Jordi Meeus
SEG Racing Academy
z.t
17
Glenn Debruyne
Cibel
z.t
18
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
z.t
19
Robbie van Bakel
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
20
Jan Petelin
Team Differdange - GeBa
z.t
21
Jelle Cant
Tarteletto - Isorex
z.t
22
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
23
Merijn Korevaar
z.t
24
Lennert Teugels
Cibel
z.t
25
Daan Hoeyberghs
Beat Cycling Club
z.t
26
Sven Thurau
Team Dauner | Akkon
z.t
27
Johannes Hodapp
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
28
René Hooghiemster
Alecto Cycling Team
z.t
29
Martijn Budding
Beat Cycling Club
z.t
30
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
z.t
31
Arne De Groote
Tarteletto - Isorex
z.t
32
Mark Downey
EvoPro Racing
z.t
33
Per Christian Münstermann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
34
Jesper Rasch
SEG Racing Academy
z.t
35
Tore Andre Aase Vabø
z.t
36
Jelle Bootsveld
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
37
Lars Oreel
Team Dauner | Akkon
z.t
38
Balázs Rozsa
Team Differdange - GeBa
z.t
39
Marten Kooistra
SEG Racing Academy
z.t
40
Timothy Stevens
Cibel
z.t
41
Ivar Slik
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
42
Brendan Rhim
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
z.t
43
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
z.t
44
Jeroen Eyskens
Cibel
z.t
45
Mario Spengler
Leopard Pro Cycling
z.t
46
Wiebe Scholten
z.t
47
Laurin Winter
Team Differdange - GeBa
z.t
48
Dennis Coenen
Cibel
z.t
49
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
50
Ivan Centrone
Team Differdange - GeBa
z.t
51
Marco Doets
Alecto Cycling Team
z.t
52
Lars Kulbe
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
53
Mathias Bundsgaard Matz
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
54
Chiel Breukelman
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
55
Dylan Bouwmans
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
56
Christian Varweg
z.t
57
Sven Tellegen
z.t
58
Jelle Donders
Team Dauner | Akkon
z.t
59
Aaron Kearney
EvoPro Racing
z.t
60
Mitch Groot
Alecto Cycling Team
z.t
61
Jesse Morsink
z.t
62
Oliver Flautt
z.t
63
Jonas Goeman
Tarteletto - Isorex
op 13"
64
Magnus Bjerkestrand Eid
z.t
65
Joann Leinau
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
66
Yves Coolen
Beat Cycling Club
z.t
67
Tim Marsman
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
68
Louis Leinau
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
69
Alfred Wright
Great Britain
z.t
70
Michiel Dieleman
Cibel
z.t
71
Niels De Rooze
Tarteletto - Isorex
z.t
72
Charlie Tanfield
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
73
Alex Mengoulas
Beat Cycling Club
z.t
74
Lukas Markl
Team Lotto - Kern Haus
z.t
75
Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
z.t
76
Bas Van Belle
Leopard Pro Cycling
z.t
77
Robert Kessler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
78
Mathias Bregnhoj
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
79
Jordi Van Dingenen
Tarteletto - Isorex
z.t
80
Minne Verboom
SEG Racing Academy
z.t
81
Wim Kleiman
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
82
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
z.t
83
Hartthijs de Vries
Vlasman Track/Road CT
z.t
84
Jasper Plender
z.t
85
Dennis van der Horst
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
86
Mel Van der Veekens
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
87
Sondre Fredriksen
z.t
88
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
89
Julien Van den Brande
Tarteletto - Isorex
op 22"
90
Harry Sweeny
EvoPro Racing
z.t
91
Ethan Vernon
Great Britain
z.t
92
Richard Weinzheimer
Team Lotto - Kern Haus
z.t
93
Stijn De Bock
Canyon dhb p/b Bloor Homes
op 25"
94
Alex Paton
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
95
Marc Dörrie
Team Lotto - Kern Haus
op 29"
96
Christoffer Lisson
BHS - Almeborg-Bornholm
op 48"
97
Derek Heek
op 1'24"
98
Sander Lodder
op 1'25"
99
Eigil Nikolejsen
BHS - Almeborg-Bornholm
op 1'28"
100
Julian Braun
Team Dauner | Akkon
op 1'38"
101
Lennart Van Houwelingen
z.t
102
Jentje Huntink
z.t
103
Bryan Boussaer
Tarteletto - Isorex
z.t
104
Lars Loohuis
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
105
Daan Hoole
SEG Racing Academy
z.t
106
Noah De Groot
z.t
107
Sven De Haan
op 1'42"
108
Cormac McGeough
EvoPro Racing
z.t
109
Robert-Jon McCarthy
Canyon dhb p/b Bloor Homes
op 1'47"
110
William Tidball
op 1'57"
111
Jasper Bovenhuis
Vlasman Track/Road CT
op 2'14"
112
Robert Bovenhuis
Vlasman Track/Road CT
op 2'37"
113
Rick van Breda
Monkey Town-à Bloc CT
op 3'25"
114
Benjamin Wolfe
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
op 3'38"
115
Rhys Britton
Great Britain
op 3'44"
116
Emil Toudal
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
117
Jasper Hamelink
z.t
118
Justin Oien
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
z.t
119
Niels Boogerd
z.t
120
Jacob Buijk
op 3'57"
121
Bas Ottevanger
Vlasman Track/Road CT
op 13'57"
122
Miká Heming
Team Dauner | Akkon
op 14'12"
123
Adne Koster
Alecto Cycling Team
op 14'15"
124
Colin Heiderscheid
Leopard Pro Cycling
op 14'40"
125
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
op 24'40"
126
Andzs Flaksis
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
op 24'42"
127
Taylor Eisenhart
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
op 25'25"
128
Andreas Hatlestad
op 35'25"
129
Alexander Moe Lundgreen
z.t
130
Alexander Evans
SEG Racing Academy
op 35'32"
131
Tanner Putt
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
op 45'32"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
Info
Parcours
Result
Palmares