En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
HEW-Cyclassics
Result
1
Mirko Celestino
Team Polti
6u20'39"
2
Raphael Schweda
Team Nurnberger
op 3"
3
Romans Vainsteins
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
4
Johan Museeuw
Mapei - Quick Step
z.t
5
George Hincapie
US Postal Service
z.t
6
Ivan Basso
Riso Scotti - Vinavil
z.t
7
Erik Dekker
Rabobank
z.t
8
Franco Ballerini
Lampre - Daikin - Colnago
z.t
9
Erik Zabel
Team Deutsche Telekom
op 12"
10
Jürgen Werner
Team Nurnberger
z.t
11
Jans Koerts
Team Cologne
z.t
12
Paolo Bettini
Mapei - Quick Step
z.t
13
Gianpaolo Mondini
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
14
Fabrizio Guidi
Team Polti
z.t
15
Sven Teutenberg
Team Gerolsteiner
z.t
16
Peter Van Petegem
TVM - Farm Frites
z.t
17
Andrei Tchmil
Lotto - Mobistar
z.t
18
Peter Wrolich
Team Gerolsteiner
z.t
19
Wilfried Peeters
Mapei - Quick Step
z.t
20
Flavio Zandarin
Riso Scotti - Vinavil
z.t
21
Peter Farazijn
Cofidis
z.t
22
Oscar Pozzi
Riso Scotti - Vinavil
z.t
23
Olivier Perraudeau
Crédit Agricole
z.t
24
Lars Michaelsen
La Française des Jeux
z.t
25
Jeroen Blijlevens
TVM - Farm Frites
z.t
26
Lauri Aus
Casino
z.t
27
Robbie McEwen
Rabobank
z.t
28
Fabio Malberti
Riso Scotti - Vinavil
z.t
29
Mauro Zinetti
Team Polti
z.t
30
Martin Müller
Agro - Adler Brandenburg
z.t
31
Jo Planckaert
Lotto - Mobistar
z.t
32
Luca Mazzanti
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
33
Harald Morscher
Saeco - Cannondale
z.t
34
Massimiliano Mori
Saeco - Cannondale
z.t
35
Allan Johansen
Team Chicky World
z.t
36
Svein Gaute Hølestøl
Team Chicky World
z.t
37
Michael Boogerd
Rabobank
z.t
38
Ralf Grabsch
Team Deutsche Telekom
z.t
39
Rolf Huser
Festina - Lotus
z.t
40
Nicolas Jalabert
Cofidis
z.t
41
Jens Zemke
Team Nurnberger
z.t
42
Fabien De Waele
Lotto - Mobistar
z.t
43
Chris Peers
Lotto - Mobistar
z.t
44
Nicki Sörensen
Team Chicky World
z.t
45
Artur Babaitsev
Die Continentale - Olympia
z.t
46
Guido Trentin
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
47
Ole Sigurd Simensen
Agro - Adler Brandenburg
z.t
48
Gabriele Missaglia
Lampre - Daikin - Colnago
z.t
49
Bert Dietz
Team Nurnberger
z.t
50
Carlo Marino Bianchi
Riso Scotti - Vinavil
z.t
51
Geert Verheyen
Lotto - Mobistar
z.t
52
Dirk Müller
Mapei - Quick Step
z.t
53
Frédéric Bessy
Casino
z.t
54
Diego Ferrari
Riso Scotti - Vinavil
z.t
55
Andrea Tafi
Mapei - Quick Step
z.t
56
Christophe Bassons
La Française des Jeux
z.t
57
Germano Pierdomenico
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
58
Danilo Hondo
Team Deutsche Telekom
z.t
59
Dario Andriotto
Saeco - Cannondale
z.t
60
Servais Knaven
TVM - Farm Frites
z.t
61
Michael Rich
Team Gerolsteiner
z.t
62
Davide Rebellin
Team Polti
z.t
63
Tristan Hoffman
TVM - Farm Frites
z.t
64
Rolf Sörensen
Rabobank
z.t
65
Maarten den Bakker
Rabobank
z.t
66
Denis Lunghi
Team Polti
z.t
67
Andreas Klier
TVM - Farm Frites
op 19"
68
Mikael Holst Kyneb
Team Home - Jack & Jones
op 21"
69
Steven de Jongh
TVM - Farm Frites
z.t
70
Rene Haselbacher
Team Gerolsteiner
op 2'45"
71
Michael Van der Wolf
Team Cologne
z.t
72
Stephan Gottschling
Agro - Adler Brandenburg
z.t
73
Marco Serpellini
Lampre - Daikin - Colnago
op 2'50"
74
Olaf Pollack
Agro - Adler Brandenburg
op 3'05"
75
Álvaro González de Galdeano
Vitalicio Seguros - Grupo Generali
z.t
76
Koen Beeckman
Lotto - Mobistar
z.t
77
Raymond Meijs
Team Cologne
z.t
78
Dennis Rasmussen
Team Chicky World
z.t
79
Christophe Agnolutto
Casino
z.t
80
Martin Rittsel
Team Chicky World
z.t
81
Mauro Radaelli
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
82
Matthias Jandt
Agro - Adler Brandenburg
z.t
83
Gianluca Sironi
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
84
Francisque Teyssier
Festina - Lotus
z.t
85
Rossano Brasi
Team Polti
z.t
86
Stefano Cattai
Team Polti
z.t
87
Thomas Liese
Team Nurnberger
z.t
88
Laurent Madouas
Festina - Lotus
z.t
89
Ruggero Marzoli
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
90
Alexandre Vinokourov
Casino
z.t
91
Aart Vierhouten
Rabobank
z.t
92
Max van Heeswijk
Mapei - Quick Step
z.t
93
Anthony Morin
La Française des Jeux
z.t
94
Klaus Diewald
Team Nurnberger
z.t
95
Stephane Barthe
Casino
z.t
96
Sascha Henrix
Team Gerolsteiner
z.t
97
Jan Ullrich
Team Deutsche Telekom
z.t
98
Juris Silovs
Team Home - Jack & Jones
z.t
99
Jens Voigt
Crédit Agricole
z.t
100
Stuart O'Grady
Crédit Agricole
z.t
101
Christophe Detilloux
Lotto - Mobistar
z.t
102
Marco Antonio Di Renzo
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
103
Bert Grabsch
Team Cologne
z.t
104
Paolo Savoldelli
Saeco - Cannondale
z.t
105
Ludo Dierckxsens
Lampre - Daikin - Colnago
z.t
106
Alessandro Guerra
Saeco - Cannondale
z.t
107
Nico Mattan
Cofidis
z.t
108
Marco Pinotti
Lampre - Daikin - Colnago
z.t
109
Michael Schlickau
Team Cologne
z.t
110
Frank Vandenbroucke
Cofidis
z.t
111
Nicola Minali
Cantina Tollo - Alexia Alluminio
z.t
112
Claude Lamour
Cofidis
z.t
113
Torsten Schmidt
Team Chicky World
z.t
114
Rolf Aldag
Team Deutsche Telekom
z.t
115
Emanuele Lupi
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
116
Robert Hunter
Lampre - Daikin - Colnago
z.t
117
Maximilian Sciandri
La Française des Jeux
z.t
118
Massimo Apollonio
Vini Caldirola - Sidermec
z.t
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Info
Parcours
Result
Palmares