En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Laigueglia
Result
1
Moreno Moser
Astana Pro Team
5u10'50"
2
Paolo Toto
Sangemini - MG. K Vis - Vega
op 43"
3
Matteo Busato
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
4
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
z.t
5
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
6
Kasper Asgreen
Team Virtu Cycling
z.t
7
Romain Combaud
Delko Marseille Provence KTM
z.t
8
Roland Thalmann
Team Vorarlberg - Santic
z.t
9
Ben Hermans
Israel Cycling Academy
z.t
10
Fausto Masnada
Androni Giocattoli - Sidermec
op 48"
11
Quentin Jauregui
Ag2r - La Mondiale
op 58"
12
Mauro Finetto
Delko Marseille Provence KTM
op 1'12"
13
Gianluca Brambilla
Trek - Segafredo
op 2'21"
14
Silvan Dillier
Ag2r - La Mondiale
op 2'37"
15
Simone Andreetta
Bardiani CSF
z.t
16
Mikael Cherel
Ag2r - La Mondiale
z.t
17
Hubert Dupont
Ag2r - La Mondiale
z.t
18
Alexander Kamp Egested
Team Virtu Cycling
op 3'45"
19
Sean De Bie
Veranda's Willems - Crelan
z.t
20
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
21
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
22
Andrea Pasqualon
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
23
Evaldas Siskevicius
Delko Marseille Provence KTM
z.t
24
Aleksander Vlasov
Gazprom - Rusvelo
z.t
25
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
z.t
26
Anthony Delaplace
Team Fortuneo - Samsic
z.t
27
Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
z.t
28
Stijn Devolder
Veranda's Willems - Crelan
z.t
29
Clément Chevrier
Ag2r - La Mondiale
z.t
30
Jacopo Mosca
Wilier Triestina - Selle Italia
op 4'40"
31
Luca Wackermann
Bardiani CSF
z.t
32
Frantisek Sisr
CCC Sprandi Polkowice
z.t
33
Simone Ponzi
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
z.t
34
Enrico Salvador
Biesse Carrera Gavardo
z.t
35
Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
z.t
36
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
37
Larry Warbasse
Aqua Blue Sport
z.t
38
Alex Turrin
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
39
Edoardo Zardini
Wilier Triestina - Selle Italia
op 4'52"
40
Mikkel Froelich Honoré
Team Virtu Cycling
op 6'55"
41
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
op 8'32"
42
Rodolfo Andres Torres Agudelo
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
DNF
Alberto Amici
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Frederik Backaert
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Matteo Badilatti
Team Vorarlberg - Santic
DNF
Mattia Bais
DNF
Davide Ballerini
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Besmir Banushi
Amore & Vita - Prodir
DNF
Enrico Barbin
Bardiani CSF
DNF
Giacomo Berlato
Mstina Focus
DNF
Francesco Bettini
D'Amico Utensilnord
DNF
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Niccolo Bonifazio
Bahrein - Merida
DNF
Franck Bonnamour
Team Fortuneo - Samsic
DNF
Manuel Bosch
Team Vorarlberg - Santic
DNF
Joan Bou Company
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
DNF
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Federico Burchio
DNF
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
DNF
Ettore Carlini
D'Amico Utensilnord
DNF
Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Luca Colnaghi
Sangemini - MG. K Vis - Vega
DNF
Mathias De Witte
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Lorenzo Delco
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Nico Denz
Ag2r - La Mondiale
DNF
Emanuele Di Giovanni
D'Amico Utensilnord
DNF
Emil Dima
Mstina Focus
DNF
Vlad-Nicolae Dobre
Mstina Focus
DNF
Matteo Draperi
DNF
Eddie Dunbar
Aqua Blue Sport
DNF
Julien Duval
Ag2r - La Mondiale
DNF
Huub Duyn
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Julien El Fares
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Brice Feillu
Team Fortuneo - Samsic
DNF
Iuri Filosi
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Sergey Firsanov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Audun Brekke Flotten
Team Virtu Cycling
DNF
Armindo Fonseca
Team Fortuneo - Samsic
DNF
Giuseppe Fonzi
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Davide Gabburo
Amore & Vita - Prodir
DNF
Nicola Gaffurini
Sangemini - MG. K Vis - Vega
DNF
Giacomo Garavaglia
DNF
Andrea Garosio
DNF
Michele Gazzarra
Sangemini - MG. K Vis - Vega
DNF
Awet Ghebremedhin
Israel Cycling Academy
DNF
Omer Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
Cezary Grodzicki
DNF
Gregory Habeaux
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Patrick Jäger
Team Vorarlberg - Santic
DNF
Przemyslaw Kasperkiewicz
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Peter Koning
Aqua Blue Sport
DNF
Ilia Koshevoy
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Asbjørn Kragh Andersen
Team Virtu Cycling
DNF
Sergey Lagutin
Gazprom - Rusvelo
DNF
Romain Le Roux
Team Fortuneo - Samsic
DNF
Enrico Logica
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Mattia Marcelli
Mstina Focus
DNF
Guillaume Martin
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Lukas Meiler
Team Vorarlberg - Santic
DNF
Guy Niv
Israel Cycling Academy
DNF
Lasse Norman Hansen
Aqua Blue Sport
DNF
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
DNF
Emanuele Onesti
D'Amico Utensilnord
DNF
Umberto Orsini
Bardiani CSF
DNF
Michel Piccot
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Laurent Pichon
Team Fortuneo - Samsic
DNF
Dario Puccioni
Sangemini - MG. K Vis - Vega
DNF
Angelo Raffaele
D'Amico Utensilnord
DNF
Simone Ravanelli
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
DNF
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
DNF
Szymon Wojciech Sajnok
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Niccolo' Salvietti
Sangemini - MG. K Vis - Vega
DNF
Jesper Schultz
Team Virtu Cycling
DNF
Manuel Senni
Bardiani CSF
DNF
Raul-Antonio Sinza
Mstina Focus
DNF
Franklin Six
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Lukas Spengler
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Riccardo Stacchiotti
Mstina Focus
DNF
Julien Stassen
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Jannik Steimle
DNF
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Marco Tizza
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
DNF
Julien Trarieux
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Mirko Trosino
Amore & Vita - Prodir
DNF
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
DNF
Simone Velasco
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Torkil Veyhe
Team Virtu Cycling
DNF
Angelo Vitiello
DNF
Antoine Warnier
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Calvin Watson
Aqua Blue Sport
DNF
Kristian Yustre
Amore & Vita - Prodir
DNF
Filippo Zaccanti
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
DNF
Andrea Zanardini
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Antonio Zullo
Amore & Vita - Prodir
DNF
Elias Van Breussegem
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Davide Orrico
Team Vorarlberg - Santic
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares