WVcycling.com
  WIELRENNEN
 - Home
 - Deze Week
 - Deze Maand
 - Ploegen
 - Interviews
 - Dagboeken
 - Chasse Patat
 - Specials
 - WVbizar
 - Erelijsten
 - UCI ProTour
 - Updates
  KALENDER
 - Januari
 - Februari
 - Maart
 - April
 - Mei
 - Juni
 - Juli
 - Augustus
 - September
 - Oktober
 - November
 - December
 - NK's
 - Criteriums
 - Veldrijden
 - Beloften
 - Junioren
  WEBSITE
 - Nieuws
 - Links
 - RSS
 - Adverteren
 - Vacature
 - Redactie
 - Contact
  SPECIALS
 Tour: Voorbeschouwing rit 14

De sprinters, met Mark Cavendish op kop, waren de afgelopen dagen aan zet in de Tour de France. Maar met de Alpencols voor de deur verdwijnen zij weer even in de wachtkamer. De veertiende etappe is een niet te onderschatten rit naar Digne-les-Bains. WVcycling blikt alvast vooruit in tekst, beeld en cijfers.

Vluchters nu wel succesvol?

Rit 14: Nîmes - Digne-les-Bains [194 km]



Het peloton slaat deze nacht haar tenten op in de aankomstplaats van vandaag, Nîmes. In de Zuid-Franse grootstad wordt immers ook het startschot van de veertiende etappe gegeven. Van de vlakte in het departement van de Gard trekt de karavaan meer landinwaarts, richting de grillige Provence.

Na 194,5 kilometer wordt de aankomstplaats bereikt. Op weg naar Digne-les-Bains zal het peloton zich tussen de lavendelvelden bevinden, want het plaatsje wordt de hoofdstad van het paarse kruid genoemd. Drie jaar geleden was het peloton er ook te gast, toen ging David Moncoutié met de zege aan de haal.

Het profiel



Na 37 kilometer staat er een tussenspurt op het menu. Wie de kloof met groene trui Oscar Freire wil verkleinen moet het peloton tot daar samen trachten te houden. Daarna krijgen vluchters wellicht een vrijgeleide. De côte de Mane is officieel slechts 1,1 kilometer lang, maar is in werkelijkheid een lang uitgesponnen helling die zeker slachtoffers zal eisen. Ook de helling op tien kilometer van de streep, de col de l’Orme, kent eveneens een lastige aanloop. Een massasprint lijkt dus uitgesloten.

De laatste kilometers



Na de afdaling van de slothelling volgen enkel nog vlakke kilometers richting Digne-les-Bains. Als er een compacte groep de straten binnenstormt lijkt de kans op valpartijen klein. De slotkilometers worden verreden op mooie brede wegen, zonder noemenswaardige obstakels.

Favorieten



Nu het parcours vluchters niet ongunstig gezind is, geven we aanvalslustigen morgen de voorkeur. Er zijn immers nog een reeks ‘vaste waarden’ die we in deze Tour nog niet in de aanval hebben gezien. Denken we maar aan Philippe Gilbert, Sandy Casar of oude bekende David Moncoutié. Zij mikken op deze ritten om die begeerde etappezege binnen te halen.

De echte rasspurters zien we niet meespelen voor winst, maar Oscar Freire en Erik Zabel eraf rijden wordt geen sinecure. In een uitgedunde groep lijken zij de te kloppen mannen. Thor Hushovd lijkt na zijn ritzege in mindere doen, maar ook hem onderschatten we niet. Leonardo Duque rijdt een goede Tour, maar komt in de zuivere sprints telkens wat te kort. Misschien vergaat het hem hier beter. Mark Cavendish begint de vermoeidheid te voelen, maar met Gerald Ciolek heeft Team Columbia nog een ijzer in het vuur.


De vluchters

Oscar Freire & Erik Zabel

Gerald Ciolek, Leonardo Duque & Thor Hushovd


GERELATEERD AAN:
- Tour de France

19/07/2008 door Willem Van der Jeught

  ADVERTENTIES
 

   
Deze website is het beste te bekijken met een resolutie van 1024 x 768 of hoger      Nedstat Basic - Free web site statistics     © WVcycling.com - wieleruitslagen.be 2002-2007
Gehost door