En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Laigueglia
Result
1
Fabio Felline
Trek - Segafredo
4u54'01"
2
Romain Hardy
Fortuneo-Oscaro
op 25"
3
Mauro Finetto
Delko Marseille Provence KTM
z.t
4
Matteo Trentin
Quick Step Floors
z.t
5
Cyril Gautier
Ag2r - La Mondiale
z.t
6
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli
z.t
7
Arthur Vichot
FDJ
z.t
8
Matej Mohoric
UAE Team Emirates
z.t
9
Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli
z.t
10
Romain Combaud
Delko Marseille Provence KTM
z.t
11
Marco Frapporti
Androni Giocattoli
op 35"
12
Alexandre Geniez
Ag2r - La Mondiale
op 1'19"
13
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
14
Erwann Corbel
Fortuneo-Oscaro
z.t
15
Lilian Calmejane
Direct Energie
z.t
16
Maxime Vantomme
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
17
Quentin Pacher
Delko Marseille Provence KTM
z.t
18
Mikael Cherel
Ag2r - La Mondiale
z.t
19
Jan Polanc
UAE Team Emirates
op 1'46"
20
Mikel Aristi Gardoki
Delko Marseille Provence KTM
op 2'08"
21
Kevyn Ista
WB Veranclassic Aquality Protect
op 2'21"
22
Andriy Grivko
Astana Pro Team
op 2'42"
23
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini
z.t
24
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli
op 2'43"
25
Odd Christian Eiking
FDJ
z.t
26
Sylvain Chavanel
Direct Energie
z.t
27
Rodolfo Andres Torres Agudelo
Androni Giocattoli
op 2'44"
28
Quentin Jauregui
Ag2r - La Mondiale
op 3'15"
29
Iuri Filosi
Nippo - Vini Fantini
z.t
30
Sebastian Schönberger
Tirol Cycling Team
z.t
31
Ryan Anderson
Direct Energie
z.t
32
Sébastien Delfosse
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
33
Pierpaolo De Negri
Nippo - Vini Fantini
z.t
34
Dmitriy Gruzdev
Astana Pro Team
z.t
35
Pavel Brutt
Gazprom - Rusvelo
op 3'41"
36
Lawrence Naesen
WB Veranclassic Aquality Protect
op 3'49"
37
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
op 4'38"
38
Paolo Toto
Sangemini - MG. K Vis
z.t
39
Valerio Conti
UAE Team Emirates
z.t
40
Matti Breschel
Astana Pro Team
z.t
41
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
42
Matteo Busato
Wilier Triestina
z.t
43
Marco Zamparella
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
44
Rémy Di Gregorio
Delko Marseille Provence KTM
op 8'02"
45
Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
46
Cristian Rodriguez Martin
Wilier Triestina
op 9'07"
47
Edoardo Zardini
Bardiani CSF
z.t
48
Nicola Boem
Bardiani CSF
z.t
49
Antonio Parrinello
GM Europa Ovini
z.t
50
Michele Gazzarra
z.t
51
Nico Denz
Ag2r - La Mondiale
z.t
52
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
op 10'12"
53
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
54
Alex Turrin
Wilier Triestina
z.t
55
Ilia Koshevoy
Wilier Triestina
z.t
56
Nicola Genovese
D'Amico Utensilnord
z.t
57
Nicola Gaffurini
Sangemini - MG. K Vis
z.t
58
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
z.t
59
Davide Ballerini
Androni Giocattoli
z.t
60
Ettore Carlini
D'Amico Utensilnord
z.t
61
Andrea Cacciotti
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
z.t
62
Julien El Fares
Delko Marseille Provence KTM
z.t
63
Andrei Solomennikov
Gazprom - Rusvelo
z.t
64
Evaldas Siskevicius
Delko Marseille Provence KTM
z.t
65
Antoine Warnier
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
66
Fausto Masnada
Androni Giocattoli
z.t
67
Brice Feillu
Fortuneo-Oscaro
z.t
68
Alessio Taliani
Androni Giocattoli
z.t
69
Cédric Pineau
FDJ
z.t
70
Enrico Barbin
Bardiani CSF
z.t
71
Christophe Riblon
Ag2r - La Mondiale
z.t
72
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
73
Benoît Jarrier
Fortuneo-Oscaro
z.t
74
Arnaud Courteille
FDJ
z.t
75
Jonathan Hivert
Direct Energie
z.t
76
Luca Wackermann
Bardiani CSF
z.t
77
Davide Pacchiardo
GM Europa Ovini
z.t
78
Ivan Savitskiy
Gazprom - Rusvelo
op 11'38"
João Almeida
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Julen Amezqueta Moreno
Wilier Triestina
DNF
Simone Andreetta
Bardiani CSF
DNF
Ildar Arslanov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Simone Bernardini
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Alberto Bettiol
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
DNF
Zhandos Bizhigitov
Astana Pro Team
DNF
Maxime Bouet
Fortuneo-Oscaro
DNF
Adriano Brogi
GM Europa Ovini
DNF
Giovanni Carboni
DNF
Danilo Celano
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Stanimir Cholakov
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Davide Cimolai
FDJ
DNF
Antonio Di Sante
GM Europa Ovini
DNF
Conor Dunne
Aqua Blue Sport
DNF
Kristijan Durasek
UAE Team Emirates
DNF
Julien Duval
Ag2r - La Mondiale
DNF
Mikel Elorza Pagaldi
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Tommaso Fiaschi
DNF
Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Armindo Fonseca
Fortuneo-Oscaro
DNF
David Galarreta Ugarte
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Aaron Gate
Aqua Blue Sport
DNF
Romain Gioux
Team Novo Nordisk
DNF
Yonder Godoy
Wilier Triestina
DNF
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
Fabien Grellier
Direct Energie
DNF
Redi Halilaj
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Tony Hurel
Direct Energie
DNF
Masakazu Ito
Nippo - Vini Fantini
DNF
Brian Kamstra
Team Novo Nordisk
DNF
Marino Kobayashi
Nippo - Vini Fantini
DNF
Yuma Koishi
Nippo - Vini Fantini
DNF
Peter Koning
Aqua Blue Sport
DNF
Michel Kreder
Aqua Blue Sport
DNF
Matthieu Ladagnous
FDJ
DNF
Sebastian Lander
GM Europa Ovini
DNF
Kevin Ledanois
Fortuneo-Oscaro
DNF
Seid Lizde
DNF
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
DNF
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
DNF
Lorrenzo Manzin
FDJ
DNF
Alessandro Marinozzi
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Yannick Martinez
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Javier Megias Leal
Team Novo Nordisk
DNF
Riccardo Minali
Astana Pro Team
DNF
Josep Miralles Rigo
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Marco Molteni
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Manuele Mori
UAE Team Emirates
DNF
Jacopo Mosca
Wilier Triestina
DNF
Moreno Moser
Astana Pro Team
DNF
Hideto Nakane
Nippo - Vini Fantini
DNF
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
DNF
Lars Petter Nordhaug
Aqua Blue Sport
DNF
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
DNF
Davide Orrico
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Pierre-Luc Perichon
Fortuneo-Oscaro
DNF
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
DNF
Simone Petilli
UAE Team Emirates
DNF
Alexandre Pichot
Direct Energie
DNF
Charles Planet
Team Novo Nordisk
DNF
Filippo Pozzato
Wilier Triestina
DNF
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
DNF
Simone Ravanelli
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Edward Ravasi
UAE Team Emirates
DNF
Francesco Romano
DNF
Massimo Rosa
DNF
Matteo Rotondi
GM Europa Ovini
DNF
Andrea Ruscetta
GM Europa Ovini
DNF
Riccardo Stacchiotti
DNF
Marco Tizza
GM Europa Ovini
DNF
Ruslan Tleubayev
Astana Pro Team
DNF
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
DNF
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
DNF
Sergio Vega Merodio
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Simone Velasco
Bardiani CSF
DNF
Mattia Viel
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Léo Vincent
FDJ
DNF
Thomas Voeckler
Direct Energie
DNF
Anton Vorobyev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Calvin Watson
Aqua Blue Sport
DNF
Tyler Williams
Israel Cycling Academy
DNF
Abderrahim Zahiri
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Aydar Zakarin
Gazprom - Rusvelo
DNF
Ludwig De Winter
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Rik van IJzendoorn
Team Novo Nordisk
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares