En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Carpathian Couriers Race
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
04/05
Poprad
Poprad
135 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Dennis van der Horst
Metec - TKH CT p/b Mantel
2u51'44"
2
Nicolas Dalla Valle
Tirol Cycling Team
z.t
3
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
4
Damian Slawek
z.t
5
Marceli Boguslawski
Wibatech Merx 7R
z.t
6
Marijn van den Berg
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
7
Stefan Kolb
Maloja Pushbikers
z.t
8
Marco Friedrich
Tirol Cycling Team
z.t
9
Filippo Bertone
Iseo Rime Carnovali
z.t
10
Meindert Weulink
z.t
11
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
12
Josh Mechsner
z.t
13
Nik Cemazar
z.t
14
Yentl Ruijmgaard
z.t
15
Marcin Budzinski
Team Hurom
z.t
16
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
z.t
17
Omar El Gouzi
Tirol Cycling Team
z.t
18
Felix Engelhardt
Tirol Cycling Team
z.t
19
Damian Bieniek
z.t
20
Nicolas Rinaldi
Iseo Rime Carnovali
z.t
21
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
22
Henrik Pakalski
z.t
23
Jaka Primozic
z.t
24
Giovanni Aleotti
Cycling Team Friuli
z.t
25
Danny Van Der Tuuk
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
26
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
27
Gijs Leemreize
z.t
28
Pawel SzÓstka
z.t
29
Massimo Orlandi
z.t
30
Tim Marsman
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
31
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
32
Matej Stibingr
Elkov - Author
z.t
33
Venantas Lasinis
z.t
34
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
35
Max Benz-kuch
z.t
36
Moran Vermeulen
z.t
37
Simone Zandomeneghi
Iseo Rime Carnovali
z.t
38
Nils Friedl
z.t
39
Victor Broex
op 3'39"
40
Sam Gademan
z.t
41
Dawid Kloc
z.t
42
Ilya Volkau
z.t
43
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
44
David Kasko
z.t
45
Samuele Zambelli
Iseo Rime Carnovali
z.t
46
Andrea Ferrari
Iseo Rime Carnovali
z.t
47
Nicola Venchiarutti
Cycling Team Friuli
z.t
48
Adam Kus
Team Hurom
z.t
49
Artsiom Harbach
z.t
50
Jan Lamaszewski
z.t
51
Tomasz Budzinski
Team Hurom
z.t
52
Jan Kaspar
z.t
53
Wojciech Bystrzycki
z.t
54
Davide Bais
Cycling Team Friuli
z.t
55
Florian Gamper
Tirol Cycling Team
z.t
56
Rojus Adomaitis
op 10'39"
57
Kirilo Tsarenko
z.t
58
Balazs Vas
z.t
59
Tomas Barta
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
60
Michal Procházka
z.t
61
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
62
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
63
Rokas Kmieliauskas
z.t
64
Patryk Gieracki
z.t
65
Richard Coma
z.t
66
Aliaksandr Saroka
z.t
67
Vladyslav Shcherban
z.t
68
Dmitryi Belko
z.t
69
Alexander Gratzer
z.t
70
Norbert Banaszek
Team Hurom
z.t
71
Ferenc Szollosi
z.t
72
Karol Kuklewicz
z.t
73
Vladimir Miksanik
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
74
Jakub Murias
z.t
75
David Dekker
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
76
Joren Bloem
z.t
77
Rudolph Poul
z.t
78
Emanuele Amadio
z.t
79
Oskar Gebauer
z.t
80
Jan Krukowski
z.t
81
Kacper Wiszniewski
z.t
82
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
z.t
83
Bartosz Rudyk
op 18'58"
84
Jip Steman
z.t
85
Stefan Appelman
z.t
86
Bastiaan De Blom
z.t
87
Michal Hloza
z.t
88
Daniel Staniszewski
z.t
89
Jakub Varhanovsky
Dukla Banska Bystrica
z.t
90
Bartlomiej Proc
z.t
91
Martin Gavenda
z.t
92
Justas Beniusis
z.t
93
Mateusz Kostanski
z.t
94
Andrej Liska
z.t
95
Oleg Kanaka
z.t
96
Miroslav Gavenda
z.t
97
Matej Blasko
z.t
98
Valentin Götzinger
Maloja Pushbikers
z.t
99
Luka Lakota
z.t
100
Evgeniy Evmenenko
op 19'16"
Artur Jatczak
DNF
Thimo Kroeze
DNF
Adrian MrÓwka
DNF
Luka Skuk
DNF
2024
2023
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares