En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Coppa Agostoni - Giro delle Brianze
Result
1
Michael Albasini
Orica - Scott
4u48'37"
2
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini
z.t
3
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli
z.t
4
Alberto Bettiol
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
z.t
5
Simone Ponzi
CCC Sprandi Polkowice
z.t
6
Marco Tizza
GM Europa Ovini
z.t
7
Enrico Barbin
Bardiani CSF
z.t
8
Nicola Gaffurini
Sangemini - MG. K Vis
z.t
9
Mauro Finetto
Delko Marseille Provence KTM
z.t
10
Jonathan Lastra Martinez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
11
Dmitrii Strakhov
Lokosphinx
z.t
12
Yonder Godoy
Wilier Triestina
z.t
13
Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
14
Alex Aranburu Deba
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
15
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
16
Cesare Benedetti
Bora - HansGrohe
z.t
17
Sepp Kuss
Rally Cycling
z.t
18
Emerson Oronte
Rally Cycling
z.t
19
Redi Halilaj
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
20
Amanuel Gebreigzabhier
Team Dimension Data
z.t
21
Daniel Felipe Martinez
Wilier Triestina
z.t
22
Patrick Schelling
Team Vorarlberg
z.t
23
Francesco Manuel Bongiorno
Sangemini - MG. K Vis
z.t
24
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
25
Metkel Eyob
Team Dimension Data
z.t
26
Rémy Di Gregorio
Delko Marseille Provence KTM
z.t
27
Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini
z.t
28
Eduardo Sepulveda
Fortuneo-Oscaro
z.t
29
Antonio Molina
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
30
Anthony Delaplace
Fortuneo-Oscaro
z.t
31
Michele Gazzarra
Sangemini - MG. K Vis
z.t
32
Ildar Arslanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
33
Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli
op 5"
34
Matteo Busato
Wilier Triestina
z.t
35
Marco Frapporti
Androni Giocattoli
op 9"
36
Cristian Rodriguez Martin
Wilier Triestina
op 11"
37
Christopher Butler
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
38
Rodolfo Andres Torres Agudelo
Androni Giocattoli
z.t
39
Giovanni Carboni
op 14"
40
Andrea Garosio
Bahrain - Merida
z.t
41
Elie Gesbert
Fortuneo-Oscaro
op 16"
42
Alessandro Bisolti
Nippo - Vini Fantini
op 17"
43
Fausto Masnada
Androni Giocattoli
op 19"
44
Jacopo Mosca
Wilier Triestina
op 25"
45
Pierre-Luc Perichon
Fortuneo-Oscaro
z.t
46
Egan Arley Bernal Gomez
Androni Giocattoli
z.t
47
Mark Padun
Bahrain - Merida
op 43"
48
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
op 1'06"
49
Angel Madrazo Ruiz
Delko Marseille Provence KTM
op 2'51"
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
DNF
Simone Andreetta
Bardiani CSF
DNF
Shane Archbold
Bora - HansGrohe
DNF
Matteo Badilatti
DNF
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini
DNF
Erik Baska
Bora - HansGrohe
DNF
Manuel Belletti
Wilier Triestina
DNF
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
DNF
Niccolo Bonifazio
Bahrain - Merida
DNF
Andrea Borso
Adria Mobil
DNF
Maxime Bouet
Fortuneo-Oscaro
DNF
Adriano Brogi
GM Europa Ovini
DNF
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Dimitri Bussard
DNF
Federico Canuti
D'Amico Utensilnord
DNF
Ettore Carlini
D'Amico Utensilnord
DNF
Danilo Celano
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Nikolay Cherkasov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Romain Combaud
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Dan Craven
Israel Cycling Academy
DNF
Damiano Cunego
Nippo - Vini Fantini
DNF
Donovan Alonso Davila
DNF
Antonio Di Sante
GM Europa Ovini
DNF
Jose Manuel Diaz Gallego
Israel Cycling Academy
DNF
Benjamin Dyball
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Itmar Einhorn
Israel Cycling Academy
DNF
Julien El Fares
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Alexander Evtushenko
Lokosphinx
DNF
Alessandro Fedeli
DNF
Brice Feillu
Fortuneo-Oscaro
DNF
Fabio Felline
Trek - Segafredo
DNF
Chun Kai Feng
Bahrain - Merida
DNF
Iuri Filosi
Nippo - Vini Fantini
DNF
Sergey Firsanov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Miguel Eduardo Florez Lopez
Wilier Triestina
DNF
Armindo Fonseca
Fortuneo-Oscaro
DNF
Davide Formolo
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
DNF
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
Felix Grossschartner
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Romain Hardy
Fortuneo-Oscaro
DNF
Silvio Herklotz
Bora - HansGrohe
DNF
Marc Hirschi
BMC Development Team
DNF
Jan Hirt
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Jon Ander Insausti Irastorza
Bahrain - Merida
DNF
Jon Irisarri Ricon
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Evgeny Kobernyak
Gazprom - Rusvelo
DNF
Michal Kolar
Bora - HansGrohe
DNF
Leopold Konig
Bora - HansGrohe
DNF
Ilia Koshevoy
Wilier Triestina
DNF
Dmitrii Kozonchuk
Gazprom - Rusvelo
DNF
Fabian Lienhard
Team Vorarlberg
DNF
Gino Mäder
DNF
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Alan Marangoni
Nippo - Vini Fantini
DNF
Rossano Mauti
GM Europa Ovini
DNF
Marco Molteni
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Matias Munoz
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
DNF
Davide Pacchiardo
GM Europa Ovini
DNF
Quentin Pacher
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Dylan Page
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Antonio Parrinello
GM Europa Ovini
DNF
Matteo Pelucchi
Bora - HansGrohe
DNF
David Per
Bahrain - Merida
DNF
Francesco Petrini
D'Amico Utensilnord
DNF
Eduard Prades Reverte
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Angelo Raffaele
D'Amico Utensilnord
DNF
Simone Ravanelli
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Filippo Rocchetti
DNF
Jhon Anderson Rodriguez
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Francesco Romano
UAE Team Emirates
DNF
Matteo Rotondi
GM Europa Ovini
DNF
Andrea Ruscetta
GM Europa Ovini
DNF
Aleksey Rybalkin
Gazprom - Rusvelo
DNF
Artem Samolenkov
Lokosphinx
DNF
Joab Schneiter
DNF
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
DNF
Rudiger Selig
Bora - HansGrohe
DNF
Nicolas Sessler
Israel Cycling Academy
DNF
Sergei Shilov
Lokosphinx
DNF
Dilmurdjon Siddikov
Beijng XDS - Innova Cycling Team
DNF
Paolo Simion
Bardiani CSF
DNF
Dmitrii Sokolov
Lokosphinx
DNF
Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli
DNF
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
DNF
Mamyr Stash
Lokosphinx
DNF
Fabio Tommassini
D'Amico Utensilnord
DNF
Andrea Toniatti
Bahrain - Merida
DNF
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
DNF
Alexander Vdovin
Lokosphinx
DNF
Sergey Vdovin
Lokosphinx
DNF
Sergio Vega Merodio
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Simone Velasco
Bardiani CSF
DNF
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli
DNF
Jose Daniel Viejo
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Angelo Vitiello
D'Amico Utensilnord
DNF
Luca Wackermann
Bardiani CSF
DNF
Meiyin Wang
Bahrain - Merida
DNF
Filippo Zaccanti
DNF
Abderrahim Zahiri
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Pietro Di Genova
D'Amico Utensilnord
DNF
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1986
Info
Parcours
Result
Palmares