En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Czech Cycling Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
08/07
Olomouc
Prostejov
148 km
Result
Standings
1
Emiljano Stojku
3u35'10"
2
Jim Aernouts
Sunweb - Revor
z.t
3
Michael Weicht
LKT Team Brandenburg
z.t
4
Boris Zimine
op 3"
5
Yovcho Yovchev
z.t
6
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
z.t
7
Maros Kovac
Dukla Trencin Merida
z.t
8
Zakkari Dempster
Rapha Condor - Sharp
z.t
9
Marco Fusaz
z.t
10
Jack Anderson
Endura Racing
z.t
11
Robert Jenko
Radenska
z.t
12
Edward Clancy
Rapha Condor - Sharp
z.t
13
Paul Voss
Endura Racing
z.t
14
Sven Erik Bystrøm
z.t
15
Damian Walczak
z.t
16
Mateusz Komar
z.t
17
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
z.t
18
Morten Ollegaard
Team Energi Fyn
z.t
19
Michal Kesl
z.t
20
Luka Mezgec
Sava
z.t
21
Arnaud Grand
Telenet - Fidea
z.t
22
Janis Dakteris
z.t
23
Milan Kadlec (1)
ASC Dukla Praha
z.t
24
Christer Jensen
Joker Merida
z.t
25
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Plussbank Cervélo
z.t
26
Bastian Bürgel
Thüringer Energie Team
z.t
27
Maarten de Jonge
Endura Racing
z.t
28
Patrick Schelling
Price Your Bike
z.t
29
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
z.t
30
Timofey Kritskiy
Itera-Katusha
z.t
31
Jasha Sütterlin
Thüringer Energie Team
z.t
32
Kenny Van Der Schueren
Team Worldofbike.gr
z.t
33
Tim Mikelj
Sava
z.t
34
Blaz Klemencic
Radenska
z.t
35
Martin Mahdar
Dukla Trencin Merida
z.t
36
Eirik Kasa Jarlseth
Ringeriks - Kraft
z.t
37
Tobias Barkschat
LKT Team Brandenburg
z.t
38
Andris Vosekalns
Apha Baltic - Unitymarathons.com
z.t
39
Mattia Rossi
z.t
40
Jim van den Berg
z.t
41
Andris Smirnovs
z.t
42
Jesper Hansen
Team Energi Fyn
z.t
43
Rostislav Krotky
AC Sparta Praha
z.t
44
Erwin Broers
z.t
45
Karel Hnik
Telenet - Fidea
z.t
46
Mark Dzamastagic
Sava
z.t
47
Martin Hacecky
ASC Dukla Praha
z.t
48
Daniel Henggeler
Price Your Bike
z.t
49
Bram Nolten
z.t
50
Indulis Bekmanis
z.t
51
Adrian Gjolberg
Joker Merida
z.t
52
Matej Vysna
Dukla Trencin Merida
z.t
53
Maurits Lammertink
Cyclingteam Jo Piels
z.t
54
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
z.t
55
Elias Schmäh
Price Your Bike
z.t
56
Pavel Kochetkov
Itera-Katusha
z.t
57
Dariusz Rudnicki
z.t
58
Andzs Flaksis
z.t
59
Jakub Svoboda
z.t
60
Felix Dehmel
LKT Team Brandenburg
z.t
61
Tino Meier
LKT Team Brandenburg
z.t
62
Filip Taragel
z.t
63
Armands Becis
z.t
64
Dariusz Baranowski
z.t
65
Jiri Polnický
Sunweb - Revor
z.t
66
Klemen Stimulak
Radenska
z.t
67
Joeri Adams
Telenet - Fidea
z.t
68
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
z.t
69
Petr Vakoc
ASC Dukla Praha
z.t
70
Michel Koch
LKT Team Brandenburg
z.t
71
Fredrik Strand Galta
z.t
72
Matej Jurco
Dukla Trencin Merida
z.t
73
Nejc Bester
Sava
z.t
74
Marcin Sapa
z.t
75
Jaka Bostner
Radenska
z.t
76
Sergei Rudaskov
Itera-Katusha
z.t
77
Mark Schreurs
z.t
78
Ondrej Vobora
z.t
79
Wojciech Ziólkowski
z.t
80
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
z.t
81
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
z.t
82
David Dvorsky
PSK Whirlpool - Author
z.t
83
Fabian Thiel
Thüringer Energie Team
z.t
84
Sierk-Jan de Haan
Cyclingteam Jo Piels
z.t
85
Casey Munro
Rapha Condor - Sharp
z.t
86
Tim Merlier
Sunweb - Revor
z.t
87
Stefan van Winden
Cyclingteam Jo Piels
z.t
88
Micki van Empel
Telenet - Fidea
z.t
89
Brian Megens
Cyclingteam Jo Piels
z.t
90
Frantisek Rabon
Team HTC - Highroad
z.t
91
Roman Bronis
AC Sparta Praha
z.t
92
Kristian Haugaard Jensen
Team Energi Fyn
z.t
93
Rasmus Sterebo
Team Energi Fyn
z.t
94
Glenn Vandemaele
Team Worldofbike.gr
z.t
95
Dan Craven
Rapha Condor - Sharp
z.t
96
Daniel Vejmelka
z.t
97
Jeffrey Wiersma
z.t
98
Martin Blaha
ASC Dukla Praha
z.t
99
Jonathan Tiernan-Locke
Rapha Condor - Sharp
z.t
100
Sten Sarv
z.t
101
Tomas Hruby
AC Sparta Praha
z.t
102
Tomas Okrouhlicky
AC Sparta Praha
z.t
103
Samuel Horstmann
Price Your Bike
z.t
104
Dmitriy Kosyakov
Itera-Katusha
z.t
105
Martin Grashev
z.t
106
Rob Peeters
Telenet - Fidea
z.t
107
Sergej Fuchs
Nutrixxion Sparkasse
z.t
108
Klaas Vantornout
Sunweb - Revor
z.t
109
Anthony Buhler
z.t
110
Kevin Pauwels
Sunweb - Revor
z.t
111
Jan Polanc
Radenska
z.t
112
Martin Hunal
AC Sparta Praha
z.t
113
Jure Zrimsek
Sava
z.t
114
Andrej Rajsp
Radenska
op 35"
115
Pim de Beer
Cyclingteam Jo Piels
op 3"
116
Alexandre Blain
Endura Racing
z.t
117
Andreas Keuser
Team Worldofbike.gr
op 1'21"
118
Tomas Bouteille
op 3"
119
Andrew Tennant
Rapha Condor - Sharp
z.t
120
Andrea Magrin
op 1'47"
121
Rens te Stroet
Cyclingteam Jo Piels
op 3"
122
Nicola Avoledo
z.t
123
Arnaud Jouffroy
Telenet - Fidea
op 1'47"
124
Jan Klabouch
z.t
125
Tomas Radolf
z.t
126
Daniel Eliad
z.t
127
Mickaël Jeannin
z.t
128
Simon Nuber
Thüringer Energie Team
z.t
129
Dominik Hynek
z.t
130
Jure Berk
Radenska
z.t
131
Kevin Predatsch
Thüringer Energie Team
z.t
132
Iker Camaño Ortuzar
Endura Racing
op 3"
133
Pierre Bonnet
op 1'47"
134
Robert Radosz
z.t
135
Shahar Goren
z.t
136
Nik Burjek
Sava
z.t
137
Ian Wilkinson
Endura Racing
z.t
138
Jan Sipeky
Dukla Trencin Merida
z.t
139
Ladislav Fabisovsky
AC Sparta Praha
z.t
140
Evan Oliphant
Endura Racing
z.t
141
Stefan Koychev Histrov
z.t
142
Johannes Heider
LKT Team Brandenburg
z.t
143
Michal Kolar
z.t
144
Christian Grazian
op 2'34"
145
Joshua Lucas Prete
PSK Whirlpool - Author
op 3"
146
Daniel Vesely
op 4'47"
147
Bernhard Oberholzer
Price Your Bike
op 3"
148
Marcel Aregger
Price Your Bike
z.t
149
Joël Eglin
Price Your Bike
z.t
150
Mathieu Chiocca
op 4'59"
151
Tijmen Eising
Sunweb - Revor
op 7'18"
152
Vladimir Kerkez
Sava
op 7'20"
153
Mike Willam
Thüringer Energie Team
op 7'23"
154
Alexander Smyth
op 11'58"
155
Michal Mracek
z.t
156
Idan Shapira
z.t
157
Martin Slotta
z.t
158
Matúš Macák
z.t
159
Gregory De Mulder
op 24'49"
160
Martin Wachs
op 31'40"
Aleksandar Aleksiev
DNF
Tomas Azaltovic
Dukla Trencin Merida
DNF
Matthew Bishop
DNF
Vinnie Braet
Sunweb - Revor
DNF
Yuval Dolin
DNF
Jan Dostal
ASC Dukla Praha
DNF
Yordan Drumev
DNF
Ben Greenwood
Rapha Condor - Sharp
DNF
Amnon Haberman
DNF
Vojtech Hacecky
ASC Dukla Praha
DNF
Alois Kankovsky
ASC Dukla Praha
DNF
Jaroslav Marek
DNF
Frans Leonard Mustaparta
Ringeriks - Kraft
DNF
Jiri Nesveda
AC Sparta Praha
DNF
Oldrich Novotny
DNF
Jelle Posthuma
Cyclingteam Jo Piels
DNF
Alexandr Prishpetnyy
Itera-Katusha
DNF
Soren Pusdahl
Team Energi Fyn
DNF
Tomas Salaj
DNF
Chen Shreiber
DNF
Valentin Stoenchev
DNF
Radostin Yordanov
DNF
Daan de Groot
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares