En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Czech Cycling Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
17/08
Olomouc
Unicov
173 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Alberto Dainese
SEG Racing Academy
4u01'02"
2
Dusan Rajovic
Adria Mobil
z.t
3
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
4
Shane Archbold
Bora - HansGrohe
z.t
5
Jason van Dalen
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
6
Erik Baska
Bora - HansGrohe
z.t
7
Luca Pacioni
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
8
Marijn van den Berg
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
9
Dominik Neumann
Elkov - Author
z.t
10
Jannik Steimle
Deceuninck - Quick Step
z.t
11
Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
12
Sylwester Janiszewski
Voster Uniwheels Team
z.t
13
Rick Pluimers
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
14
Vladislav Kulikov
Gazprom - Rusvelo
z.t
15
Benjamin Hill
Ljubljana Gusto Santic
z.t
16
Atsushi Oka
Utsunomiya Blitzen
z.t
17
Daryl Impey
Mitchelton - Scott
z.t
18
Anders Skaarseth
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
19
Patryk Stosz
CCC Development Team
z.t
20
Jonas Abrahamsen
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
21
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
22
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
23
Kamil Malecki
CCC Development Team
z.t
24
Stef Krul
Team Jumbo - Visma
z.t
25
Christoph Pfingsten
Bora - HansGrohe
z.t
26
Jens Van Den Dool
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
27
Lucas Hamilton
Mitchelton - Scott
z.t
28
Maciej Paterski
Poland
z.t
29
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
30
Colin Chris Stüssi
Team Vorarlberg Santic
z.t
31
Pawel Cieslik
Poland
z.t
32
Felix Grossschartner
Bora - HansGrohe
z.t
33
Jack Haig
Mitchelton - Scott
z.t
34
Jan Barta
Elkov - Author
z.t
35
Davide Orrico
Team Vorarlberg Santic
z.t
36
Brent Bookwalter
Mitchelton - Scott
z.t
37
Christopher Juul Jensen
Mitchelton - Scott
z.t
38
Nicola Gaffurini
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
39
Rok Korosec
Ljubljana Gusto Santic
z.t
40
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
41
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
z.t
42
Roland Thalmann
Team Vorarlberg Santic
z.t
43
Hideto Nakane
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
44
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
45
Wessel Krul
SEG Racing Academy
z.t
46
Szymon Rekita
Poland
z.t
47
Piotr Konwa
Wibatech Merx 7R
z.t
48
Sjoerd Bax
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
49
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
50
Jose Manuel Diaz Gallego
Team Vorarlberg Santic
z.t
51
Maximilian Kuen
Team Vorarlberg Santic
z.t
52
Michael Kukrle
Elkov - Author
z.t
53
Petr Rikunov
Gazprom - Rusvelo
z.t
54
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
55
Torstein Traeen
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
56
Dylan Bouwmans
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
57
Andreas Schillinger
Bora - HansGrohe
z.t
58
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
59
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
60
Ziga Groselj
Adria Mobil
z.t
61
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
62
Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
63
Luke Durbridge
Mitchelton - Scott
z.t
64
Ådne Holter
z.t
65
Jack Burke
Leopard Pro Cycling
z.t
66
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
z.t
67
Adriaan Janssen
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
68
Karel Hnik
Elkov - Author
z.t
69
Masakazu Ito
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
70
Jakub Otruba
Elkov - Author
z.t
71
Ildar Arslanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
72
Patrick Schelling
Team Vorarlberg Santic
z.t
73
Ruben Dario Acosta Ospina
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
74
Anatolii Budiak
Wibatech Merx 7R
z.t
75
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
76
Danny Van Der Tuuk
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
77
Sven Burger
SEG Racing Academy
op 13"
78
David Per
Adria Mobil
z.t
79
Adam Hartley
SEG Racing Academy
op 16"
80
Matej Zahalka
Elkov - Author
op 22"
81
Ziga Rucigaj
Ljubljana Gusto Santic
op 26"
82
Michael Hepburn
Mitchelton - Scott
op 31"
83
Michael Schwarzmann
Bora - HansGrohe
op 37"
84
Jan Koller
op 3'57"
85
Juraj Sagan
Bora - HansGrohe
z.t
86
Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
87
Matic Groselj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
88
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
89
Pawel Franczak
Poland
z.t
90
Roberto Gonzalez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
91
Viktor Filutas
Pannon Cycling Team
z.t
92
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
93
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
94
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
95
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
96
Frantisek Sisr
Elkov - Author
z.t
97
Anton Vorobyev
Gazprom - Rusvelo
z.t
98
Marek Rutkiewicz
Poland
z.t
99
János Pelikán
Pannon Cycling Team
z.t
100
Iver Skaarseth
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
101
Aljaz Prah
Ljubljana Gusto Santic
z.t
102
Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
z.t
103
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
104
Keigo Kusaba
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
105
Georgios Stavrakakis
SEG Racing Academy
z.t
106
Aljaz Omrzel
Adria Mobil
z.t
107
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
z.t
108
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
z.t
109
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
110
Bartosz Warchol
Wibatech Merx 7R
z.t
111
Alexander Porsev
Gazprom - Rusvelo
z.t
112
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
z.t
113
Antonio Santoro
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
114
Massimo Rosa
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
115
Etienne van Empel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
116
Manabu Ishibashi
Team Bridgestone Cycling
z.t
117
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
118
Hayato Yoshida
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
119
Tiago Antunes
SEG Racing Academy
z.t
120
Minne Verboom
SEG Racing Academy
op 4'01"
121
Sindre Kulset
Uno - X Norwegian Development Team
op 0"
122
Nariyuki Masuda
Utsunomiya Blitzen
z.t
123
Shoi Matsuda
z.t
124
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares