En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Dubai Women's Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
19/02
Wadi Hatta Park
Hatta Dam
90 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Tatsiana Sharakova
Minsk Cycling Club
2u26'21"
2
Daniela Atehortua Hoyos
op 2"
3
Lucy Garner-van der Haar
Hitec Products - Birk Sport
z.t
4
Ingrid Lorvik
Hitec Products - Birk Sport
op 9"
5
Iuliia Galimullina
Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
op 12"
6
Anastasia Carbonari
Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano
z.t
7
Giulia Marchesini
Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano
z.t
8
Emeline Eustache
z.t
9
Olivia Baril
Macogep Tornatech Girondins De Bordeaux
z.t
10
Olha Kulynych
Ciclotel
op 16"
11
Kathrin Schweinberger
Doltcini - Van Eyck Sport
z.t
12
Olga Zabelinskaya
Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
z.t
13
Carmela Cipriani
Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano
z.t
14
Annabel Fisher
Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
z.t
15
Greta Richioud
Hitec Products - Birk Sport
z.t
16
Christina Schweinberger
Doltcini - Van Eyck Sport
z.t
17
Dilyxine Miermont
z.t
18
Alina Sarkulova
z.t
19
Taisa Naskovich
Minsk Cycling Club
z.t
20
Makhabbat Umutzhanova
Astana Women's Team
z.t
21
Darya Dziakola
Minsk Cycling Club
z.t
22
Ariadna Gutierrez Arzaluz
Agolico
z.t
23
Natalya Saifutdinova
Astana Women's Team
z.t
24
Samah Khaled
z.t
25
Emilie Fortin
Macogep Tornatech Girondins De Bordeaux
z.t
26
Alana Forster
z.t
27
Sarah Megan Smith
z.t
28
Andrea Ramírez
Agolico
z.t
29
Ingvild Gaskjenn
Hitec Products - Birk Sport
z.t
30
Marina Uvarova
Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
z.t
31
Svenja Betz
op 31"
32
Nicole Steigenga
Doltcini - Van Eyck Sport
z.t
33
Luce Bourbeau
Macogep Tornatech Girondins De Bordeaux
z.t
34
Marcela Prieto Castañeda
Agolico
z.t
35
Valeriya Kononenko
Ciclotel
op 35"
36
Mae Lang
z.t
37
Erika Milena Botero Lopez
z.t
38
Sara Van De Vel
Ciclotel
z.t
39
Sofia Collinelli
Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano
z.t
40
Laura Milena Toconas Ruiz
z.t
41
Faina Potapova
op 41"
42
Svetlana Pachshenko
Astana Women's Team
op 43"
43
Line Marie Gulliksen
op 44"
44
Nastassia Kiptsikava
Minsk Cycling Club
op 53"
45
Zhanerke Sanakbayeva
op 58"
46
Hanna Tserah
Minsk Cycling Club
op 1'04"
47
Anastassiya Lynnik
op 1'06"
48
Daniela Reis
Ciclotel
z.t
49
Beate Zanner
op 1'10"
50
Amelie Lutro
Hitec Products - Birk Sport
op 1'15"
51
Alina Abramenka
Minsk Cycling Club
op 1'19"
52
Julieta Lledias Villegas
op 1'23"
53
Daniela Giraldo Marin
op 1'26"
54
Carolina Upegui Quevedo
op 1'28"
55
Sophie Almeida
z.t
56
Zsófia Szabo
Doltcini - Van Eyck Sport
op 1'32"
57
Assem Tolemissova
op 1'37"
58
Jade Lenaers
Doltcini - Van Eyck Sport
op 1'46"
59
Emilia Matteoli
Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano
op 1'51"
60
Maria José Vargas
Agolico
op 2'01"
61
Marta Tagliaferro
Hitec Products - Birk Sport
op 2'04"
62
Ebtissam Zayed Ahmed
op 2'13"
63
Desiree Ehrler
Multum Accountants - Lsk Ladies CT
op 2'35"
64
Stegehuis Annemiek Irene
op 2'47"
65
Callie Swan
Macogep Tornatech Girondins De Bordeaux
op 2'58"
66
Hana He?manovská
op 3'26"
67
Katherin Steisy Montoya Zuluaga
op 3'32"
68
Adrienn Szabo
op 4'04"
69
Eszter Temela
op 4'26"
70
Audrey Weingarten
op 4'47"
71
Dorka Jordan
op 7'01"
72
Kim de Baat
Ciclotel
op 7'08"
73
Maria Antonieta Gaxiola
Agolico
op 7'14"
74
Viktoriya Pastarnak
op 7'18"
75
Lorraine Mullarkey
op 7'30"
76
Klotz Sandra
op 7'37"
77
Aoife Ryan
op 8'00"
78
Kirstie Van Haaften
Ciclotel
op 8'16"
79
Maeva Paret Peintre
op 8'29"
80
Noura Alomairi
op 25'24"
81
Marie Lagershausen
op 25'42"
82
Latefa Alyaseen
op 25'46"
83
Basma El Ghouate
z.t
84
Lola Bernigaud
op 25'53"
85
Lotta Schoenemeyer
op 26'09"
Mia Berg
DNF
Jasmin Corso
DNF
Aigul Gareeva
Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team
DNF
Nóra Zsuzsanna Hideg
DNF
Kelly Markus
Doltcini - Van Eyck Sport
DNF
2020
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares