De Alpen zullen het klassement in een beslissende plooi moeten leggen. Cadel Evans duikt met een seconde op Fränk Schleck het gebergte in, en dus zal het opnieuw een spannend gevecht worden om de gele trui. WVcycling blikt alvast vooruit op de vijftiende etappe van de Tour in tekst, beeld en cijfers.
Wie pakt zege op Prato Nevoso?
Rit 15: Digne-les-Bains - Prato Nevoso [183 km]
Met de rit van morgen verlaten we even Frankrijk. Het peloton trekt Italië in, opzoek naar Prato Nevoso, waar ze voor het eerst in de geschiedenis de Tour mogen verwelkomen. Maar voor het zo ver is, mogen de renners zich vooral uitleven op de zware Col Agnel, een beklimming buiten categorie. Ook de aankomst, na precies 183 kilometer, ligt op een lastige puist in het skioord van Prato Nevoso.
Het profiel
Met weinig kilometers in de benen mogen ze straks de Col Angel aanvatten. Op papier is deze 20 kilometer lang, maar de voorloper is amper vlakker. Na 58 kilometer bereiken de renners de top van deze col, waarna ze via de afdaling de grens met Italië overschrijden.
Via de Colle del Morte gaat het richting Prato Nevoso, waar opnieuw mag geklommen worden. De laatste 20 kilometer lopen op aan een gemiddelde van 6,9%, vergelijkbaar met Hautacam.
De laatste kilometers
Als hier het verschil niet gemaakt kan worden, waar dan wel? De favorieten krijgen een mooie helling voor de wielen geschoven, met pieken tot 8,5%. De slotkilometer is een van de lastigste, met aan de top een beter lopend stuk.
Favorieten
Met de eerste en enige aankomst boven in het achterhoofd lijkt Fränk Schleck de favoriet. De Luxemburger was de enige die in staat was om de groep der favorieten achter zich te houden, en dat met een verschil van bijna twee minuten. Gele trui Cadel Evans (Silence) zal zijn trui in geen geval zomaar afstaan en proberen het wiel van de renner van CSC in het vizier houden. Of wil de Australiër zijn trui wel even kwijt? Met het oog op de tijdrit van volgende week is Schleck sowieso kansloos, al mag Evans hem geen al te grote voorsprong gunnen.
Natuurlijk komen ook Denis Menchov (Rabobank), Carlos Sastre (CSC), Vladimir Efimkin (Ag2r) en Bernhard Kohl (Gerolsteiner) in aanmerking op de overwinning. En wat doen we met Christian Vande Velde (Garmin)? En Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) en Damiano Cunego (Lampre)? Vragen die morgen zullen beantwoord worden.
Fränk Schleck
Denis Menchov & Cadel Evans
Carlos Sastre, Bernhard Kohl & Vladimir Efimkin GERELATEERD AAN:-
Tour de France