WVcycling.com
  WIELRENNEN
 - Home
 - Deze Week
 - Deze Maand
 - Ploegen
 - Interviews
 - Dagboeken
 - Chasse Patat
 - Specials
 - WVbizar
 - Erelijsten
 - UCI ProTour
 - Updates
  KALENDER
 - Januari
 - Februari
 - Maart
 - April
 - Mei
 - Juni
 - Juli
 - Augustus
 - September
 - Oktober
 - November
 - December
 - NK's
 - Criteriums
 - Veldrijden
 - Beloften
 - Junioren
  WEBSITE
 - Nieuws
 - Links
 - RSS
 - Adverteren
 - Vacature
 - Redactie
 - Contact
  SPECIALS
 Tour: Voorbeschouwing rit 2

Zondag staat de tweede rit van de Tour de France al op het programma. Wie volgt het voorbeeld van Alejandro Valverde en wint een rit? WVcycling blikt alvast vooruit in tekst, beeld en cijfers.

Freire toch weer favoriet

Rit 2: Auray - Saint-Brieuc [165 km]



De Tour is begonnen, de eerste truien zijn uitgedeeld. Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) was zaterdag de beste in de eerste etappe en mag zondag in Auray voor het eerst van start gaan in de gele trui.

Het profiel



Net als zaterdag loopt ook deze rit over een golvend parcours. Met opnieuw vier hellingen voor het bergklassement, waarbij drie van vierde categorie en een van derde, zou het wel eens een spannend gevecht kunnen worden om de bolletjestrui. Momenteel is Thomas Voeckler (Bouygues Telecom) daar eigenaar van, maar de Fransman zal ongetwijfeld zijn benen wel voelen na zijn lange demarrage.

De laatste kilometers



De aankomst ligt dit keer na 165 kilometer in Saint-Brieuc, waar de Tour de France al acht keer strandde en één keer van start ging. De streep is getrokken op een korte helling, die al van op vier kilometer op begint te lopen. Of deze lastig genoeg is om de sprinters uit te schakelen valt moeilijk in te schatten. De finish van Plumelec was in ieder geval een stuk pittiger.

Favorieten


Foto © CyclingView.be

Oscar Freire mag dan wel niet de beste geweest zijn in de openingsrit, maar WVcycling blijft geloven in de Spanjaard zijn kansen. Van alle sprinters lijkt hij het best de hellingen te verteren, dat bewees hij nog maar eens met zijn negende plaats. De renner uit de Rabobankploeg voert op deze manier wederom het favorietenlijstje aan.

Fabian Cancellara mag genieten van twee sterren. De Zwitser was tot twee keer toe de beste in de ronde van zijn land en heeft de goede conditie dus te pakken. De aankomst van de slotrit die hij daar won, kan je best vergelijken met deze. De renner van CSC mag dus niet ontbreken in onze lijst.

Ook Filippo Pozzato (Liquigas) heeft er twee achter zijn naam staan. ‘Pippo’ eindigde in Plumelec net voor Freire en kan dus ook straks goed uit de voeten. Zijn ritwinst van vorig jaar in de Tour bewijst ook dat hij de snelle mannen achter zich kan houden na een lastige strook. Verder worden ook Erik Zabel (Milram), Gert Steegmans (Quick Step) en Robbie McEwen (Silence) in staat geacht deze rit tot een goed einde te brengen.


Oscar Freire

Fabian Cancellara & Filippo Pozzato

Erik Zabel, Gert Steegmans & Robbie McEwen


GERELATEERD AAN:
- Tour de France

05/07/2008 door Niels De Wit

  ADVERTENTIES
 

   
Deze website is het beste te bekijken met een resolutie van 1024 x 768 of hoger      Nedstat Basic - Free web site statistics     © WVcycling.com - wieleruitslagen.be 2002-2007
Gehost door